Бихте ли ми помогнали,имам нужда от съвети за начина на раждане.

  • 2 939
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 328
Родих нормално, без упойка. Исках обаче с епидурална, просто пристигнах късно в родилното и нямаше време за упойка.
Следващия път живот и здраве пак искам да родя нормално, но този път с упойка!!
Доста боли.
След епизиотомията сядах на Д-то на детски надуваем пояс и не я усетих толкова чак.. Peace

# 46
  • Мнения: 811
Родих нормално и без упойка.БолеШе много и болката не може да се сравни с друга,за да ти кажа как боли.Ами много.Но това е накрая,преди да излезе бебето.До тогава контракциите са поносими.Препоръ4вам ти гореЩо нормалното раждане,та ако Ще и с епидурална,която аз пак  не бих пожелала,ако раждам втори път.Но не се насо4вай към секциото само от страх.Не слуШай глупости от рода "няма риск за майката и бебето","бебето не се мъ4и,излиза красиво...." и тем подобни .Раждането е красив процес,с който ни е дарила природата.Ако родиШ нормално никога няма да съжаляваШ за това,колкото и да боли.
И не на последно място...не пълни гуШата на някой доктор,който умело Ще се възползва от страха ти.
Успех ти желая и скоро да се похвалиШ с леко раждане и здрав беб4о   bouquet

# 47
  • Мнения: 46 518
При мен всичко тръгна нормално, но после се наложи секцио, избрах си пълна упойка и сега, ако се наложи да раждам втори път, на друго няма да се навия  Stop

# 48
  • Мнения: 1 273
Аз раждах нормално без упойка. Много боли, но се преживява. Даже ми направиха епизотомия без упойка защото нещата тръгнаха на зле, но и това се изтърпява. Каквото и да решиш успех Hug

# 49
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Раждах секцио по желание, и ако имам второ дете пак така бих родила Peace
Подкрепям с две ръце! Grinning

# 50
  • Мнения: 2 159
родих секцио, но исках нормално с епидурална, уви за второто докито пак иска да се секцио Sad

# 51
  • Мнения: 83
Раждах със секцио и живот и здраве пак така ще раждам. И не толкова, защото не боли /за сметка на това възстановяването е доста по-дълго/, а защото смятам, че така рискът за майката и детето е минимален и нещата са много повече "под контрол" отколкото при нормалното раждане.
newsm10   На същото мнение съм.Въстанових се много бързо-на седмият ден си вършех сама всичко вкъщи.

# 52
  • Мнения: 1 896
Раждах със секцио и живот и здраве пак така ще раждам. И не толкова, защото не боли /за сметка на това възстановяването е доста по-дълго/, а защото смятам, че така рискът за майката и детето е минимален
Ето това е една от заблудите относно секциото. Всъщност според статистиките секциото е по-опасно и за двамата.
Да не говорим, че извън непосредствените опасности по време на самото раждане, има и други неща. Примерно добре известно е, че сред бебетата раждани със секцио е по-висок броят на астматиците.
Както писах по-горе, аз също родих секцио, така че не пиша това от желание да защитя "моя" начин на раждане като по-добър.
Разбира се, има случаи, при които секциото спасява живот, но има и много такива, в които то може и е по-добре да бъде избегнато.

# 53
  • Мнения: 2 849
Нормално раждане с епидурална упойка ! И без упойка съм раждала ,но това е друга тема . Peace

# 54
  • Мнения: 2 498
Първото родих нормално, но кошмарът беше голям-още е пред очите ми и затова второто със секцио по желание-така мога да раждам всяка година Peace.....

# 55
  • Мнения: 2 309
Раждах със секцио и живот и здраве пак така ще раждам. И не толкова, защото не боли /за сметка на това възстановяването е доста по-дълго/, а защото смятам, че така рискът за майката и детето е минимален
Ето това е една от заблудите относно секциото. Всъщност според статистиките секциото е по-опасно и за двамата.
Да не говорим, че извън непосредствените опасности по време на самото раждане, има и други неща. Примерно добре известно е, че сред бебетата раждани със секцио е по-висок броят на астматиците.
Както писах по-горе, аз също родих секцио, така че не пиша това от желание да защитя "моя" начин на раждане като по-добър.
Разбира се, има случаи, при които секциото спасява живот, но има и много такива, в които то може и е по-добре да бъде избегнато.
Има достатъчно повредени бебета и осъкатени майки,след едно така да се каже-тежко раждане,както го е отредила природата!!!
Някои много се вживяват в ролята си на "героини"... Crazy
Болката няма как да е различна и при двете раждания.Еднаква е,просто заплесиите са ни големи Mr. Green

# 56
  • Мнения: 1 334
Мисля че лекаря трябва да прецени. Аз раждах секцио по медицински показатели.  С пълна упойка, защото не можаха да ми сложат спиналната. Мога съвсем отговорно да кажа че докторите в болницата в този случай се проявиха като големи професионалисти и взеха най-правилното решение. Станах на 12 час, като исках и по рано , но не ми дадоха.На 5 ден почти не болеше,на 7 мия ми махнаха конците. Е , да има белег, може би корема се прибира по трудно. Не знам как е с нормалното раждане. Ако ми се наложи пак да раждам, мисля че бих избрала секциото, когато раждах нямах избор, просто бях уведомена че ще е секцио. Wink

# 57
  • Мнения: 108
Аз лично раждах нормално без епидорална.Ако не можеш да търпиш на болка си поискай,но тя се слага до 4 см разкритие между два кръбначни прешлена,между две контракций.Цезаровото знам че е с упойка и то пълна,но на някой майки си осещат всичко.На нормалното се възтановяваш за няколко месеца,някъде два три,а цезаровото за повече от половин година.Също така ти остава белег от цезаровото.Ако имаш високо кръвно,или късогледство,дълекогледство си с цезарово задължително и ако имаш какъвто й да е проблем.Иначе нормално.Най добре ще ти каже лекаря като раждаш.Ако си мислиш че от глезотия цезаровото е мпо леко лъжеш се.Моя съвет е раждай нормално без упойки защото не се знае как ще ти я сложат и да ли няма да имаш последствия от нея после.
PeaceПодкрепям нормалното раждане. Първият път родих нормално вторият по мед. съображения секцио. Второто си е операция както и да го погледнеш. Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 35 952
При мен всичко тръгна нормално, но после се наложи секцио, избрах си пълна упойка и сега, ако се наложи да раждам втори път, на друго няма да се навия  Stop
Peace и при мен, така че подкрепям секциото - но това трябва лекар да го реши.

# 59
  • Мнения: 5 362
Родих нормално, без упойка и съм привърженик точно на този начин на раждане! Ти прецни какъв е прагът ти на болка, страхуваш ли се от раждането... Тук със сигурност ще срещнеш много разнородни мнения!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт