Тук е вече лятото горещо, ФЕВРУАРЧЕ смее се и пее за морето нещо

  • 14 576
  • 721
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 593
за енергията , може и да си въобразявам, но нали бързаме с нов инвитро опит и реших да си взема добавките препоръчани в "прословутата" книга "it all begins with the egg",
Като не става въпрос за конкретна марка, а по-скоро конкретни съставки,
Сякаш поддържам що годе добро ниво на енергия за сега, ще видим когато се върна на работа как ще е - днес цял ден и със евентуални детегледачки се занимавам 🙈💪

# 76
  • Мнения: 80
Karina-88, при мен е същото положението с килограмите, от 62 на изписването, 67 сега Sweat Smile
преди бременността първото ми хранене беше около 14 часа, при положение, че съм станала в 7, но карах на кафета и цигари Grin, сега до 14 часа съм изяла целия свят
като цяло се чувствам леко уморена, но до някъде обичам това чувство, обичам да съм ангажирана през деня и да свърша максимално много

# 77
  • Мнения: 115
Относно нощното будене - не смятам, че трябва нещо конкретно да се прави от нас. Просто детето има някаква причина да се буди - гладно е, топло/студено му е станало, има газове и се налъва да пръцка, ако не се е оригинал добре на последното хранене защото е заспал има нужда да се оригне (нашия вече и в легнало положение се орига). Ние сме с креватче, което може да се залюлява и когато се буди час-час и половина -два след като е ял, и обикновено се оказват газове, не бързам да го вдигна, аго залюлявам, ако не плаче. Като усиее да се напръцка се унася и заспива. Ако плаче обаче приемам, че е гладен и ги слагам на гърда, ако не е гладен след 5-10 минути заспива без да е сукал активно.
Бебетата имат нужда от мляко, а водата я предлагам няколко пъти на ден, но няма желание, едва 2-3 глътки отпива и като разбере какво е даже често я плюе.

# 78
  • Мнения: 831
Lucie, можеш ли да споделиш какво пиеш, че и на мен ми липсва енергията. И нещата, които пиеш специално подпомагат забременяването или общото състояние?
Стискам палци ца новия опит. Но след вече една минала бременност може и да успеете без процедури и да се изненадате (както стана при нас) Joy

# 79
  • Мнения: 1 593
Когато е само пръцкане и то завъртя леко на една страна и потупвам по гръбчето/дупето, свива се няколко пъти, пръцва и заспива,
В полунощ, ако съм заспала по-дълбоко, го чувам вече когато се е разревал, понякога е добре ококорен и когато води бутилката с мляко започва да маха доволен с ръчички и крачета, а съм го пробвала на по - високата доза мляко, в един от десет пъти я изпива изобщо и след това не спи по-дълго. Нооо ... И това ще мине 🧘🧘
За добавките: инофолик (прахчета инозитол мисля че е активната съставка - но аз преди години правих обременяване, кр захар инсулин и даже бях на метформин известно време), Q10, витамин Д, мелатонин (вечер преди заспиване), и още едно (да не напиша някоя глупост само) DEA/DHEA,  метилирана фолиева, която си върви с калций и за "слава" един съвсем обикновен пренатален витамин, че в тях имами магнезий и разни други, които не ми се занимаваше да проучвам и купувам отделно. В книгата са описани кое с каква цел е, но сега покрай малкия просто нямах време да се задълбочавам, Преди десет години за първия инвитро опит изчетох света, старах се много и накрая ... Някак си от тогава гледам по-спокойно на нещата,
Dreaming _ girl 🥰🥰🥰 ако е писано - имам име за момиче🤞🤞🤞

# 80
  • Мнения: 6 566
Karina, много ми хареса столчето, днес то извадих от кашона. Вчера не ми остана време, уж последвах  максимата за петък следобед и шефа 😁

Аз понякога се чувствам без енергия, но е рядко. Най-трудоспособна съм сутрин до обяд. Вечер вече ми падат батериите. И аз си лягам с децата, а мм се вихри на компютъра.

Да допълня за столчето. Много обичам зеления цвят и взех същото като на Кари. Мисля, че му хареса.
Който видял, видял Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 юни 2023, 16:01 от Elektra.13

# 81
  • Мнения: 1 657
Електра, ама той голям сладур Blue Heart
Радвам се, че столчето ти хареса. Да си папка сладко сладко в него Flowers Hibiscus

# 82
  • Мнения: 6 566
Благодаря! Надявам се да има повече апетит от батко си Simple Smile

# 83
  • Мнения: 1 593
Айййй, ♥️♥️♥️ бързо да пратя цИлуФки на малкия ♥️♥️♥️

Замислихте ме за това столче ... но ММ ще припадне ако купя още нещо за бебето 🙈

# 84
  • Мнения: 704
Столчето е супер и сладура в него🤗На нас ни подариха стол,но няма опция да се наглася облекалката.Аз мисля след като направи 6м тогава д я слагам в него.

# 85
  • Мнения: 6 566
Ах, Lucie, забравих да напиша. Пожелавам ти едно момиченце Heart Eyes

Целувки и от нас Hug

# 86
  • Мнения: 115
Честити столчета Simple Smile
Аз съм голяма патица... В моя пост съм писала "столче на Кикабуу", а то е на Кангаруу... Relaxed
Също за полуседналата позиция мисля да я ползваме като стане на 5+ месеца, а изправената - като се научи да седи стабилно.
Иначе, когато е облегнат полулегнал на възглавници много се напъва да се изправи до седнало положение, много е смешен - все едно прави коремни преси. Simple Smile
Някой от бебоците получавал ли е оток, зачервяване и втвърдяване от ваксината Hexacima? (която се поставя на третия месец)

# 87
  • Мнения: 704
При нас се получи втърдяване и беше крива доста.Доктора каза,че нямало начин да е от ваксината,незнам може би съвпадение.

# 88
  • Мнения: 361
От ваксината е ,прилагам снимка
Ще мине , на мен ми казаха ,че е нормално

За нощното събуждане - аз се водя по бебето, ако се е събудила значи има нужда от нещо. Първо гледам памперса , след това я кърмя . Ако случайно откаже да суче си играем малко и после пак опитвам. При нас събуждането е рядко, но се случва веднъж или два пъти в месеца. Оставете бебето да реши ,кога да спре с нощното събуждане.

За столче още не съм мислила , понеже съм решила да захраня ,когато стане на 6 ++ и имаме още време до тогава.

# 89
  • Мнения: 114
Аз да попитам,защото не си спомням вече питах ли -имаме ли Фейсбук група?

И още един въпрос -с какво занимавате вашите бебешоци през будното време? Аз тотално вече се изчерпах откъм идеи. Слагам го по корем ,показвам му с крапето как следва да се обръща , слагам му играчки пред него, разнасям го из стаите, подавам му играчки ,за да се учи да хваща и дотук. Нищо не ми хрумва с какво друго да го занимавам. При нас времето за разходки не става, в Северозападна България сме и предполагам сте видяли по телевизията за какъв дъжд става въпрос .

Общи условия

Активация на акаунт