СЕДМИ КЛАС - часът на истината - ИЗПИТНА ТЕМА (12.06 - 18.06)

  • 128 398
  • 1 587
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 380
Благодаря, за темата! Късмет на всички деца тази седмица.

# 16
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 842
BoeL, благодаря за темата!

На беловата на преразказа пише ли се отзад на листа или на отделни листи?
Да, пише се

# 17
  • Мнения: 8 263
Добър да е денят. У нас паниката бавно настъпва. След като вчера откара на игрището 6 часа, снощи в 10 се започнаха мрънканията как ще се провали. Разбира се и аз се напрягам от тази история.

За съжаление утре ще го карам аз. ММ не може да закъснее а да го остави в 7.40 пред училището не виждам смисъл.

Спокойствие, спокойствие и пак спокойствие...

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 10:11 от Hope for Two

# 18
  • София
  • Мнения: 3 565
Наборчето днес даже не съм го усетила кога е отишъл на училище.
По едно време ми писа да проверя дали служебната бележка и ученическата му карта са на бюрото.
Междувременно го оформиха и по история. Само ИТ и БЕЛ са под въпрос.
Изглежда ми спокоен за утре. Гледам да не го закачам на тема НВО. Вчера си говорихме за някакво reality за предприемачески идеи и какви странни продукти може да се успешни и да получат финансиране.

# 19
  • Мнения: 2 803
Отиде само за 2-ри и 3-ти час - БЕЛ и МАТ и с това приключват за днес.
После мисли да разпуска и утре - каквото дойде.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 688
Добро утро!
Мамета, дишайте дълбоко, всичко ще е наред!
Ние в работата сме четирима на тази вълна, като две сме в една стая. Колежката се е шашардисала здраво.

При нас, понеже дадоха само бележката с кода и входящия номер (а на други са дали по две - едната със залите), та моят синковец си прочел, взел, че си влязъл в сайта на МОН и си видял в коя стая е. Признавам, че нямах никакъв спомен, че и там ги има.

Та да знаете - в сайта на МОН си ги пише стаите.
СедмИцата в началото на номера явно значи седми клас, защото на близки деца също номерата започват със седем (примерно 7102 - в гимназия, 702 - в основно).

# 21
  • Мнения: 518
BoeL, благодаря за темата!

На беловата на преразказа пише ли се отзад на листа или на отделни листи?
Да, пише се
Здравейте ! Ей за това не бях се замисляла . Дали е така наистина ? Да пишат от двете страни ? Може-би ще е най-добре за всеки случай да попитат и квесторите .Моето момче пропусна последната седмица , защото пипна вероятно някакъв вирус с разстройство , но и днес не го пуснах на училище . Остава само да пипне още нещо точно преди матурата !Но..... освен че заради болките в корема пропусна дните да учи в къщи , пропусна и последните инструкции в часовете по БЕЛ . Сега ще трябва аз да го  подготвя , но госпожата по БЕЛ щеше да го направи най-добре !

# 22
  • Мнения: 556
И при нас последните два дни положението е доста напрегнато. Наборката уж беше спокойна, но явно предстартовата треска си каза думата. Надявам се за утре да се стегне и притеснението да не и изиграе лоша шега. Определено има нужда да се концентрира и да успее да даде всичко от себе си, пък каквото сабя покаже както се казва.
Важното е, че децата се постараха и въпреки стреса в училище, трудната възраст и високите изисквания за елитните гимназии показаха желание и амбиция и не се отказаха да се борят за това което искат. Дано успеят, стискам им палци!

# 23
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 842
По въпроса по-горе къде се пише и къде не - на страниците, на които не се пише, пише "На тази страница не се пише!"

# 24
  • Мнения: 741
При нас бележки още няма. Мислех, че на родителската среща ще ги раздадат, но тя беше само за разясняване на етапите по кандидатстването и записването. Би трябвало днес да ги дадат на децата. Казала съм да я снима в момента, в който я получи.
Малко остана, надявам се утре след изпита по БЕЛ да се поуспокоят децата
 Поне ще е минало притеснението да не объркат нещо с пликове, зали, къде може да се пише и всички други такива допълнителни притеснения.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 210
И при нас видимо е спокойно. В събота беше на обиколка на двореца Врана, организирано от госпожата по история. Прибра се изморена, но доволна и щастлива. Вчера се наспа, реши си домашната по математика от училище и цял следобяд играхме игри. После гледахме"Това го знам" по БНТ и толкоз й хареса, че пускахме и предишните епизоди като се състезавахме кой ще познае пръв. Днес я освободих от училище, ще преговори набързо това което й е казала госпожата и следобяд са си планирали разходка с приятелките. Надявам се да остане така спокойна до края на седмицата.

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 09:39 от Sashy

# 26
  • София
  • Мнения: 83
Моето дете е страшно спокойно, а аз съм се шашардисала страшно, въпреки че той ми е втори  седмокласник, а и вече има сигурен вариант за записване, независимо от резултатите. Не знам защо така стана, да идва вторника и да се минава този БЕЛ, че много съм се напрегнала. Успех и спокойствие на всички деца и мами!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 688
По въпроса по-горе къде се пише и къде не - на страниците, на които не се пише, пише "На тази страница не се пише!"
Това е полезно инфо, благодаря.
То и на Черновата си пише, че е чернова, доколкото гледах в нета.

Моят син на последния пробен моят се оплака, че не му стигнало мястото.. взехме вчера работата и се оказа, че на последната страница от беловата изобщо не писал, защото не знаел, че може. Голяма е гъга.
Нали и на изпита, и на пробния съответно - имат по една страничка - 21, 22 и 23.. и тази четвърта може би все пак е за към 23-та задача, защото тя е най-дълга.
Казва ми - ще питам квестора, но ако и квесторът не е разбрал.. ходи обяснявай. Уверявам го аз да пише каквото може на беловата, едва ли някой ще му анулира работата, че е писал на гърба.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 143
BoeL, благодаря за темата!
И вкъщи вече се усеща напрежението - както беше спокоен до вчера, сутринта се събуди рано-рано, ошашкан. Няма да ходи на училище днес. Ще прави кратък преговор по БЕЛ и после на кино с приятели. Казах му да прави само неща, които го разсейват и разтоварват, дано му се получи.

# 29
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Успех на децата!

Общи условия

Активация на акаунт