Ден на зачеване.

  • 855
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте мами можете ли да ми кажете как да си сметна денят на зачеване. Бременна съм в 20+2 г.с Последният менструален цикъл ми беше на 21 януари 2023 -  Дължина на цикъла 28 дни .. овулацията ми е със продължителност 6-7 дена спорен календарчето за цикъл. Използвах онлайн калкулатор и според него съм заченала на 04.02 има ли шанс да не е точно на този ден.. .. Confused

# 1
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Еми вече никой не може да каже, според мен, щом не е следена по никакъв начин. Овулацията може да е на 13,14,15 ден… самото зачеване и оплождане се случва в рамките на 2-3 дни. Като цяло при всички положения никой не може да даде точна дата. Щом сте с редовен цикъл по-вероятно е календара да ви го е изчислил максимално вярно Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 243
Овулацията няма как да е 6-7 дни, тя е миг. Счита се, че до 24 часа след нея зачеването е възможно. Предвид, че сперматозоидите имат някаква преживяемост може да се получи зачеване и при секс до ден-два преди овулацията. Кога точно е била в конкретния цикъл без проследяване с фоликулометрия или поне тестове си е в сферата на предположенията.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 595
Няма как да знаеш денят на зачеване.

# 4
  • Мнения: 5
Овулацията няма как да е 6-7 дни, тя е миг. Счита се, че до 24 часа след нея зачеването е възможно. Предвид, че сперматозоидите имат някаква преживяемост може да се получи зачеване и при секс до ден-два преди овулацията. Кога точно е била в конкретния цикъл без проследяване с фоликулометрия или поне тестове си е в сферата на предположенията.



Значи това че пише на 04.02 дата на зачеване може да не е вярно ..

# 5
  • Мнения: 6 263
А защо всъщност ти е важен самият ден на зачеване?

# 6
  • София
  • Мнения: 28 595
Може да е тогава, може и да не е.

# 7
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Хайде сега… почва се. Иска да знае и това е. Wink  мен ако питаш, помоли модератор да ти заключи темата, след като вече имаш отговор - не, няма как да се знае с точност до 1 ден. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5
А защо всъщност ти е важен самият ден на зачеване?


От декември месец с моя приятел не се пазим и решихме да имаме дете. Декември даже си пишех и датите в които правим за да знам горе долу на коя дата. Януари си бях с нормален цикъл. Февруари на 04. Имах контакт с бившият ми .. Expressionless за което много съжалявам правихме го веднъж и то със презерватив. Същият ден не помня да съм имала контакт със сегашният ми приятел затова се чудя какъв е шанса да съм заченала на 04.02 въпреки, че правихме със презерватив.  Unamused не бях обърнала внимание до преди няколко дена имам календарче за следенето на бременноста и като влезнах в настройките ми показа че според последен цикъл на 21.01.23 и термин за раждане на 28.10.23 датата на зачеване е 04.02 Flushed и само това мисля надявам се да не е вярно и да не е от него защото това беше една голяма грешка за която много съжалявам.

# 9
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Ако в близките дни преди 04.02 (примерно 02-03.02) сте имали контакт без пазене със сегашния ви приятел, много вероятно е да си е негово детето, а не на бившия с презерватива Simple Smile Това може да бъде доказано обаче чак след раждането с ДНК тест или някакви очевидни прилики Grinning

# 10
  • Мнения: 5
Ако в близките дни преди 04.02 (примерно 02-03.02) сте имали контакт без пазене със сегашния ви приятел, много вероятно е да си е негово детето, а не на бившия с презерватива Simple Smile Това може да бъде доказано обаче чак след раждането с ДНК тест или някакви очевидни прилики Grinning


Вероятността е малка но все пак я има… Sweat това е че не знам на кои дати съм била съм приятеля ми от началото на януари съм спряла да въвеждам в календарчето дните в които сме правили секс. Много се надявам тази грешка да не ми излезе през носът Frowning1

# 11
  • Мнения: 3 195
Щом е с презерватив, няма как да е от бившия, споко. Спермата оцелявала до пет дена във влагалището...

# 12
  • София
  • Мнения: 28 595
Ако през цялото време е бил с презерватив, е почти невъзможно да е от него.

# 13
  • Мнения: 321
Принципно шанса е минимален, но Законите на Мърфи не прощават Grinning Като цяло сравнително трудно да се разбере по външния вид на бебето, освен ако с мъжа ти не сте и двамата със сини очи Sweat Smile

Според мен няма смисъл да го мислиш от сега, само допълнителен стрес за теб и бебчето.

# 14
  • Мнения: 6 263
И моят син още от родилното е копие на баща си.

Общи условия

Активация на акаунт