За или против кухнята да е в хола

  • 14 260
  • 139
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 545
r0ksi, те и моите хора така са направили, хола в спалнята, а балкона пред спалнята- бокс, същата работа е с водата, ама то да беше само водата  ooooh! 

# 46
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз съм против тази трансформация. Shoni го е написала съвсем точно, няма нужда да я повтарям.
В апатрамента , който строиме кухнятя и хола също бяха заедно, разделени с малко чупки. По съвет на архитекта, който ни проектира обзавеждането ги разделяме с голям стъклен портал, тъй като какъвто и аспиратор да се сложи - миризми винаги има

# 47
  • Мнения: 934
В такъв случай заложи на мощен аспиратор Peace
но си взехме и много мощен аспиратор впредвит това че трябва да дърпа от три стаи(кухня,хол и компютърна).Миризми се усещат само ако пържа риба или нещо подобно.

Колко мощен аспиратор? Би ли споделила и каква марка? А за колко пари?
Благодаря!

# 48


Колко мощен аспиратор? Би ли споделила и каква марка? А за колко пари?
Благодаря!
[/quote]
Аз имам аспиратор Таурус, испански, много е мощен - 900кубика (230лв от Технополис). Когато е включен, може дори да се пуши и нищо не се усеща. Мощните аспиратори обаче са шумни.
 Ако имах избор, никога не бих си сложила кухнята в хола. Ако често готвиш, това е лошо решение. Дори след приключване на готвене абсолбаторът трябва да е включен още 20-30мин за да изчисти остатъчната миризма. И освен това, при този вариант постоянно си си в кухнята. Става неудобно да каниш гости, поне за мен е така. Помещението е 25квадрата и просто е тясно е за две функционални зони. Има си  и разни кухненски принадлежности, които все са си на показ, както и да ги скриваш. Нито кухнята е кухня, нито хола е хол. Нито е естетично, нито е удобно. Ако кухнята е самостоятелна, то чистиш всеки ден само нея; така - цялото помещение. И ако един готви и  аспиратора е включен, друг яде, трети гледа ТВ или чете - става мамма миа. Всеки пречи на всекиго. През тази година се надявам да продам това жилище и да си купя друго с нормална големина. И никога няма да повторя подобна глупост - кухня в хола. Това може, ама ако помещението е поне 70квадрата. А ако цялата панелка е толкова, става садо-мазо история.

# 49
  • Мнения: 3 248
Против. Peace

# 50
  • Мнения: 4 668
Ние сме в нов блок и бокса така или иначе ни е в хола . На мен ми харесва и ми е удобно  Peace
Абсорбаторът ни е на Фабер , най - мощният възможен и не съм имала проблем с миризми  Wink
Другото , което ми харесва е , че докато си върша работата детето си играе около мен ( в хола така да се каже ) или ако имаме гости не отивам в друга стая , за да донеса това или онова , всичко ми е подръка ...

# 51
  • Мнения: 5 476
по принцип съм против, но във вашия случай за да спечелите още една стая е оправдано. с тези жилища които се строят сега в повечето случаи строителят е имал това предвид - кухня, дневна и хол да са заедно. поне на мен ми се струва че вече е лукс да си имаш обособени стаи за всичко. а колкото до спането в хола, а вашата стая да стане детска много против Naughty

 Peace точно така

# 52
  • Мнения: 2 587

Колко мощен аспиратор? Би ли споделила и каква марка? А за колко пари?
Благодаря!

800кубика,с два мотора,марка Мидеа.Взехме го за около 250лв от магазина на Горение.
Шумен е,но не досадно или прекалено.

# 53
  • Мнения: 1 465
Много добра идея. И нашият нов апартамент ще е така, само че ние ще имаме почти цяла стена във прозорци врати и няма да имаме нужда от силен аспиратор. На това тук му казват "американска кухня" незнам защо.

 

# 54
  • Мнения: 506
Тази година и ние избивахме стена между хол и кухня (доста бях против), но сега много се радвам на помещението. Стана доста по-обширно и просторно. Единственият минус е шумния аспиратор, но за мощни аспиратори това е нормално. Все пак не работи постоянно.

# 55
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Миналота година го спретнахме този вариант в къщи , но готвя на терасата - остъклена  и съм много доволна ...някак си стана по широко и удобно....а апартамента ни е със същата квадратура

# 56
  • Мнения: 1 311
А защо не си оставите кухнята?Спалнята-да направите детска и да спите в хола.Вече има толкова красиви и практични дивани за спане.
И нашият апартамен е двустаен като вашия и  във вкъщи сме направили точно така както ти е написала Крисси . Спалнята е направихме детска а в хола ни е спалнята. Peace

При нас също е така, само че си имаме отделна ъгъл за сядане и отделно легло за спане. на нас ни е много удобно, вече почти 3 години живеем така.

# 57
  • Мнения: 1 311
по принцип съм против, но във вашия случай за да спечелите още една стая е оправдано. с тези жилища които се строят сега в повечето случаи строителят е имал това предвид - кухня, дневна и хол да са заедно. поне на мен ми се струва че вече е лукс да си имаш обособени стаи за всичко. а колкото до спането в хола, а вашата стая да стане детска много против Naughty

 Peace точно така

 А всъщност защо сте против? Кое точно не ви харесва в този вариант?

# 58
  • София
  • Мнения: 461
Хора, какви са тия миризми, какво е това чудо! няма страшно, аспираторите дърпат миризмите доста успешно според мен. моята кухня също ще е в хола, "проклятието" на новите малки апартаменти. няма как. все пак ще бъде обособена като бокс и предвиждам да има бар плот, така че ще стане поне малко отделено.
а относно шума и миризмите от комшиите - в стария апартамент на мъжа ми е така, те си размениха местата на кухнята и спалнята, защото нямаше как да стане по друг начин и няма никакви проблеми със съседите.

# 59
  • Мнения: 1 893
Миризмата ще се усеща, зависи на кого колко му пречи. Печката ми е на обособена тераса/до прозорец/, а аспираторът е Faber, 800 кубика. И пак мирише, добре че рядко готвя.

Общи условия

Активация на акаунт