За или против кухнята да е в хола

  • 14 309
  • 139
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 390
За
не обичам да готвя... и ако е отделна стая... май съвсем необивателна щеше да е  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 13 512
КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ!какъвто и да е аспиратора, има миризма..освен това не искам от дивана си да виждам мивка или печка. холът ми е за почивка, а кухнята ме натоварва. В моя апартамент я отделих в отделно помещение - с врата.

# 77
  • Мнения: 1 294
Нашия хол е така Peace.Идеално е!В дома на родителите ми кухнята беше отделена и мога да направя сравнение.
Предимствата са, че салатата за ракията ти е на близо Wink и не е нужно да се забиваш самотна в кухнята когато имате гости.Никога няма да се почувстваш"забита в кухнята".Отсервиране, сервиране стават много по-лесно и безболезнено.Загорелите ястия намаляват рязко(винаги са ти под око).
Недостатъците са че хола ти намирисва на разни манджи, особено когато си с аспиратор на Дипломат(моя).Ако си решила да оформиш интериора така, те съветвам да избереш възможно най-добрия аспиратор Peace
В крайна сметка предимствата за мене са повече от недостатъците.

# 78
  • Мнения: 955
Преди време имаше подобна тема със снимки и дори някаква схема за това как де се разположат тръбите за канала. Понеже ние мислим така да си преместим кухнята в хола ще може ли някой да ми даде линк за нея, че аз неуспях да я намеря.

мен също ме интересува тази тема.аз също мисля да правя 3в 1.
хола ми е 30кв.м. и за това мога да събера кухня,трапезария и раб.площ за мъж ми.т.е. за компа му. така ще сме вечер заедно ,а не пак в отделни помещения.самат кухня мисля да я направя хол.то и без това рядко ни идват гости ,по-често сме навън.имам детска,имам и спалня,така че..... просто този голям хол стои на практика неизползваем ,а ние се врем в малката стая.
ако някой може да даде подробности ще съм благодарна.

# 79
  • Мнения: 2 700
Не съм чела отговорите, но веднага отговарям, защото на времето живеехме точно в такъв апартамент. Удобството за домакинята е огромно от гледна точка на това, че непрекъснато има поглед върху хола и не се чувства изолирана. Тогава дъщеря ми беше съвсем малка и не представляваше никакъв проблем тя да си играе в хола, аз да си върша домакинската работа. При гости също е удобно. Пък и в ежедневието се спестяват движения - от бокса подаваш всичко през плота.
Кофти е ако се наложи да готвиш нещо по-миризливо (например пържена риба). Но проблемът се преодолява с мощен аспиратор и ароматизатор за въздуха.

# 80
  • Мнения: 955
а по-нагоре някой беше писал,за разположението на тръбите.може ли някой да даде линк към такова нещо наистина.много ще съм благодарна

# 81
  • Мнения: 221
Аз съм твърдо ЗА хола и кухнята да са заедно. Нашето жилище беше 2-стайно, а по този начин спечелихме още една стая и си направихме и детска. Но не само, дори да имахме и повече стаи, пак бих събрала кухнята и хола в общо помещение. Много е удобно, защото съм заедно със семейството си, докато готвя или пък си говоря с гостите докато правя кафе или приготвям мезенца. А що се отнася до миризмите, въпреки аспиратора се усеща, но на мен това не ми пречи, нито пък на съседите, аз дори не винаги го включвам, особено когато пека. И какви са тези миризми! това все пак е храна, мирише вкусно, не мирише на тоалетна Simple Smile а пък и не съм забелязала миризмата да остава трайно.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ние си го направихме точно по този начин.Много е удобно,но наистина не е законно.Много важно да дойдат и да ме глобят.Вече с много по-голямо удоволствие седя в кухнята и хвърлям по един поглед докато дребния щурее

# 83
  • Мнения: 455
И при нас ще бъде така или "почти" така. В смисъл - в апартамента ни хол, кухня и всекидневна са събрани в една стая и мисля, че е доста удобно. А в новопостроената къща е "почти" така - на първи етаж почти цялото помещение е една стая - тя ще събира кът за почивка и гости, кът за хранене и кухня в която единствено ще липсва печката с аспиратора. За тях сме предвидили една съвсем малка стая /метър и половина на два/ в която ще бъдат разположени те плюс пералнята. Така ще избегнем каквито и да било миризми в голямата стая и пак ще съм постоянно с гостите и семейството си като се въртя из кухнята.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
И за мен това са различни светове, няма как да ги обединя, дори и да си напъна на макс мисловната дейност. Кухнята си е кухня: манджи, пера от разни салатки, олиа и тем подобни мазнотии, хич не е приятно за окото като се прибереш от работа и решиш да релаксираш, да виждаш подмятащи се неугледни дъна на тигани и мирис от миялната машина(щото не винаги ароматизаторите си вършат работата). Ако друго не върши работа, поне едно порталче може да се изгради. Не съм снобарка, признавам, но всяко нещо да си знае мястото и за мен тенджерето не е приятна гледка.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Кухнята и всекидневната ми са разделени с барплот,така че не виждам ако има неизмити чинии, тигани или тенджери.На мен лично ми е много удобно.

# 86
  • Мнения: 1 800
Интересно ми е какво толкова се готви, за да мирише толкова много. Аз живея в САЩ и тук такъв е стандарта-кухня и всекидневна на едно или са отделни, но нямат врата помежду си, само много стари къщи имат поотделно с врата. Досега никога не съм имала проблеми с омирисване на мебели, но може би защото почти никога не пържа ...Относно спалнята-замазете си я Rolling Eyes Laughing

# 87
  • Мнения: 4 300
Интересно ми е какво толкова се готви, за да мирише толкова много. Аз живея в САЩ и тук такъв е стандарта-кухня и всекидневна на едно или са отделни, но нямат врата помежду си, само много стари къщи имат поотделно с врата. Досега никога не съм имала проблеми с омирисване на мебели, но може би защото почти никога не пържа ...Относно спалнята-замазете си я Rolling Eyes Laughing
Обаче винаги има прозорец в кухненския край, нали? И освен това е хубаво да се спомене средната квадратура на апартамента, както и на кухненско-всекидневното помещение.
А тук по "стара" българска традиция кухненския бокс е в най отдалечената от прозореца част на стаята.

# 88
  • Мнения: 527
Ако бях с парно, може би и аз щях да предпочитам кухнята да ми е отделно помещение, но в този момент, когато отопляваме стаите по отделно, предпочитам хол, трапезария и кухня да ми е едно. Така докато готвя, детето е около мен, наблюдавам го и сме на топло. Вечер след като хапнем, аз оправям и мия чиниите, а съпружеското тяло и детето пак са наблизо, общуваме и ми е приятно. В кухнята имам прозорец, аспиратора ми е мощен, не че не се е вмирисвало, но след като проветря няма и следа от миризмата.

# 89
  • Мнения: 3 211
Аз съм твърдо ЗА хола и кухнята да са заедно. Нашето жилище беше 2-стайно, а по този начин спечелихме още една стая и си направихме и детска. Но не само, дори да имахме и повече стаи, пак бих събрала кухнята и хола в общо помещение. Много е удобно, защото съм заедно със семейството си, докато готвя или пък си говоря с гостите докато правя кафе или приготвям мезенца. А що се отнася до миризмите, въпреки аспиратора се усеща, но на мен това не ми пречи, нито пък на съседите, аз дори не винаги го включвам, особено когато пека. И какви са тези миризми! това все пак е храна, мирише вкусно, не мирише на тоалетна Simple Smile а пък и не съм забелязала миризмата да остава трайно.
и аз така, не мога да си представя да готвя в една стаичка, а всички други да са в хола

Общи условия

Активация на акаунт