КГБ = Клуб на Готините Баби - 214

  • 25 981
  • 733
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 440
Ето съм и аз!
                   До сега се мотах из КПП-то. Вече всичко е готово , а имаше опасност да се представя в темата "Провали в кухнята"! Все надничах да разбера как протича матурата по МАТ в 10 клас.Нашата госпожица няма навик да се обажда след като приключи.Така,че инфо от десетокласната тема.
                   Яжка,щерката събира бански и капели ,че там където е командирована Т е 27 гр и нагоре.Оплаква се,че ще има много работа и няма да може да се топне в моренцето.Хотелът е на първа линия и спокойно може и вечер ,като се върне да поплува.Сутрин  рано - също.
                   Отивам по етажите с надеждата ,че Неда се е обадила на майка си. Съмнявам се,но поне да проверя.
                   Приятен след обед и дано не вали , че се понамръщи отново небето.Кулата на Копитото все още се вижда та се надявам да се размине дъжда.

# 76
  • София
  • Мнения: 8 431
Здравейте, привет от родното село!
По целия път от София до селото беше слънчево. Първо, по бул. Цар Борис III, пълзяхме в две колони. ДИДИА, пропълзявайки покрай твойто къща си помислих за теб. Нямам идея как пътувате изобщо с тези бусове, които заместват трамвая. До кога ще сте наказани? След Княжево тапата се разпадна. После минахме покрай племеника. И там отиде малко време. После внучките, а и ние огладняхме. Имаме си любимо заведение - Беловодското кюфте. Не го подминахме. И там поседяхме около час. После минаваме през едно градче след Перник - Батановци. Там пазаруваме. Продават едновремешния бял хляб, има читави плодове и зеленчуци. Следваща спирка - с. Ноевци. Там спираме за студолед и се радваме на щъркелите в гнездата. И чак след това - газ към село. Синът ни тръгна доста след нас и разбира се ни изпревари. След снощните емоции много ми се спеше. Полегнах и здраво поспах. На вън - мрачно и дъжди. Само за спане.
Тези дни пак мисля да се отдам на мързел. Ще гледам филми и ще чета. Готвенето тук е лесно - мъжовете палят барбекюто и зареждат скарата. От мен салатката.
Обади се шивачката, ризата на гаджето за сватбата е готова. Моя литак още не е започван, но ще стане. Има време.
А вие се стягахте, че здраве и живот в началото на септември ще сте сватбарки. Дали да не направим моминско парти? Stuck Out Tongue Winking Eye
ЯЖКА, присъждаме ти първо място по дължина на поста! Има няма километър. Joy Браво на теб!!! Ако искаш ще ти дам книгата за Бусинската керамика. Чака те и още една книжка за легендите от нашия край, ама нали не сме се виждали от 100 години...Ще насрочим среща и ще си ги получиш.
Отивам да храня четата. И деди, и внучките поглеждат очаквателно.
Хайде, до после.

# 77
  • Мнения: 427
Леле, Яжке, направо ми скри шапката с този голям подробен разбор 🥰.
Момичета, аз отново влизам набързо, защото отново чакам гости. Нали писах, че на ММ състудентите правят среща. Тази година обаче не е само тяхната група, а на цялото землячество. Срещата е утре, но две семейства от неговата група са пристигнали днес и разбира се веднага организирахме да се видим в къщи. Готова съм, масата е подредена, салатите са в хладилника само да ги наредя. Чакам с нетърпение да се видим.
За сега толкова от мен. Хубава вечер на всички 😘

Последна редакция: пт, 16 юни 2023, 19:17 от kasss

# 78
  • София
  • Мнения: 1 750
Никога повече няма да пиша толкова дълги постове.Днес реших да спомена всички и се връщах назад,напред,писах,брисах и се мотах 3 часа.Оказа се,че имам пропуски и пак не съм споменала всички.Но нали писах дълго време,а батерията на телефона ми била паднала и през това време съм натрупала 102 пропуснати повиквания.Аз не съм забелязала,че е станало 12 ч.,а тогава ми звъни Софи.Търсили са ме още 2 дружки от темата и се свързали с дъщеря ми и се започнало международно издирване.Сина от Германия звъни на приятели,Дъщерята издирва съседи,близки,познати...Оказало се,че всички са на работа.Накрая намерили кой да дойде и да провери как съм.И сега да ви кажа аз как разбрах.Както си се размотавам в кухнята чувам страшен шум.Къщата се разтресе.Помислих,че някой ми сваля новата дограма.Имахме такъв случай в селото.Изкочих така както съм облечена/добре,че бях като за пред хора/,забравих и бастун и операция...На входа няма никой,а шумът този път идва откъм терасата.Отидох и видях съпруга на моя приятелка-изпратен и му е казано да чука силно.Не  бяхме се виждали от есента,та хубаво си поприказвахме.
  Двете дружки били готови да тръгнат за към нас,но само страх от кучето ги е възпрял.Аз се майтапя,че направо е трябвало да дойдат с венец.Дъщеря ми смята,че те са били много притеснени и намира шегата ми за неуместна.
   Е,това беше.Накрая искам да благодаря на двете мои мили приятелки Мая и Важна клечка,че мислят и се безпокоят за мен.Обичам ви!

Последна редакция: пт, 16 юни 2023, 20:19 от Яжка

# 79
  • София
  • Мнения: 8 431
Градско, я пък ти. Зарадвах се на дългия пост, а ти рече, че повече няма да сътворяваш такива. А аз се засилих медал да ти дадем. Grinning
Разсмя ме с международното издирване. Впрочем и аз мислех сутринта да ти се обадя, но децата дадоха зор да тръгваме и понеже съученикът ти не обича да шофира, та аз не можах да се свържа с теб, защото въртях геврека по пътищата на Родината. Иначе неприетите ти разговори щяха да са 103!
В наше село вали, но е сравнително кротко. Имаше гръмотевици и  единия път яко тресна, та даже и токът спря. Добре, че бързо го оправиха.
Хайде сега лека нощ, а утре нов ден, нов късмет.

# 80
  • Мнения: 2 015
Яжке,с удоволствие прочетох дългия ти пост 🥰
И премеждие си имала.
С чувство за хумор ни разказа за издирването.
Спомням си и аз подобно издирване.Бяхме във Велинград с ММ и всяка сутрин звъня на мама да я чуя .Звъня,звъня-не отговаря,изчаквам и пак звъня.
Няма никой.
Започвам да мисля на кого да звънна да отиде до в къщи.
На който и да звънна от съседи няма как мама да чуе,защото когато ни няма изключва звънеца на входната врата ,за да не и звънят разни хлапетии .
Звъня на вуйчо.Не вдига.На вуйна също.
Вече съм полужива.
Звъня на леля .Тя живее на 1,5км от нас .Скача на велосипеда и тръгва към къщи .Минава през оградата.Само да уточня ,че леля е  45 набор и ми звъни
Всичко е наред,кака т.е мама закусвала,но си изпуснала телефона и се разпаднал на части.Точно го събрала и ше ми звъни .Та така.Притеснение за мен и цялата рода.
Ама ти си по-така ,чак международно😄🤭
Котките,които си имаме не ппавят поразии .Двор,градина огромни.За всички има място.
Е,от време на време ползват градинките за ВЦ, но рядко.

При нас няма дъжд.Дано няма.
Да спира вече,че големи поразии има като гледам по тв .
Преди години го преживяхме .
Гледаш как водата залива всичко и си почти безсилен .
Да ни пази някой от горе.

Днес си накупих китки от пазара.
Нямаше как да ги размина.ПрИмоция по левче за саксийка .Не знам защо търговците си мислят,че сме балами и ни предлагат стоки на едни цени,все едно месо купуваме.Да,но цветето расте до едно положение в саксийчето и загива.Айде сега на прИмоцията.
Та така за човешката алчност.
Насадих ги,порадвах им се.

Грети,доволен ли е внукът ти от днешната матура?Дано!
Диди, и у вас Неда да е доволна.

# 81
  • Мнения: 5 366
Добър вечер!
Днес за 3 часа бях софиянка. Син и внучка ходиха , а аз се прицънцурих.  Нямаше време да се обаждам за бърза среща.с  вас. Дадоха ми  точно определено време.

Благодаря за стиснатите палчета и пожеланията за успех на внук  ми.
Скрит текст:
Проверил си е решенията и според тях ще има 87 точки.  Никак не е зле. Ако и по БЕЛ има около 90,  както се надяваме,  има шанс за прием в софийското математико-компютърно училище, което е избрал. Ако не  влезе там, за  Пловдив  ще бъде сигурно. Лично аз предпочитам Пловдив. По-близо ни   е, има по-добър транспорт до там и обратно, по спокойно е и има общежитие за ученици, а в София  трябва да е на квартира.
Синовете се разбрали и са купили нов газов котлон и нови  маркуч и винтил за бутилката.  Свършен факт.
     Всички съм ви прочела и на всички изпращам прегръдка за лека  нощ!

# 82
  • Варна
  • Мнения: 389
Привет-мривет и от мен!  Hands Wave
Няма какво толкова да пиша, но за да не ме мислите се явявам на вечерна проверка.
Бях доста заета, кога на екскурзия, кога на фестивал........ доста имах за четене и в старата тема и в тази новата, но всичко е изчетено и вече съм в крак.
Ходихме във Велинград на фестивал на старата градска песен, взехме Първа награда, медал, грамота , но за съжаление нямаше парични награди. Но както и да е и на това сме доволни. Бедни времена са, няма що!
Във Велинград не бях ходила от 1996 г., едва се ориентирах в центъра- банки, офиси, магазинчета.....
Не ходихме до Клептуза, казаха ни в хотела, че заведението и езерото са запуснати, мръсни, вонящи и се отказахме. Но в ресторанта на хотела все пак ядохме пъстърва, а от теснолинейката се радвахме и на красивата Родопа планина, и на Чепинска река, и на гара Варвара.....
Утре преди обяд съм на поклонение на паметника в местноста Карантината, край квартала ни, оттук, край Варна, са отплавали с лодка Георги Димитров, Васил Коларов и Христо Кабакчиев. На 29 юни 1920 г. те тръгват нелегално към СССР, за да участват като делегати във Втория конгрес на Третия комунистически интернационал.     
В неделя от Съюза на антифашистите ще ходим на поклонение в местността Шерба, край с.Гроздьово, Варненско, където е бункера и паметника на загиналите партизани от партизанска чета "Народна дума".
В това село е роден артиста Кирил Господинов- Баш майстора, а читалището носи неговото име.
Имам задачи всеки ден и почти нямам време за личен живот... ти да видиш!!!  Nerd

Лека нощ, девойки!   Nerd


# 83
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 072
Танитке, коректора ли е поправил името или е такова на местноста Карантината?
Фло, утре ще вали цял ден. В случай, че ви доскучае може да се поразходите до нас. Не сме толкова далече все пак.

# 84
  • Мнения: 1 211
,,По заповед на Щуката и по ваша молба '' - ето ме тук Simple Smile.
Казвах ви, че внуците ми не бяха чували този израз, та го пуснахме в употреба... Това  за Софийските ми внуци, а чужбинските ми, сигурно много повече не знаят, но си имат родители и те решават, кое как ...

Първо писане ми е в новата тема, благодаря на Пипи, благодаря и на вас, които подържате огъня, в къщичката ни... за да ни има - КГБ във форума, благодаря!

Добро утро и спокоен и приятен ден!
Чета ви, когато колкото смогна, но до писане не стигам по много причини.
Овърголила Simple Smile _ (тази странна дума ли използва Айша) , съм се в задачки разни за разрешаване, кои горе-долу приятни, кои откровено неприятни, но ... и това ще мине... Разчиствам отношения, разчиствам хора от живота си, а когато това се прави се бърка по-на дълбоко, излиза и мръсотийка на повърхността, но няма начин...
Иначе съм добре, следвам си задачките и гледам да не влагам много емоции в тях.

Хубав ден, момичета мили!
Както пише Яжка няколко поста по-горе, гъделичкащо приятно е, когато знаеш, че някой те мисли, с добро. Че макар и сам, не си самичък, в мислите на някого си... Това за мен е смисъла на приятелството, да ти пука за някого... Благодарна съм, че ви познавам!

# 85
  • София
  • Мнения: 3 472
Добро утро, мили дами!
Малко късно е за кафето, но нали е съботно:
Нека днес е ден за почивка - от сутринта вали в София, а като гледам по ТВ и на доста други места. Дано няма проблеми на никой с тези прекалени валежи, а след като сготвим храната да отворим книгата /която е под кафето/  и компа разбира се.
Аз след като прочетох и видях това:

реших да ви подаря тази роза:
Пожелавам на всички ви хубав и  радостен почивен ден.

# 86
  • Мнения: 7 440
Добро утро! Дъждът ме събуди рано,рано,но ......хич не ми се ставаше.Прозорците са ми отворени и вместо слънце да блесне,шумът на дъжда нахлу.
                    Гъбката, Неда е доволна.Математиката не и е любима та чак каза,че се е изненадала от себе си.То тази матура няма никакъв смисъл и не знам по какви причини са я измислили.Освен за ориентир на какво ниво са знанията им.
                    Клечи,мисля те как си като знам колко обичаш слънчо.Обещават от другата седмица да спират тези порои.
                   K.A.G.,успех на младежа и дано постигне мечтата си. Ако стане софиянец ще ни идваш на гости по-често.
                   Нинче,твоето каафе си е баш на време .Поне за мен.Допивам го и отивам в банята.Дъжд ,не дъжд решила съм да се поразходя.
                   Спокоен ден от мен за всички.

Последна редакция: сб, 17 юни 2023, 09:54 от Didia

# 87
  • София
  • Мнения: 1 750
Добро утро,мили дами!
 Нинка,благодаря за кафето! До обяд все не е закъсняло.аз пия моето по няколко часа.
Танита,като изчезнеш все си мисля,че не пишеш защото си на екскурзия,на почивка или по срещи.Оказа се,че съм познала.Браво за успехите ви във Велинград!Абе,бива ви,нали сме ви гледали и слушали  по клипове.
 Пипи,да ти кажа как си те представям на вилата.Седнала с чаша фреш всред цветята в градината. И гледаш дали не се вижда някое  буренче за отскубване.Като знам колко гости посрещаш едва ли имаш много време за сядане.
 Аз днес готвя едни пълнени чушки и това ще е.После ще си потърся хубав филм..
  Забравих да ви кажа,че  тази нощ видях 6 кацнали гости на клона.Вероятно не са заспали от притеснение за мен и е трябвало да се успокоят,че съм жива.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 88
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 072
Добро утро момичета.
Тази сутрин наистина поспах - почти до 9 часа.
Все още съм по пижама и халат и си пия кафето, като и поработих малко междувременно. Сега ще посвърша малко слугинаж и продължавам да работя. То така или иначе в двора нищо не може да се направи, така че ще използвам да работя. Още малко остана от големия зор и после малко по-лежерно /поне така се надявам/.
За обяд няма да мисля, имам сготвена супа. Вечерята не съм я измислила още-нещо нямам въображение, а може би защото не съм гладна. Като огладнея ми идват идеите.
Клечице, радвам се да те чета. Ти рече и отсече. Така се прави момиче.
Фло, колата предполагам, че като изсъхна си е ок. Хайде палете я и идвайте на кафе при нас.

# 89
  • София
  • Мнения: 8 431
Ето ме пак сред вас.
Опитва се да прогрее слънчице, ама надали. Прекалено много са облаците. Навярно след обяд пак ще вали. Една съседка ми каза, че при суша все нещо може да се роди, но при киша, нищо. Жалко за труда на хората.
От съуринта пуснах една прахосмукачка, ще направя таратор и ще хапнем скара.
Пълен релакс. Снощи загледах един филм, но много бързо ми се доспа и рано, рано заспах.
ПИПИ. благодаря за поканата, но гаджето се е захванал да поправя разни неща, децата се забавляват, аз бях малко по съседки. Ще дойдем на кафе, но друг път. Почивай си миличка. Вие и без това без гости не оставате. Blush
ЯЖКЕ, пиши всеки ден по нещо, та щерка ти като погледне и ще е спокойна, че си на линия.
ТАНИТА няма да я мислим. Я колко разнообразно си живеят. Браво на тези мацки!!!
ДИДИА, грабвай чадъра и хайде на разходка.
НИНКА, Ти слагай кафето, пък всяка да го пие, когато има време и желание. Simple Smile Аз вече моето го изпих. Тенкю, баба.
КЛЕЧИЦЕ, действай по задачите. Има такива моменти, в които се прави равносметка и разчистване. Дано успееш в начинанието. Мислите ли да се срещнем? От понеделник обещават подобряване на времето. Хайде да помислим. Остана неосъществена срещата в Китайския ресторант.
КАГ, дано внукът да успее да реализира желанието си. Стискам палци!
ГЪБКЕ, сигурно и други дружки са имали такива приключения с възрастни родители. Затова казва, но най-вече за децата ни, да не им се случва това, което ние им мислим, а това, което съседите им мислят.
Нощес сънувах, че съм на екскурзия във Виена и сме заедно с ЕНИСА. Големи разходки и угощения бяха.
Отивам да стягам обяда.

Общи условия

Активация на акаунт