Отговори
# 15
  • Мнения: 4 822
Само на 21 години си, за какво ти е "дете"? Била си го приела като майка, ами явно те взима за такава, ще му ходиш зад дупето, ще го побутваш и обгрижваш и накрая ще те замени с някоя, която приема за жена, а не майчица.
Въобще не виждам защо сама се обричаш на такава връзка?! Сега ти е времето да си ухажвана, глезена, харесвана. Защо сама се буташ да си мъченица? Пълба безсмислица. Мъж на 25 няма да промениш.

Осъзнавам го,че няма да се промени,но все имах някаква вяра,защото виждам в очите му че ме обича,но какво е любовта без да се показва и поддържа...
Сама си отговори на чуденето в този пост. Любовта не се вижда с очите ( сега там блести физическото желание) , тя се усеща в сърцето и минава в главата . Търси истинската същност на човек в погледа, не в сините очи , в малките, неволни  жестове, поведение, изненади , такива които нямат етикет с цена, но висока стойност защото са от сърце и единствено за теб.
 А и си на 21  какви сериозности и градежи ...
Наслаждавай се на  младостта на макс , не се страхувай да опитваш , да грешиш , да лудуваш , но се старай да е с ум и да е градивно. Късмет🍀

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 14:29 от ccvet

# 16
  • Мнения: 54
но хора понякога ми се иска и аз да се почувствам като истинска жена,за която някого годува,да плати сметката и да покаже решителност...натоварвам се опитвам се да му говоря,за да изгладим премеждията и недъгите сега,

Много странен правопис и изказ, българи ли сте?

Да,и то с доста богат речник,знаеща и стари и нови думи на нашето време!От доста български регион съм,главен епицентър  на Априлското въстание ,така че ако не можете да помогнете по-добре подминете!Благодаря!

Не се заяждам, не знам защо агресирате. Във ваш интерес е да излагате мислите си разбираемо. Текстът ви е напълно нечетим поради липсата на интервали и адекватно форматиране. Направих си труда да го прочета, именно за да бъда полезна (ако е възможно), но с реакцията си ми показвате, че усилията ми са били напразни. Ако темата беше поне малко читаема, щяхте да получите много полезни съвети. Много хора просто са подминали.


Добре,приемам критиките ви,но мисля,че е крайно ограничено да съдите религията на човек по това как пише...,след като не ви допада и не можете да помогнете просто подминете!Благодаря!Между другото забелязах,че и вие използвате думи като" агресирате и нечетим,читаема"....преди да съдите другите погледнете себе си.Където трябва съм доказвала своята граматика и лексика!Благодаря!

# 17
  • Мнения: 1 541
Каква специалност учите с любимия?

# 18
  • Мнения: 21 668
И двамата учите, и двамата не работите - тоест нямате доходи, какво искаш да планирате? Планира човек, който разполага със средства. Затова и приятелят ти е казал, че като почне да работи ще си купи каквото му е нужно. Сега с парите на техните ли да планира?

Слагай, моля те, след запетайките  по един интервал, че така не се чете.

# 19
  • Мнения: 54
И двамата учите, и двамата не работите - тоест нямате доходи, какво искаш да планирате? Планира човек, който разполага със средства. Затова и приятелят ти е казал, че като почне да работи ще си купи каквото му е нужно. Сега с парите на техните ли да планира?

Слагай, моля те, след запетайките по един интервал, че така не се чете.

Това е проблемът,на повечето хора като се замисля,че вече никого не съумява да рискува както преди.Да,факт е, че се опираме на родителите си , но както се свикне така ще е....А когато имаме средства дали ще има време , е успорвано!
Съгласна,съм че родителите ни осигуряват средства в момента, но ние сами-можем да преценим как да харчим, дали да заделяме или не, за да можем освен да учим и да живеем нормално.

# 20
  • Мнения: 21 668
В какъв смисъл, както се свикне, така ще е? Обясни в прав текст какво искаш от човека.

Предполагам, че родителите му му дават пари да се издържа, докато учи, ти няма как да имаш претенции към тази сума как ще я разпределя. Не знам колко е, но щом дори сума за излизане му идва проблемна, едва ли има възможност да спестява, че и да планира големи покупки.

# 21
  • Мнения: 54
В какъв смисъл, както се свикне, така ще е? Обясни в прав текст какво искаш от човека.

Предполагам, че родителите му му дават пари да се издържа, докато учи, ти няма как да имаш претенции към тази сума как ще я разпределя. Не знам колко е, но щом дори сума за излизане му идва ппроблемна, едва ли има възможност да спестява, че и да планира големи покупки.

Вижте , тук дори не става въпрос за материалното , а малко по-дъблоко е значението , никога не съм била материалистка , няма и да бъда!

# 22
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 645
Това не е любов, това е кауза 😆 Още отсега си го подбрала да го вкарваш в правия път, което не само че не е добро начало за съвместен живот, ами и много често е причина за разпадане на вече съществуващ брак. Останете си приятели и си помагайте щом ти хареса в някаква степен, но това не е причина да планирате бъдеще заедно като семейство, вижда се че заедно не мелите брашно или както там беше поговорката.

# 23
  • Мнения: 1 062
Да не би да си предозирала книги за мотивация и личностно развитие?
Струва ми се, че първо тръгваш да се изживяваш като спасителка, която дори чупи оковите на предразсъдъците, а на по-късен етап вече искаш "насрещна престация", също така очакваш човекът до тебе да полети и сам да стане ракета-носител.
И, не. Не го обичаш. Като обичаш някого не забелязваш недостатъците му или по-скоро - и да ги забелязваш, не те дразнят.
Скрит текст:
Казаха ти го вече, ще потретя и аз - вземи си оправи начина на писане. Препинателният знак се залепя зад думата и след него се оставя интервал. Колкото по-рано го отработиш този навик, толкова по-добре.

# 24
  • Мнения: 21 668
В какъв смисъл, както се свикне, така ще е? Обясни в прав текст какво искаш от човека.

Предполагам, че родителите му му дават пари да се издържа, докато учи, ти няма как да имаш претенции към тази сума как ще я разпределя. Не знам колко е, но щом дори сума за излизане му идва ппроблемна, едва ли има възможност да спестява, че и да планира големи покупки.

Вижте , тук дори не става въпрос за материалното , а малко по-дъблоко е значението , никога не съм била материалистка , няма и да бъда!


Добре, но вие сте още на етап, в който всичко, дори връзката ви е съвсем неустановена. Материалното е много важно, защото то ще ти даде възможност да планираш и да следваш някакви цели, която си поставяш, независимо дали става въпрос за екскурзия, почивка, материална придобивка, или още една магистратура. Първата ви и основна цел трябва да е да бъдете финансово самостоятелни и стабилни. Ако виждаш в приятеля ти инертност, нежелание да се развива, няма да го промениш с натякване, най-много да му досадиш и да отиде при друга. Мрънкането е най-големия убиец на любовта, а на вашата възраст никой няма да търпи такова.

Защо не работите? Ако сте втори-трети курс вече би трябвало да работите. Ще видиш колко по-добре са нещата, когато имате собствени средства. Сега приятелят ти все едно трябва да вземе от техните, та да ти купи цвете.

Почти уцели със запетайките - слага се веднага след буквичката, после интервал. Няма нужда и от двете страни на запетайката.

# 25
  • Мнения: 54
В какъв смисъл, както се свикне, така ще е? Обясни в прав текст какво искаш от човека.

Предполагам, че родителите му му дават пари да се издържа, докато учи, ти няма как да имаш претенции към тази сума как ще я разпределя. Не знам колко е, но щом дори сума за излизане му идва ппроблемна, едва ли има възможност да спестява, че и да планира големи покупки.

Вижте , тук дори не става въпрос за материалното , а малко по-дъблоко е значението , никога не съм била материалистка , няма и да бъда!


Добре, но вие сте още на етап, в който всичко, дори връзката ви е съвсем неустановена. Материалното е много важно, защото то ще ти даде възможност да планираш и да следваш някакви цели, която си поставяш, независимо дали става въпрос за екскурзия, почивка, материална придобивка, или още една магистратура. Първата ви и основна цел трябва да е да бъдете финансово самостоятелни и стабилни. Ако виждаш в приятеля ти инертност, нежелание да се развива, няма да го промениш с натякване, най-много да му досадиш и да отиде при друга. Мрънкането е най-големия убиец на любовта, а на вашата възраст никой няма да търпи такова.

Защо не работите? Ако сте втори-трети курс вече би трябвало да работите. Ще видиш колко по-добре са нещата, когато имате собствени средства. Сега приятелят ти все едно трябва да вземе от техните, та да ти купи цвете.

Почти уцели със запетайките - слага се веднага след буквичката, после интервал. Няма нужда и от двете страни на запетайката.

Благодаря ви, за съветите. Следването ни заема голям част от времето и дори и да искаме не можем да си позволим да работим в момента!

# 26
  • Мнения: 1 541
Тъй като авторката упорито отказва да каже каква специалност учи, и продължава да пише ужасно неграмотно, като Успорва, че не е материалистка, ето моето мнение:
И двамата не сте за учене на висше образование. Той не случайно е прекъснал. Предполагам, че учите някаква измислена специалност, в някой измислен университет, само и само да кажете после, че имате висше, и харчите парите на родителите си, които най-вероятно изнемогват.
Приятелят ти е типичен селяндур, дето мечти и амбиции, по – далеч от  това как да хапне и да полегне, явно няма. Като завърши, най – вероятно ще се прибере на село. Мъж, на 25 години, не работи, прекъсва образование 2 години, и то вероятно някаква специалност, дето не изисква никакви усилия или потенциал, не му се ходи никъде, нищо не му се прави – за какво ти е.
 На дъщеря ми почти всичките й приятелки следват медицина и фармация, тежки специалности, и всички работят, нищо, че живеят и учат в София и поне квартири не плащат. Ти знаеш ли как се учи медицина, да работиш като санитар в интензивно отделение, и пак да намираш време да купонясваш? Или единия ден да изкараш 12-часова смяна на крак в аптеката, а на другия – 12 часа в университета?
Зарязвай го тоя, като, ако изобщо успее да завърши, пак ще си иде на село, да висне на мама и тати на шията, щото за мързеливи готованковци все няма достатъчно добра, лека и доходна  работа, особено пък на село. И те гледа с обич в очите, щото сигурно друга няма да му върже да му пуска ей така, да не седи дитьето на сухо.
П.П.
Какво разбираш под това, че не иска да рискува? Какъв риск очакваш от него да поеме? да започне работа, да емигрира в чужбина, да те изведе на кафе, да започне собствен бизнес, да завърши най - сетне великото си образование, което му отнема цялото време?

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 13:06 от Прекрасная Василиса

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 790
И откъде го изкопа тоя мухльо? И за какво ти е?! Споделям горното мнение, този ако изобщо завърши, после ще се върне на село. Ако и теб повлече там щото има етаж от къща, гледай само в какъв филм ще се вкараш. Този е инертен, свикнал да му слугуват, на бегом ще се върне при мама. Не знам какво очакваш от него, но няма да го получиш.

П.п. И не, не те обича.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 375
Общо взето - усетиш ли в една връзка, че основното, което правиш, е да се мъчиш да промениш другия - значи не сте един за друг и не става, няма смисъл.
Не разбрах много добре кое точно те дразни, но след като те дразни и само ти се върти как да го насочиш, съветваш, намекваш, за да го променяш - не се мъчи. Най-голямата грешка на всички ни в младостта, е, че сме смятали, че можем да променим партньора си. Като се научим, че това не е възможно, животът става по-спокоен и лесен.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 36 790
Мен искрено ме разсмя онова как като завършел щял да има пари и да си купи кола 🤭🤭🤭 То така стават нещата, автоматично идват парите с дипломата.

Общи условия

Активация на акаунт