Омъжих се ,а все още имам чувства към бившия…

  • 4 783
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 248
Измъкването от токсична връзка с емоционална зависимост е изключително трудно. Цялата несигурност с неизбежните драми карат мозъкът да реагира като при наркотична зависимост. Тръпката от сдобряването или отвоюването на любимия е подобна на тази, когато наркоман си получава дозата.
Докато една нормална връзка е твърде скучна, в конкретния случай ми изглежда, че изобщо не обичаш мъжа си, а си го използвала като спасителен пояс, но не съвсем успешно. Съвет, може би специалист би помогнал, но все пак не могат да направят чудеса. Твърде бързо си се прехвърлила на следващия клон, това ти е грешката.

# 16
  • SF
  • Мнения: 21 543
А за какво да помага специалистът? - Да работи в посока да се върне при стария, да обикне новия, да се напасне към брака си, за да не го разпадне, в посока да се разведе, за да не страдат двама души, в посока да се чувства добре и пълноценна, ако остане сама?
Защото може да не е точно "помощ" това да остане с този, когото не обича и й е тъпо, безинтересно с него.

# 17
  • Мнения: 6 248
По скоро да преодолее зависимостта си към предишния, каквато очевидно все още има. Отношенията им са били токсични за нея, връщането и там ще е още по лошо. Вече дали ще оцелее бракът и- не мога да кажа

# 18
  • София
  • Мнения: 12 947
В посока идентфициране и разграждане на моделите, които я вкарват в такива ситуации. Всеки има индивидуални нужди, специаистът няма да й зададе как да е щастлива, а ще й помогне тя сама да намери пътя си.

# 19
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Единственото гадно в случаят е, как съпругът ти си няма и най-малка представа…

Нормално. Трябвало е да се сети, че има жокер като предлага на застаряваща мома. Тя иска семейство и той е първият който предлага. Стандартно положение.

# 20
  • Мнения: 3 279
Специалистът може да ѝ помогне да стигне до решение какво иска. Не му е работа да взима решение вместо нея или да ѝ казва кое е по-добре. Аз малко не ги разбирам тези теми, с какво да помогнем, да решим вместо нея ли? Ами да прави каквото иска, може да се разведе и да се пробва с 1, може да се опита да преодолее 1 и да си живее с 2, може да ги зареже и двамата. За мъже никога не съм била объркана, или го искам, или не, взима се решение, режеш излишното и продължаваш нататък. Боли, мъчиш се известно време, ама минава, по-гадно е да се влече тази нерешителност и колебания.

# 21
  • Мнения: 2 219
теми се пускат, като се мъчиш и няма с кого да споделиш, така че няма лошо, добри мнения се дадоха.
Аз доколкото съм чела, при такива токсични връзки жената и липсва нещо в самата нея и не може да съществува без партньор.Точно за това ще помогне психолога, да се открият и превъзмогнат тези липси.

# 22
  • Мнения: 32 291
Освободи от особата си човека за който си се омъжила.
Не го мъчи.
И си върни при боклука.
Сбъдни мечтите си и намери това което заслужаваш. Айде...

# 23
  • Great Britain
  • Мнения: 2 211
Здравейте.Дори не знам откъде да започна… имах връзка около 4 години ту бяхме заедно,ту се разделяхме,в общи думи токсични отношения без никаква конкретика ,аз исках вече семейство и срещнай друг човек,за когото се омъжих след 8 месеца,той ми дава сигурност и упора,но постоянно мисля за бившия си приятел…сравнявам ги..въпре4ки ,че ме нараняваше постоянно го обичам и мисля за него.Не знам как да постъпя…
Каква точно Упора ти дава съпруга ти?

# 24
  • Мнения: 2 899
Е защо не се събрахте отново а тръгна с друг,че и се омъжи даже,по горе ти писаха , постави се на мястото на съпруга си ако той обичаше и мислеше още за бившата как щеше да ти е ? Не е правилно спрямо него ,пък ти ходи и си чупи главата

# 25
  • Мнения: 3 468
Набий си два шамара (както вече те посъветваха).
Седни си на дупето и не прави нищо.

# 26
  • Paris, France
  • Мнения: 14 290
 
Скрит текст:
Здравейте.Дори не знам откъде да започна… имах връзка около 4 години ту бяхме заедно,ту се разделяхме,в общи думи токсични отношения без никаква конкретика ,аз исках вече семейство и срещнай друг човек,за когото се омъжих след 8 месеца,той ми дава сигурност и упора,но постоянно мисля за бившия си приятел…сравнявам ги..въпре4ки ,че ме нараняваше постоянно го обичам и мисля за него.Не знам как да постъпя…
  Каква точно Упора ти дава съпруга ти?

Прицелил се е от упор. Тя още е Упарена от динамиката с бившия и може би мечтае да е пак Ушамарена.

# 27
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 611
А на бившия какво му е в момента отношението към теб?

# 28
  • Мнения: 7 535
По всички теми се въртят в момента БИВШИ.
Каквото и да му е отношението, щом не ти е дал това от което имаш нужда, докато е бил с теб, значи никога няма да го получиш. Ако му пукаше за теб, щеше да се постарае.
Като не, значи не си е заслужавал и вниманието ти, и времето ти, и енергията ти.

# 29
  • Мнения: 788
Била съм в подобна ситуация. Имахме бурна връзка с бившия, бих казала, че беше голяма любов и от двете страни. В един момент осъзнах, че просто не гледаме в една посока, всъщност аз знаех от доста време, но се самозалъгвах дълго. Най-накрая се реших и прекратих връзка ни, той го прие много тежко. Така и не пожела да повярва, че причината не е в друг човек. Много скоро след раздялата срещнах съпруга ми, много бързо се разви връзката ни и прерасна в брак и вече две деца. В самото начало обаче аз също се чувствах объркана, хем изпитвах силно привличане, спокойствие и ми беше приятно с новия партньор ( тоест вече съпруга ми ), хем имах още чувства към бившия и се чудех дали не съм направила грешка. Не след дълго тези терзания изчезнаха и както казах съм омъжена от години, бих казала, че съпругът ми е голямата ми любов.  Това, че тогава се колебаех го отдавам на факта, че прекалено бързо влязох в нова връзка, но не беше търсено, така се получи, съдба.
Авторката бих посъветвала да си даде време. Вземи два листа, на единия напиши положителните и отрицателните качества на бившия, а на другия на настоящия и ги съпостави. И наистина дай си време, говори ако трябва със специалист. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт