за рецептите от "перфектната вечеря" по GTV

  • 11 423
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Благодаря ти за рецептата. Наистина май това е най-точната такава до сега. В събота ще имам гости, ще го направя.

# 16
  • Мнения: 244
Благодаря ти за рецептата. Наистина май това е най-точната такава до сега. В събота ще имам гости, ще го направя.

Удоволствието е мое!
Виж и този вариант на Гуакамолето - идея как да изглежда (има снимка)
ГУАКАМОЛЕ
http://wmj.ru/tabid/723/catalogID/6903/Default.aspx
Рецепт заимствован с сайта "Миллион Меню"
Количество порций: 4 / Время приготовления: 30 мин.
Продукти за 4 порции:
авокадо - 2 шт.
бекон - 1 ломтик
лук мелко нарезанный - 1/4 стакана
сок лимонный - 1 ст. ложка
соль - 1/4 ч. ложка
перец черный молотый по вкусу

Приготвяне:
Авокадо очистить от кожицы и косточек, мякоть пропустить через мясорубку.
Бекон мелко нарезать и обжарить до хрустящей корочки, затем остудить, соединить с остальными ингредиентами и тщательно перемешать. Перед подачей поместить гуакамоле в холодильник.

Бележка моя : Декорира се с кръгчета/спирали лимон и стръкче-две магданоз - като вариант.

И ако си любителка на авокадото още една рецептичка:
МУС ОТ АВОКАДО С ПУШЕНА СКУМРИЯ
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=1915
Продукти:
1 пушена скумрия
200 г заквасена сметана
1 авокадо
2-3 стръка копър
1 пакетче желатин
черен пипер и сол на вкус
сок от 1/2 лимон

Приготвяне:
1. Желатинът се залива със студена вода, оставя се да набъбне, след което се разтваря на водна баня. Сметаната се разбива
2. Месестата част на авокадото се издълбава, поставя се в купа и се полива с лимоновия сок. Плодът се намачква, докато стане на пюре. Поръсва се с наситнен копър.
3. Рибата се филетира и кожата се отстранява. Филетата се нарязват наситно и се добавят при авокадото. Поръсва се със сол и черен пипер, разбърква се добре.
4. Желатинът се налива в разбитата сметана и след това се смесва с рибата и авокадото. Предястието се разпределя в по-малки купички и се сервира.



# 17
  • Мнения: 244
Темата за "Време за готвене" ме подсети да ви питам гледате ли това предаване и записвате ли си рецептите.

Забравих да ти пиша, че почти всички рецепти се публикуват в сайта "Вечерята"
- линка към него е в сайта на Иван Звездев
http://vecheria.tv/

# 18
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Много ти благодаря. прибавих сайта към фаворитите си.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
Много странно. Миналата седмица имаше рецептите на всички, а сега пише "Очаквайте рецептите след предаването. Shocked (То тези от последната седмица и без това нищо не струваха)

И защо няма рецептите от предните издания?

# 20
  • Мнения: 966
 newsm10записах си линка

# 21
хора не можах да гледам перфектната вечеря в петък 2 фефруари!!!интересувам се да ли някой го е гледал и дали знае как се правят палачинките с кайма!!!моля ако някой знае да ми пише   newsm78 newsm78

# 22
  • Мнения: 11 747
Това пиле по аржентински преди няколко години го прави Иван Звездев!Тогава майка ми се запали и го прави-стана чудесно!Крехко и с прекрасен сос! Hug

# 23
  • Мнения: 4 175
Гледам го,но само защото ми е интересно.Не записвам рецепти.

# 24
  • София
  • Мнения: 581
гледам го с интерес но ми прави впечатление че по-голяма част от участниците лицемерничат /беше много вкусно интересно приготвено но малко солено затова давам 3 / и такива от сорна нещо в оценяването според мен куца

# 25
Eto kakvo namerih v edin drug site ot samata Marina:

3.Предястие:
„Палачинки с кайма”

За тестото на палачинките:
2-яйца
400мл.-прясно мляко
50мл.-олио
Сол
Брашно
Начин на приготвяне:
Яйцата с млакото се разбиват, прибавя се олиото и солта.Накрая се изсипва и брашното, слагасе толкова, че сместа да стане густа колкото боза.

За пълнежа:
500г.-кайма
1- Морков
1-глава лук
1-чушка
Сол
Черен пипер
Червен пипер
Олио за пърженето

Начин на приготвяне:
В нагорещеното олио се слагат нарязаните зеленчуци, прибавя се и каймата и след като хубаво се е запържило се добавят подправките.

Взима се палачинка слагасе от плънката и се завива на руло, слага се в чиния и по желание може да се залее със сос от майонеза и кисело мляко.

Nadiavam se da iznenadate vkusno blizki i priateli:)
E.

# 26
  :Doraan, от все сърце ти благодаря за рецептата за сметановата торта на Иван!От много време е търся. Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 4 294
  :Doraan, от все сърце ти благодаря за рецептата за сметановата торта на Иван!От много време е търся. Laughing
Тортата е страхотна, в къщи си облизахме пръстите   cook  Joy

# 28
  • Мнения: 250
И на мен ми е мн. любимо предаване вече.Жалко, че не се разбират рецептите.Има мн. добри попадения Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 380
И на мен ми е мн. любимо предаване вече.Жалко, че не се разбират рецептите.Има мн. добри попадения Simple Smile

Кое не им се разбира на рецептите? Снимани са при това стъпка по стъпка.

Общи условия

Активация на акаунт