Витамини за бременни?

  • 5 486
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Днес видях в една аптека нови витамини Центрум Матерна, вероятно да заместят изгубилата се преди време Матерна.

# 16
  • Мнения: 8 917
Пих 10 дни фолиева киселина - това е моят опит с витамините Wink

# 17
  • Мнения: 79
Аз вече 3 месеца си пия "О'мами"

# 18
  • София
  • Мнения: 1 244
Само две неща да кажа:
Аптекар не се пита!Те не са капацитети, ако се съмнявате в лекаря си попитайте друг!
И за витамините (аз още не пия) - доколкото знам е добре да се пият с паузи, за да няма пренасищане на някои елементи.

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
От 9 г.с. до края на бременността си пиех Неоксид и бях доволна. Даже бяха ми останали няколко блистера, които си ги доизпих след раждането.

# 20
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Аз ги пия вече втори месец. Преди това бях на фолиева киселина. Лекарката ми ги изписа по 1 през ден ако ям достатъчно разнообразни плодове и зеленчуци, ако не-по 1 дневно. Между другото свекърва ми е фармацевт и се опита да ми предложи някакви други дето много се купували, но аз не пожелах, в крайна сметка всеки лекар си изписва витамините по негово усмотрение, а аз съм изключително доволна от моята /посещавам я от 5 години/.
Да ти кажа честно незнам на какво се дължи, но имах много нередовен стомах и мислех, че от бременността нещата ще загрубеят още, но от около месец съм първенец в къщи  #2gunfire- помислих си, че може да има връзка с Неоксида.
Освен това е антиоксидант. А и не мисля, че витамините трябва да са специално за бременни-вижте какво стана с Матерната?! #2gunfire
Успех!
 Wink

# 21
  • Мнения: 4 546
на мен лекарят ми каза, че няма значение какви витамини ще пия - каквито реша.  newsm78 центрум на каква цена са за 1 месец? О мами разтворими ли са? нещо нямам много вяра на разтворими витамини  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 040
Само Матерна съм пила, тия за пръв път ги чувам .. пък и те непрекъснато излизат нови и нови неща, щом лекарката ти ги е предписала - значи няма страшно  Peace

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 443
О мами разтворими ли са? нещо нямам много вяра на разтворими витамини  newsm78
О мами не са разтворими витамини,аз също не бих си взела ако бяха такива.Но като ти гледам лентичката,не ти ли е още рано да взимаш витамини-едва във втория месец си.Аз започнах в петия и даже ми се струваше,че съм подранила.

# 24
# 25
  • Мнения: 4 546
О мами разтворими ли са? нещо нямам много вяра на разтворими витамини  newsm78
О мами не са разтворими витамини,аз също не бих си взела ако бяха такива.Но като ти гледам лентичката,не ти ли е още рано да взимаш витамини-едва във втория месец си.Аз започнах в петия и даже ми се струваше,че съм подранила.
ами незнам, щом по принцип е добре да се пият значи по време на бременност може и от рано. аз поне така си мисля  newsm78

# 26
  • Мнения: 3 360
Пила съм Матерна и Центрум

# 27
  • Мнения: 2 159
пиех на Хип за бременни и бях много доволна, тези не съм ги чувала

# 28
  • Мнения: 118
Аз пия Пренатал, витамини специално за бременни и съм много доволна от тях Simple Smile

# 29
В началото на бременността бременната има нужда от фолиева киселина, а към края от витамини. Пих матерна и съм доволна като че ли. Прекаленото тъпчене с витамини води до напомпване (както каза моя лекар): доста се пълнее, пък и бебето наедрява. Ако можеш да хапваш повечко плодове, по-полезно е.

Общи условия

Активация на акаунт