Червен флаг или?

  • 10 283
  • 154
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 262
Тоя ще му бием шута и след една година идва следващата тема  "Омъжих се, а все още имам чувства към бившия…".
Tash@ка на страна, но някои жени май наистина изпитват кеф, ако ядат бой.
Някакви такива ситуации - бой ий бане може, но само бой или самой бане е червен флаг. Луда работа.

# 106
  • Мнения: 8 016
така става като се съберат фенове на Джеки Чан и 50 нюанса сиво..

# 107
  • Мнения: 2 262
така става като се съберат фенове на Джеки Чан и 50 нюанса сиво..
И резултата е 75 нюанса синьо и лилаво.
"7-8 и ще си паднала
7-8 и ще си легнала..."

# 108
  • Мнения: 162
Бих послушала интуицията си, ако бях на твое място. И аз изпитвах подобна интуиция с бившия и даже твърде дълго го търпях.
Ако беше просто толкова игриво и невинно, едва ли щеше да пишеш тук. Изглежда сякаш от сега пробва как реагираш като уж го прави на майтап, че един ден като наистина те удари да може да каже "е то майтап де, ние нали с теб така се майтапим".
Следвай интуицията си Simple Smile

# 109
  • Мнения: 6 803
Ама недейте така с хорър филмите. Аз като бях малка (още преди гимназията) само такива филми гледах. И съм си съвсем нормална и неагресивна.

# 110
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 440
Да, червен флаг е!
Тества до къде може да си позволи, ако направиш забележка веднага ще каже ,че си много докачлива и не разбираш от шега. Ако си замълчиш пък значи може да продължи с подобно поведение или още по-лошо спокойно и за напред. Нещата се случват бавно и постепенно.

# 111
  • Мнения: 2 004
Освен прикрит насилник е и явен манипулатор. Те прикриват явно недопустими действия с оправданието "на шега". Та и насаждат леко и чувство за вина - "Ти си виновна, че не разбираш от майтап." "Къде ти е чувството за хумор?"
   Аз все още се чудя - каква ситуация предполага размахване на замахване с  ръце? Нещо не е съгласен с теб или го ядосваш, дразниш и той няма достатъчно речников запас за да каже какво му е? И кога го казва това, че се шегува: сега ще те прасна на майтап? Или след като си реагирала изплашила те успокоява: Не бой се де! Това беше на майтап.

Последна редакция: пт, 16 юни 2023, 02:46 от 512

# 112
  • Варна
  • Мнения: 36 783
Шамар през лицето, дори на майтап, не предполага само болка. Предполага унижение. Оттам се започва. Затова на мен веднага ми навя асоциация, че я пробва. Рф, не си прав. Да, още не е насилие. Но е унижение и проба. Ако поддаде, т.е.изтърпи, замълчи и не коментира, ще ескалират нещата, аз за себе си съм сигурна. Жабата се сварява бавно, но за сметка на това накрая е добре сготвена, ако разбираш какво имам предвид.

Никога не са ме удряли през лицето, дори родителите ми, като дете, когато на боя се гледаше като на възпитателно средство (те по принцип никога не са ме удряли, но това е друг въпрос). Никога не съм си позволявала аз да ударя когото и да е през лицето, нито дори да посегна, това е страшно унижение, особено за жена. Лично моят съвет е момичето да прекрати тази връзка и да не поглежда назад. Нямам добро усещане за този.

# 113
  • Мнения: 6 787
Гаврата е насилие. Заплахата е насилие. Унижението е насилие. Дори да няма физически контакт пак е насилие. Психическо насилие. Вменяването на вина също е насилие. Емоционално насилие. Принуждаването към сексуален акт или включването в акта на по-хард неща, които не са предварително изговорени, пак е насилие. Сексуално насилие.
Не е необходимо авторката да е посинена и пребита,за да е видно, че има насилие.
Не знам това кога ще се разбере от обществото.

Онзи ден пак имаше клипче от моя град, в което две тинейджърки дърпаха за косата и обиждаха друго момиче. Това пак е насилие въпреки, че не е имало бой.

Крайно време е обществото да стане нетолерантно към всички форми на насилие, не само физическото такова. Защото докато се стигне до боя, се преминава през останалите видове, за да се "свари" жертвата.

# 114
  • Мнения: 5 613
Авторката така и не благоволи да даде конкретен пример. Аз не мога да си представя никаква ситуация, в която юмрук в лицето може да е на шега. Много ме интересува по време на скандал ли се случва и той едва си овладява юмрука, или наистина е шеговито и той я побутва с юмрук и усмивка като "Дай пет". Шамарът дали е като имитирам, че те удрям, защото ме нервиш или потупвам те по бузата, защото си сладка? Макар че самият факт, че тя се чуди, донякъде ми отговаря на въпросите...

# 115
  • Мнения: 3 794
Юмруците вероятно не са в лицето, ами я в корема, я в гърба. Шамарите са през лицето явно. И всичко на шега, докато един ден ще си бъде съвсем наистина. Психопат и латентен насилник, от който трябва да се бяга. Както казах вече, аз бих го сплашила да не му хрумват идеи да наранява след раздялата.

# 116
  • Мнения: 162
Авторката така и не благоволи да даде конкретен пример. Аз не мога да си представя никаква ситуация, в която юмрук в лицето може да е на шега. Много ме интересува по време на скандал ли се случва и той едва си овладява юмрука, или наистина е шеговито и той я побутва с юмрук и усмивка като "Дай пет". Шамарът дали е като имитирам, че те удрям, защото ме нервиш или потупвам те по бузата, защото си сладка? Макар че самият факт, че тя се чуди, донякъде ми отговаря на въпросите...

Приятелка ми разказваше, че имала кратки отношения с някакъв италианец, който по същия начин "ей така на майтап" й удрял юмруци в лицето - но понеже си говорихме за това на живо и ми го онагледи, разбрах долу-горе за какво става дума. И тя си казала, ако сега е майтап, как ще е следващия път. Много не на място й дошло това общо взето и го зарязала. Така че долу-горе си представям може би какво има предвид авторката, и наистина е червен флаг.

# 117
  • Мнения: 6 247
Юмруци в лицето си е хард изпълнение, там е много нежно място и дори лек удар предизвиква бушониране. Така че ме съмнява да я тукати в лицето, по скоро леко по тялото и за него е като игра. Без допълнителни разяснения не мога да го възприема като насилие. Освен това има си жени, които обичат по грубия секс, просто не ги възбужда достатъчно нежни ласки и думички като миличко, котенце, патенце и т.н. Разбирам възмущението на бг мамите, но тези неща не съм ги измислил аз. Както се разбра от малкото дадена информация, авторката правят такъв секс и до колкото разбрах не е проблем за нея, просто мъжът прилага някои от методите и извън секса, което е грешка принципно. Така че бих се въздържал от категорични оценки в случая.

# 118
  • Мнения: 350
Благодаря за отговорите!
Може би наистина ми следи реакциите,защото ми е казвал неведнъж,че му харесва да вижда как се плаша от него.

Ти НАИСТИНА ли искаш да си с мъж, на когото му харесва да гледа как се плашиш от него? НАИСТИНА ли искаш да изживееш живота си като подгонено животно, стъпвайки върху минно поле? Защото точно това ще се получи.
Ако е така - намерили сте се.

# 119
  • Мнения: 18 866
Флагът е направо черен. Чета и не вярвам на очите си...

Общи условия

Активация на акаунт