Проблем с връзка <заради> тъщата

  • 13 227
  • 501
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 019
И аз се зачудих същото. Младото семейство толкова ли не може да се справи само? Помощ от едната баба, помощ от другата и то за бебе, което най-вероятно предимно спи.

# 46
  • Мнения: 1 549
Ако искаш да имаш дете и семейство, ще се наложи да изтърпиш тъщата известно време. Знаеш ли колко жени търпят самопоканващи се свекърви, които си мислят, че апартамента на сина и снахата е техен и имат право да "гостуват" месеци наред? Търпят в името на децата си и семейството. Ти за тези 2 месеца голям проблем направи.
Ами ако майка ти се разболее и се наложи да я гледате у вас, а жена ти каже или аз или тя?

Последна редакция: чт, 15 юни 2023, 17:56 от Прекрасная Василиса

# 47
  • Мнения: 2 949
Леле,каква е тази родилка за 2 месеца след раждането няколко пъти правили секс и няколко неуспяли,браво адмирации ,наистина .

# 48
  • Мнения: 1 549
Ми то до 40 ден не може принципно... А тъщата в съседната стая с какво пречи???

# 49
  • Мнения: 2 352
Мен много неща ме съмняват и има нещо премълчано в цялата история.
Значи казваш няма проблем да вижда детето, ама като идва къде да остане? На хотел ли да ходи?
За секса също не съм много убедена, че жената просто не ти е удисала. 40 дни не хубаво да се прави секс, защото има опасност от инфекция. Или на теб това не ти пречи, нали не е на теб

# 50
  • София
  • Мнения: 29 027
Един автор, който да води диалог и да не изчезва, браво.
Въпреки самостоятелността, чисто физически, жена ти е зсвисима от мама, от нейните наставления и одобрение. Предполагам много други решения и преди бебето са минавали през одобрението на мама. Добре е да покажеш, че ти не си враг с мама, не я презираш, просто тя има място във вашето семейство като близък роднина. Вече вие сте мама и тате и е редно домакинството, семейството, живота ви да се организира според вашите потребности и виждания, не е нужно мама да е в течение или задължително да е казала да. Поговори с жена си, увери я, че си до нея, че може да разчита на теб, а вие защо не гостувате при баба? Какво налага бебе на 2 месеца да е така често посещавано? Няма ли жена ти приятелки? Няма с кой да излезе, няма вкъщи кой да помогне? Все пак всичко тепърва сега започва, има още много години баба и внуче да са заедно.

И аз си помислих това. Жената не е скъсала пъпната връв с мама. И мама с активната помощ на дъщеря си се е опитала да стане третият в двойката им.

# 51
  • Мнения: 1 854
Мини след работа вземи на бебето подарък/играчка/, една бутилка вино и като преспите бебето си сипете по едно вино в новите чаши. Предполагам тая тъща е решила да са за вас не купила си сама за себе си . Радвай се че е идвала да помага...а другия път като цъфне за 2 седмици използвайте това да излизате с "жената" навън дори и само на разходка.
   Извини се и на двете, че си реагирал остро в различните ситуации, все пак да станеш баща си е стрес и за теб. Не само жена ти ще се учи да е майка а и ти да си баща. Смяна на памперси, преспиване на бебе включвай се. Нега жената да види, че си достоен за семейство не само "мрънкало". Всеки има мрънкащи и изнервящи периоди то затова са семействата и в "добро и лошо" . Ако мислиш, че правилната жена предложи и брак, ако не можеш да си представиш че ще остарееш с нея просто я остави да намери някъде другаде щастието.
 Обикновено нещата са прости и имат прости и лесни решения, но ние ги усложняваме и виждаме само тъмната страна.
 Усмихни се имаш дете, имаш жена...имаш и тъща която иска да помага.

# 52
  • Мнения: 2 312
На колко години е тъщата.
Мина ми нещо през акъла.

# 53
  • София
  • Мнения: 29 027
И Абуто приключи темата Joy

# 54
  • Мнения: 1 549
На колко години е тъщата.
Мина ми нещо през акъла.
Щом жената е на 35, тъщата е над 60, предполагам...

# 55
  • Мнения: 6 296
Един образ така се хвалеше, минал тъщата още като млад и после нямал никакви проблеми Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 608
От страница едно имах вече идея, какво и как да напиша - формулирано, точно и ясно, но след на Абуто сценарият за youpo*n, сърце не ми дава… 😃

# 57
  • Мнения: 3 943
Грешен ти е подхода.
Не трябва да говориш с приятелката си. Тя е все още в хормонален дисбаланс, присъствието на майка и я успокоява. Като говориш с нея, я настройваш още повече.
Говори с тъщата. Като мъж.
Един властен човек, ако чуе силни аргументи, ако чуе че искаш да бъдеш мъж и баща на детето и ще се справиш, ще реагира по друг начин.
Казвам го от опит.
Майка ми си взе 1 месец отпуска без да ни каже. На изписването ни го каза.
Мъжът ми реагира на секундата. Каза и че детето си има баща и майка, а дъщеря си има мъж на място и той ще се погрижи за всичко. А тя е добре дошла когато иска да се порадва за малко на бебето.
Преспа го тъщата и се съгласи, че човекът е прав и май дъщеря и си е намерила мъж на място.
Нямаше обидени. Нещата бяха казани такива каквито са.
Отношенията и до момента между двамата са превъзходни и тя много се гордее със зет, който иска сам да си гледа децата.

Не прави приятелката си посредник между теб и тъщата. Това я товари с още повече напрежение, а точно в момента това, не и помага.

# 58
  • Мнения: 1 549
Ще вземе да й на тъщата хареса и да зачести с гостите...
Сега сериозно - не си разваляй семейството заради личния си комфорт само. На жена ти не й е леко сега, може пък да се чувства по добре като майка й е там. Все пак си по цял ден на работа, 5 дена в месеца все ще си намериш някакво занимание да не гледаш тъщата вечер , щом толкова те дразни.
Извини се на жената. Доста егоистично звучиш.

Последна редакция: чт, 15 юни 2023, 18:55 от Прекрасная Василиса

# 59
  • Мнения: 3 256
Ти тази жена не я обичаш,което не е и проблем. Вече и тя не те обича.
Майката е лекарка, а с какви професии са твоите родители?
Нещо по-обикновено? Затова и те дразни.
Дъщерята има респект към майка си не само защото е майка, а и защото явно е интелигентен човек.
Искаш респект към теб, да си доминантния във връзката, да си опора? Чакай приятелката е родила, не е инвалид - нито с психиката, нито с физиката.
Няма да се получи. Напъваш се, но сериозно ти липсват качества. Особено за доминантност.
Карате го да се извини?
И мислите, че това е нещо, което може някога да бъде забравено?

Общи условия

Активация на акаунт