Гримиране - идеи и техники. Тема №88

  • 81 246
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 7 609
Ето, знаех си, че Барби розовото на теб ще е топ.
Да, трудно ще стане комбинацията с дрехите. При всички положения ние можем да ти предложим няколко варианта за грим през седмицата, а ти да ги подбираш ден след ден на база дрехите, които си решила да облечеш в съответния ден.

Аз например имам още една идея, но не знам дали имаш такъв цвят сенки - лайм. Мисля, че ще прави много добър контраст с косата.

# 976
  • Мнения: 2 264
Лъвицата има и супер гладка кожа,предполагам без усилия се полага на нея грим👍.Не виждам външна естет.намеса,поздравления🌷.

# 977
  • Мнения: 1 307
Есмералда, да, така както го измислили по става🤗
За лайм като цвят да, намира се , но от бюджетна палитра, уви, красив и наситен цвят, не можеш да изкараш. Аз също много го харесвам лайм цвета.
Опитах се да направя компилация от няколко грима, но основно т.н лайм преминава в жълто и зелено.
Calabria, благодаря ти, да, кожата ми както винаги съм казвала е ген. Естетически намеси при мен няма, и няма и да има.

Последна редакция: чт, 18 яну 2024, 09:07 от Lioness77

# 978
  • Мнения: 7 609
Лъвице, страхотна.
Веднага се сетих за 2 палитри на BH Cosmetics - Take me to Brazil и Trendy in Tokyo. Take me to Ibiza също е много готина. Не знам дали ги имаш, но са супер бюджетни варианти с чудесно качество на сенките.

А някакъв грим в петролено имаш ли? Ако не, давам идея да направиш.

# 979
  • Мнения: 2 264
Зеленият грим е чудесен👍.

# 980
  • Мнения: 1 307
Trendy in Tokyo имам, и да, там има този цвят лайм.
Ще кача снимка с петролено зелено в горния пост, да не стават много постове със снимки.

# 981
  • Мнения: 3 328
Аз продължавам усърдно с търсене на начини да се справя със сухата си кожа, комбинирана с грим.
Та, хидратиращ праймър прави ли някаква разлика? Извадете някакви съвети от ръкава си Grinning
Грима ми спря да се разделя когато смених слънцезащитата, но продължава да се бели. Слагам съвсем малко продукт и излежда все едно имам един тон грим плюс още 2 тона пудра. Толкова разреждам покритието че се чудя има ли смисъл да нося изобщо грим.
Използвам много хидратираща козметика, пробвах да слагам по- малко, пробвах наистина да чакам много добре всичко да попие, да слагам малки пластове... и пак, и пак... Пробвах с пръсти, с малко напоена гъба, пробвах с четки за грим, единственото, което прави някаква разлика до сега е да сложа върху слънцезащитата още един тънък слой хидратиращ крем, но има още какво да се желае.
Не разбирам къде греша.

# 982
  • Мнения: 1 307
Glossycherry, съжалявам,но не мога да съм полезна със съвет.Дано някой от момичетата ти даде подходящи насоки.
Днес цвета е лилаво.

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 08:52 от Lioness77

# 983
  • Мнения: 3 640
Glossycherry,
Аз освен озаряваща база и отгоре ФДТ смесен с течен хайлайтър, друго не открих като решение... Пробвах базата да я смеся с хайлайтъра, но като се смеси с ФДТ, а базата си е самостоятелна, ми харесва повече.
Базата - Heimish. Хайлайтър - Isadora strobing cream.

# 984
  • Мнения: 7 609
Аз харесвам хидратиращия праймер на Smashbox. Продават го и в мини разфасовка, можеш да вземеш за проба.

# 985
  • Мнения: 3 328
ФДТ не използвам, използвам Elf halo glow или Maybelline 4in1 и на места коректор на Haus Labs или Nars radiant creamy. Мислех че коректорите са проблема, но едва ли, това са много обичани продукти със страхотни ревюта, и аз използвам малко. И на местата където няма коректор пак стои сухо и на люспи, далеч не толкова видимо, но пак го има.
Пробвах различни кремове за лице, да не те да правят проблема, същата работа.
Сега новото, което добавих е нежен екфолиант, но предполагам резултатите от него няма да дойдат веднага.
Пробвах и да си бръсна цялото лице, нямам прасковения мъх вече, кожата ми е изключително гладка. Ама явно само изглежда така, иначе няма да се случва това, което се случва.
Знам че текстура е нормално да има като се носи грим, но при мен е в повече.
Ще погледна тази база, която спомена, благодаря за препоръките. Simple Smile
Сега мислех да пробвам базата на bobbi brown, но съм отворена и към други предложения.
Усещам че ще похарча доста пари докато нацеля точните за мен продукти...

# 986
  • Мнения: 7 609
Може би не е лошо да пробваш и някой лек хидратиращ фдт вместо тези продукти, които ползваш в момента. Възможно е те да се с чудесни отзиви, но да не са подходящи за твоята кожа.

Друг вариант е да си вземеш тонирана слънцезащита и да ползваш нея.

# 987
  • София
  • Мнения: 4 347
Глоси, съветът на Есмералда за тонирана слънцезащита хич не е лош!

Само крем ли използваш, за да хидратираш кожата? Тонер и/ или серум преди крема слагаш ли? Те наистина подпомагат хидратацията на лицето, която се запечатва от крема.

# 988
  • Мнения: 330
Glossycherry, нещо не е ок в комбинацията. Не съм ползвала продукта на Елф, обаче трябва да е дюп на любимия ми холивудски филтър на ШТ. Пробвала съм го на цяло лице-не е моето. Какво ползваш под крема и за нощна грижа? С каква киселина ексфолираш? Ретинол? Витамин С сутрин (някои формули са ужасяващи под грим). Кожата ти суха или дехидратирана е?

# 989
  • Мнения: 3 640
За мен малко си го изтормозила това лице. Бръснене, ексфолиране...
Правилно питат за грижата за кожата ти.
Тонер - серум - крем - околоочен - слънцезащита - база. И според мен завърши с лек фдт, отколкото с 4 вида мазила и коректори. И това, че коректорът е Нарс и има хубави ревюта, както виждаш, не означава, че е подходящ за теб. А и ако говориш за този най-известния им коректор, даже в Нотино коментари съм чела, че е сух. Нямам го и не мога нищо да твърдя! Не ме разбирай погрешно! 🌷🎀
Та, каква е грижата за кожата преди грим?

Общи условия

Активация на акаунт