Любители на котки - Тема 184

  • 27 625
  • 766
  •   1
Отговори
# 705
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 219
T.Valcheva миналото лято моят беше така. Много умърлушен, не потърсваше храна, нито вода, лежеше по цял ден, току ми измяукваше жално, не играеше... Много се бях притеснила. 3 годишен, иначе много див и пакостлив. Грабнахме го и го заведохме на ветеринар. Прегледаха го, нищо му няма. Докторката каза, че животните също като хората губят апетит в жегите, също имат периоди в които губят желание за активност. Даде му хапче за обезпаразитяване, премери му температурата и ни изпрати да си ходим. Слава Богу след няколко дни пак си стана същия дивак като преди.
Тази година в жегите пак е същата работа. Има дни в които нищо не яде и само лежи. Днес например дивя, но почти нищо не е ял. Преди около месец имаше два дни в които не беше ял и не пиеше вода. Съответно не ходеше до тоалетна. Аз вървя с чинийката след него, барем хапне нещо. На втория ден и аз спрях да ям, защото толкова се притесних. На третия ден ставам сутринта умрял от глад омел всичката храна и заровил няклко съкровища в тоалетната. Smile Мъжа ми вика "Накрая ти ще се разболееш от неговите моментни настроения".
За ваше успокоение заведете я обезателно на ветеринар. Но не се настройвай негативно предварително. Надявам се, да не е нищо сериозно. Пиши после какво е станало.

# 706
  • Мнения: 5 866
Но нашата иска нон стоп храна, дори през жегите, винаги иска, освен това винаги ни посреща, винаги сяда в нас, дори в жегите спи върху нас.  Току що опитахте да й дадем вода със спринцовка и стана от леглото и се скри отдолу Cry

И най-вече няма как един организъм да функционира, ако не приема течности и не ходи дори да пишка....
Утре сутрин ще я заведа на вет, но много много ме е страх.

Metanoia, но вашият освен да е спирал да яде, спирал ли е да пие вода и цял ден без да ходи по абсолютно никаква тоалетна нужда? Не мяука... не иска да я закачам. Cry
Metanoia, да, ти си писала, аз го прочетох, но се шашнах. Да, това ме успокоява малко твоето мнение, благодаря. Значи може да живее дори да не ходи до тоалетна няколко дни и без вода... дано тази вечер да пийне и да пишка.

# 707
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 219
Тя като не е яла и не е пила вода какво да ходи милата... Дано поне водичка да пие, това е много важно.
Ако не направи нищо днес, вярвам, че утре ще се изходи. Не забравяйте, че и с хората се случва. А и аз не мисля, че на 11 години е толкова стара. Ако не е болна и е добре гледана още дълги години ще ви радва.

# 708
  • Мнения: 5 866
Току що се изпишка ❤️. Това е хубав знак, нали? Сега само трябва да пийне водичка! Преди няколко дни вкарахме ново нещо в менюто... едни супички, от дм с морков и брокол, немски, като състав не изглеждат зле, пише без зърно и оцветители ... уж за течност, но да не е от тях нещо. Много й харесаха, но може да е от тях, ох не знам ...тя трудно харесва мокра храна, доста трудно.
Някакви витамини течни за бъбреци, за уринарен тракт, кожа и козина, които могат да се слагат в храната, ако някой знае и е давал, моля да каже.

# 709
  • Мнения: 5 329
За козинката давам масло от сьомга и хапчета биотин. За пишкането - цистон.
Ние утре тръгваме на път. И Сина с нас. Утре сме до Ница, това са си 1000 км. После с ферибота до Корсика. На връщане ще слезем в италианско и ще врътнем там малко. Ще пиша как го е понесъл Синя. Той вече е пътувал с кола на  по-дълъг път, до България, и беше супер. Сега да видим как ще е. Цистона си остава при нас задължителен за сега  и всяка сутрин получава четвърт хапче с една супичка. Кучо остава у дома, стар е и няма да издържи дълъг път в жегите.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 25 304
Ако яде мокра храна е възможно да няма нужда от вода.

# 711
  • Мнения: 10 737

Някакви витамини течни за бъбреци, за уринарен тракт, кожа и козина, които могат да се слагат в храната, ако някой знае и е давал, моля да каже.
GeriatiVet на VetExpert.

Давай ѝ супичка, щом не пие вода. Без да се притесняваш.

# 712
  • Мнения: 4 073
Тери повърна отново в рамките на действие на инжекцията.
Не хапва нищо.
За вода не знам, защото пият от обща купа с кучето, която е извън стаята. Не е пишкала.
Ще я водя на рентген.

# 713
  • Мнения: 5 866

Някакви витамини течни за бъбреци, за уринарен тракт, кожа и козина, които могат да се слагат в храната, ако някой знае и е давал, моля да каже.
GeriatiVet на VetExpert.

Давай ѝ супичка, щом не пие вода. Без да се притесняваш.
По принцип всеки ден пие водичка, просто вчера цял ден и цяла нощ не е яла никаква храна, нито капка вода. Ще запиша тези супички, благодаря.

Отидохме на ВЕТ, ехографа нищо не показа, направихме пкк и биохимия, едните изследвания имат леко увеличение на левкоцитите - иматемпература 40.2 градуса, каза че или има някаква възпаление или от стрес... тя се наака в колата от стрес, донякъде се зарадвах, защото поне работи организмът. Даде й два антибиотика, сложи и Б12 за апетит и една лечебна паста, която й хареса и се пооблизваше. Каза да я оставя да си почива и довечера ще се чуем. Сега от антибиотиците се надявам, че ще свали температурата. Много се надявам, че е от стрес някакъв или от жегите. Но нито спа върху мен, нито сутринта седна на мен, нито тичаше по мен, нито по посреща на вратата, започна да мяука в кошницата в колата от страх. Не знам може ли да вдигне температура от жегите... дано е това и да разхлади вече! Погледна и в устата - нищо не видя.
Вчера само едно пишкане, знам че е много важно да го прави..... днес също трябва.

# 714
  • Мнения: 5 329


Последна редакция: чт, 27 юли 2023, 11:06 от cardhu

# 715
  • Мнения: 2 063
Ойй миличкото . Аз мисля, че жегата не им се отразява добре . Моите котета на вън все си търсят сенчица и всяко яде и отива да си ляга . Натръшкани пред вкъщи . Домашната ( Алиса ) само на климатика и е добре , лежи и не мърда онзи ден завита под завивката през глава, обича да спи на прозореца не знам защо . Аз я взимам при мен тя става и пак се кача, опъва се и вижте ме коя съм . Снощи и свършили гранулите и мяука и тръгнах след нея и тя ме закара там , където и стоят гранулите. Сутрин с мен идва в банята и маука . Викам и кво искаш не казва и си излиза . Страшна скица е .

# 716
  • Мнения: 21 295
Гледай каква градушка

# 717
  • Мнения: 3 844
Ха, много успешен коментар, лисичке!
А сина сякаш е роден в кола Simple Smile
(Само колани нямат пътниците)

# 718
  • Мнения: 5 329
Те са ВИП-ове Stuck Out Tongue Winking Eye

# 719
  • Мнения: 2 886

Някакви витамини течни за бъбреци, за уринарен тракт, кожа и козина, които могат да се слагат в храната, ако някой знае и е давал, моля да каже.
GeriatiVet на VetExpert.

Давай ѝ супичка, щом не пие вода. Без да се притесняваш.

Имаш л. с.

Общи условия

Активация на акаунт