Достатъчно ли правя за детето си ?

  • 8 700
  • 361
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 705
"Последно време вкъщи са страшни скандали и направо не мога да разбера аз ли съм причината или не. Постоянно ми се натяква,че не съм никакъв баща , че не си гледам достатъчно детето"...

Ако оставим на страна дребнавото пресмятане на битовите задължения, от тези две изречения на автора, ми става ясно, че тези хора изобщо не комуникират нормално. Тя иска от него повече грижи и внимание към детето, а той изброява какво чисти всеки ден. Никаква комуникация, не познават нуждите на другия и явно не се и зачитат много. Той очевидно полага усилия, но явно не са в правилната посока. Моят мъж не прави и половината от автора, но няма нужда и нямам бавачка, чистачка и тн. За мен е било важно, когато имам нужда, той да е насреща. Ако съм много изморена, сутрин го взима за да поспя. Ако не съм пазарувала, готвила и тн, поръчваме и толкова. Такива кой колко чисти, пере и глади никога не са ни били тема на разговор, камо ли да вдигане скандали. Който когато може, прави каквото трябва.

# 316
  • Мнения: 18 897
Ти нали за бабите по площадките говориш, защо намесваш майката на автора сега? Опитай се да следиш поне твоята собствена мисъл...

А за чия майка и баба очакваш да се пише, докато се обсъжда авторовото дете?! Нали измореният от 20 минутна игра 40 годишен ИТ специалист търси баба за аутосорсване на нежеланото натоварване - няма да тръгне по площадките да го връчва на непознати, ще търси или майка си, или майката на жена си. И ти пишеш как бодрата поддържана и запазена майка явно в работна възраст според теб на лесно отегчаващия се баща ще плесне с ръце и ще каже "да, веднага, мечтата ми беше в жега и студ да тичам, да се катеря, да ритам с тодлър".
За мен жената на автора е доста разумна в това отношение - двамата са родители, ако не могат да справят с 1 бр. здраво дете... за къде са. В това време той пише списъци - изхвърлих боклука напът за работа, минах през  куриера на връщане, гледай колко много гледам детето.

# 317
  • Мнения: 651
който не може сам да си гледа детето, да не си ражда? ха, та тогава по-голямата част от населението вкл. и пишещите тук, не трябва да имат деца, защото не могат да им посветят цялото си време?!
Това е странно. Естествено че, когато имаш дете, трябва да го гледаш, да, има и домакински задължения и двамата трябва да участват в процеса. Някой написал ли е че, единият трябва да си почива, докато другият изнася цялата тежест? Просто, тези нападки, не вършиш достатъчно, буденето посред нощ, та и двамата да са линия около креватчето е това е малко прекалено.Звъни му по телефона да и донесе шишето........
А това с бабите, по принцип е така -бабите рядко възпитават децата, както ние искаме, но това не означава понякога или по изключение да не им ползваме услугите, ако сме толкова преуморени. И изобщо каква е тази логика, да изглеждаме мъченици и да не допускаме помощ? Или да наемем почасово детегледачка. По добре ли е, да продължат с караниците, обвиненията, недоспиването и бъдещи проблеми с работата, това ще направи ли грижите по детето по -добри?!
против съм бабите да отглеждат детето. Но, малко помощ, поне в началото...

Последна редакция: чт, 22 юни 2023, 10:42 от Crissy

# 318
  • INFJ
  • Мнения: 9 733
Скрит текст:
Ти нали за бабите по площадките говориш, защо намесваш майката на автора сега? Опитай се да следиш поне твоята собствена мисъл...

А за чия майка и баба очакваш да се пише, докато се обсъжда авторовото дете?! Нали измореният от 20 минутна игра 40 годишен ИТ специалист търси баба за аутосорсване на нежеланото натоварване - няма да тръгне по площадките да го връчва на непознати, ще търси или майка си, или майката на жена си. И ти пишеш как бодрата поддържана и запазена майка явно в работна възраст според теб на лесно отегчаващия се баща ще плесне с ръце и ще каже "да, веднага, мечтата ми беше в жега и студ да тичам, да се катеря, да ритам с тодлър".
За мен жената на автора е доста разумна в това отношение - двамата са родители, ако не могат да справят с 1 бр. здраво дете... за къде са. В това време той пише списъци - изхвърлих боклука напът за работа, минах през  куриера на връщане, гледай колко много гледам детето.

Не, ти вкара всички баби по площадките под общ знаменател, и аз ти казвам, че не е възможно тези хора да се разпадат на 50-60 години, защото това е възрастта на повечето баби и дядовци на 2-3 годишни деца. Изобщо не съм говорила конкретно за майката за автора.
Освен това, една баба може да дойде да помогне с домакинската работа, може да й се остави детето за 2-3 часа на гости вкъщи, никой не е казал, че задължително трябва да го води навън.

# 319
  • Мнения: 651
защо изобщо проблемът се насочи към бабите - немощните? Аз не мисля че, една 55-65 годишна жена е немощна. Не става въпрос денонощно да е до детето или да тича по детските площадки. Но, малко помощ по изключение за кратко или поне в началото при тази ескалация в отншенията - какъв е проблемът?

# 320
  • INFJ
  • Мнения: 9 733
Защото се предложи много пъти в темата, че бабите могат да помагат, но има хора, които не желаят да намерят друго решение, освен това, че авторът трябва да страда 24/7.

# 321
  • Мнения: 18 897

Не, ти вкара всички баби по площадките под общ знаменател, и аз ти казвам, че не е възможно тези хора да се разпадат на 50-60 години, защото това е възрастта на повечето баби и дядовци на 2-3 годишни деца. Изобщо не съм говорила конкретно за майката за автора.
Освен това, една баба може да дойде да помогне с домакинската работа, може да й се остави детето за 2-3 часа на гости вкъщи, никой не е казал, че задължително трябва да го води навън.

Сериозно ли на 50 масово стават баби? Сигурно в някоя друга вселена, в моята по това време още гледат собствените си деца, ходят на работа и пр.

И какво стана - щом майката сама не може да си гледа детето, никой не търси бащата, а трети човек, който никой не го е и питал дали иска или не иска да се занимава с почти две годишното. Изключено е двамата родители да си гледат детето.

Между другото някои тук май не са имали деца, не са стъпвали на детска площадка, но за нашия лирически герой да припомня - предстоят "ужасните две", евентуално "нощен терор", "ужасните три" и така нататък по пътечката на детското развитие Simple Smile Вместо да губи време в дребнави списъци, да тренира гледане на детето си, че нито ще става по-лесно за тичане след него, нито сънят ще се увеличава. На 2 доста деца даже спират обедния сън, т.е. родителите остават и без този отрязък от деня за спокойствие и тишина Simple Smile

# 322
  • Мнения: 6 791
То всеки може да помага и платена помощ има, но тук проблема е отношенията между възрастните. Детето просто страда от липсата им на организация и разбиране помежду им. Не гледат на детенцето си като на човек, а като на предмет носещ само задължения и грижи. И баба да дойде и на ясла/градина да тръгне, двамата ще намерят за какво да си натякват. Трябва да поработят в насока личните си отношения.

# 323
  • Мнения: 651
да, тук явно всички се обединихме около това че, както и да подходят кой да гледа детето, имат един голям проблем и той е в отношенията им и неразбирателството между тях. Това се оказва ключово в тази ситуация

# 324
  • София
  • Мнения: 35 332
Това е, друго няма.

# 325
  • Мнения: 680
Перфектен сте,даже повече правите отколкото трябва. Темата е поредно доказателство,че има хора,които с 1 не могат да се оправят,Ами ако бяха повече? Кои играчки миете на дете на почти 2г,какви чесалки какви 5лв. Да звъня на мъжа ми по нощите,да стане да прави мляко,яко я тресе мързел,депресия и т.н. Седнете,поговорете,кой какви задължения има в тая ваша къща,че нещо всичко са ви връчили .. И бабата включете,за 2 ч да й оставяте детето нищо няма да му стане.

# 326
  • Мнения: 1 283
Жената на автора просто бяга от отговорности и ги прехвърля на него.
Така разказано излиза,че не и се гледа дете.Може и заради това да се е записала да учи.
Съжалявам ама си е баш лиготия да звъниш на мъжа ти да прави мляко.И ако има претенции за миенето на играчки да го прави тя.Защо ти ги миеш само??

# 327
  • Мнения: 1 889
И аз писах по-горе,че ако описаното е истина,жената яко я мързи.
Седнете и си разпределете задълженията.Да детето е на двамата родители и те трябва да си го гледат,но все пак трябва да се работи и да се изкарват пари.Магистратурата и то поредна,не е спешна необходимост.Може да почака докато детето тръгне на ясла/градина.Вслючете и бабите за по няколко часа,ако искат разбира се.

# 328
  • София
  • Мнения: 17 414
Мда, егати мързеланата, която си гледа детето по цял ден, занимава се с пране, разтребване и хранене по цял ден и не си взима пратките от куриерите и не поръчва храна за вкъщи. Направо в ъгъла да се засрами.

# 329
  • Мнения: 1 889
Е,съгласете се,че при положение,че си буден,да будиш и бащата за да направи мляко и то системно е малко в повече.
Затова написах,да си разпределят задълженията.
Вие го изкарахте голямо геройство да се гледа дете и то като си в майчински,ами после?
Автора говори за системно изнервена и мрънкаща жена,явно трябва някаква промяна.Затова предложих да дадат детето на ясла/градита и да приемат помощ от бабите.

Общи условия

Активация на акаунт