Майски бебета

  • 8 979
  • 354
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 166
Здравейте 🙂Ние в Четвъртък сме на консултация, и тогава ще дам мерки 😁Иначе малката е добре 🙂Баща й изкара летният вирус, че бях на тръни да не зарази децата.Беше изолиран в другата стая😁 Петя, защо ви е препоръчано да захранвате?

# 46
  • Мнения: 299
Ох и нашия тати беше болен, ама се разминахме "да чукна на дърво" 🙏
На мен още, когато водих бебо на гастро във Варна, ми казаха да почна с малко количества сок, ако рефлукса се върне и изостри да спра соковете и в 4 месец да захраня първо с овесена каша. Заради рефлукса ми обясни, че бебето с рефлукс се захранва по-рано. Днес нашия педиатър ми потвърди думите на гастрото и каза да започвам соковете, а за кашичката може и на 4,5 месеца.

# 47
  • Мнения: 166
Благодаря, че обясни 🙂Чудих се за сока, но си имало причина 🙂

# 48
  • Мнения: 167
Привет, имате ли още колики на 3 месеца ?

# 49
  • Мнения: 44
Привет, имате ли още колики на 3 месеца ?
Здравейте! При нас почти отшумяха и в момента съм в процес на спиране на капките (Лефакс). Дано наистина са отминали, а не е вследствие на капките, които давам 😀

# 50
  • Мнения: 324
Здравейте, нашия господин утре прави 3 месеца. Вече се смее, закача се с хората, усмихва се. Расте все повече и повече. Кога минаха 3 месеца? 🥰
Понеже е на кърма аз ще правя късно захранване, след 6 месец и мисля да действам по ЗВБ метода. Сокчета не мисля да давам, защото доста захар се освобождава след като се пасира. Бих ви препоръчала да проучите даването на сокчета, много педиатри вече не го препоръчват, заради високото съдържание на освободена захар и опасност от образуване на кариеси. 😊

# 51
  • Мнения: 166
Привет 🙂Минхме консултацията, малката е 63 см-5.400. Само 2-рата доза от Ротавирусната и дадоха.Докторката ме пита, дали подскачала като я хвана под мишниците, аз пък чух дали прескачала 😄И си викам, как да прескача.Отговарям с не, при което тя я изправя и детето подскача 😄Е, чак тогава разбрах въпроса 😁😄 Попитах за захранването, каза ми към 5-6-тият месец.Та ще чакам, да видя какви съвети ще ми даде, дали ще ми харесат или ще карам както с баткото 🙂

# 52
  • Мнения: 44
Здравейте, мами! Как са със съня вашите бебета? Моят син след 2 дни навършва 3 месеца и напоследък дневните дрямки са много кратки - събират му се максимум 3.5ч дневен сън. През нощта също спи много неспокойно. Работя с консултант по сън, но за момента не виждам подобрение.

# 53
  • Мнения: 581
Здравейте, мами! Как са със съня вашите бебета? Моят син след 2 дни навършва 3 месеца и напоследък дневните дрямки са много кратки - събират му се максимум 3.5ч дневен сън. През нощта също спи много неспокойно. Работя с консултант по сън, но за момента не виждам подобрение.
С кой консултант работите? При нас един ден спи като по учебник...следващия е хаотичен...все се успокоявам, че и това ще мине. Горе долу и при нас дневния сън е около 4 часа.

# 54
  • Мнения: 44
Здравейте, мами! Как са със съня вашите бебета? Моят син след 2 дни навършва 3 месеца и напоследък дневните дрямки са много кратки - събират му се максимум 3.5ч дневен сън. През нощта също спи много неспокойно. Работя с консултант по сън, но за момента не виждам подобрение.
С кой консултант работите? При нас един ден спи като по учебник...следващия е хаотичен...все се успокоявам, че и това ще мине. Горе долу и при нас дневния сън е около 4 часа.
Работим с Цвети от "Мамо, спи ми се". Направи режим, но следването му изисква постоянно смятане на часове, минути, интервали и изпуснеш ли един от тях, целият ден вече е загубен...В същото време дори и в дните, когато следвам режима на 90-100%, няма резултати при нощния сън.

# 55
  • Мнения: 324
Аз изградих режим на моя син от началото. През нощта нямам оплаквания, но през деня често го нарушаваме, особено през уикенда с таткото и после се отразява с трудно заспиване и превъзбуждане. Същото се случва и когато идват гости, после ми излиза през носа. 😁

# 56
  • Мнения: 299
При моя син е така режима:
Сутринта става сменяме памперса, правим хубава гимнастика, коремче, ядене, излизане по хладното в парка и сън в количката навън.
 След това след всяка дрямка - памперс, коремче, ядене, играе на активната имнастика или аз се занимавам с него като гукане и маймунджелъци 😂 и после сън/ за всички тези неща при нас минава между час - час и 20 мин.
Дрямките му са не повече от 1,30ч. макс. 2 часа.
Вечер яде най-късно в 21ч.,става към 2:30 ч. да ака, сменяме памперса и заспива до 6 сутринта.
Както Елена е писала и при нас има малко разбутване, ако дойдат гости. Явно се превъзбужда и малко трудно се случват нещата, но после си влизаме в релси.
Изградихме този режим като следва правилото на нашия педиатър, всеки месец да увеличавам бодърстването на детето с 15-20 мин. Да ви кажа наистина всяко детенце си е различно, но това при нас доста помогна. ☺️

# 57
  • Мнения: 44
Благодаря за споделеното! А вашите бебета обръщат ли се по корем и спят ли по корем? Моят бебок от 1-2 седмици се обръща сам и иска да спи така, съответно ние го въртим, тъй като съм чела, че до 1 г не е препоръчително да се спи по корем, но той се събужда и започваме всичко от начало 😀

# 58
  • Мнения: 299
Благодаря за споделеното! А вашите бебета обръщат ли се по корем и спят ли по корем? Моят бебок от 1-2 седмици се обръща сам и иска да спи така, съответно ние го въртим, тъй като съм чела, че до 1 г не е препоръчително да се спи по корем, но той се събужда и започваме всичко от начало 😀
Ами ние още не се обръщаме, но да наистина трябва да го завърташ, когато се обърне по корем

# 59
  • Мнения: 356
Момичета,  вашите бебоци на АМ ли са? Аз кърмя на поискване и всеки ден ни е различен, не мога да изградя нощен режим. Има дни в които спи по 2-3 часа през деня, вечер заспива между 22-23ч , понякога се буди в 2, понякога в 04-04.30, понякога към 5-6ч. Ето, например снощи заспа в 22.30ч  и се събуди в 07.45ч , без да се е пробуждал през нощта.  Само аз ставах, да се цедя.
Ден с ден при нас не си прилича.

Общи условия

Активация на акаунт