Алианс или Британика

  • 34 982
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 839
Объркахте ме с тази Британика  Laughing
Досега все съм си мислила, че ще запиша децата на 4-5г. в Берлиц. Това им е първата възрастова група, работят с Елмо. Нямам за цел да научат езика от бебета, а просто ... да се научат да учат  Mr. Green да свикват със звученето на езика, да сменят средата и всичко това под форма на игра.
Обаче сега се зачудих много. Като виждам колко много деца посещават Британика  Thinking
МОята логика е, че Берлиц трябва да е по-добър вариант, защото е 100 годишна английска система по цял свят. Но изобщо не е задължително да е така.
Някой може ли да изкаже мнение? Сравнение?  Hug

# 16
  • Мнения: 4 156
Преди време гледах сайтовете на Британика и Британския съвет. И се чудех къде да записваме малкия. Но той беше на 4 и отложих всичко.
Мисля си, че в Британския съвет ще е на по-професионално ниво.
Какво мислите?

# 17
  • Мнения: 2 839
Във Варна закриха Британски Център  Rolling Eyes
Мисля, че закриха всичките си офиси по цял свят, които не са в столици.

# 18
  • Мнения: 2 839
Всъщност, доколкото си спомням, Британски център изобщо нямат курсове за деца  Thinking

Хайде де ... Britanica vs. BerlitzMr. Green

# 19
  • Мнения: 1 937
Много искам да ти помогна DiVA, но имам впечатления единствено от Британика.
Откриха филиали в Пловдив почти едновременно, но понеже нямам никакви колебания относно първоначалния си избор, въобще и не съм ги проверявала.

Знам, че Каспър работи съвместно с Берлиц и провежда интересни занимания по английски в ТонБонбон.
Може би тя ще ти каже нещо повече!

Отиди на място. Разгледай средата, запознай се с учителите и програмата.
Виж и кое къде се намира, понякога и това е от значение.

# 20
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
И моята щерка ходи в Британика от тази година, но съм леко разочарована. Явно логиката и правилният начин да учи детето там са то да започне от предучилищно ниво и с годините да надгражда.
Дъщеря ми започна в първи клас от ниво "Founders", което уж беше съобразено с възрастта й (7,5г.), но без може да чете и пише на български (т.е., сричаше и можеше да пише отделни думи, но не умееше да образува писмено изречения) и с  доста оскъдни речеви (и никакви писмени) познания по английски от градината.
Какво се получи - за четири седмици (2 х 70 мин.на седмица) "усвоиха" английската азбука и започнаха да пишат думи. Домашните им бяха да напишат по няколко реда със съответната дума, като на час вземаха по 5-6 нови думи. Записват ги в тетрадка-речник - от едната страна думата на английски, а от другата - саморъчна илюстрация. Приема се, че щом са взели думата в час, вече я знаят и могат спокойно да я използват в устната и писмена реч. Започнаха от средата на септември, през декември от тях вече се очакваше писмено да съставят изречения, в това число и въпросителни такива, с положителен и отрицателен отговор, както и елементарни разказчета. Тестовете, които правеха, изискваха знания за правописа на числата от 1 до 20, дните от седмицата и основните цветове.
От този момент групата им вече очевадно се разслои.  Имат 2-3 деца, посещавали предучилищното ниво, които се мъчат да държат фронта, 2-3 които сега започнаха, но са втори клас и имат що-годе създадени навици за  писане (те май се представят най-добре на тестовете) и 6-7 първокласници, с бегли или никакви познания по английски, които издишат отвсякъде. При обема домашни, които им се дават в училище (където, впрочем, не са взели още цялата азбука), в най-добрия случай, за занимания по английски остават по няколко часа в събота и в неделя.
За коледната ваканция се предвиждаше четенето на книжка за трите козлета - е познайте как се стигна до четене... Joy 
Иначе учебниците са им страхотни, преподавателките са млади, ентусиазирани и много мили, но нещо в методиката им не е домислено, може би приравняването на възрастовите групи им играе лоша шега - в повечето европейски страни 6 годишните вече са ученици в пълния смисъл - от тях се очаква да четат и пишат, ама тук все още това не е практика.
В моя случай доста се чудих (и още се чудя) дали този "експеримент" да продължава - момата си признава, че й идва нагорно, но ходи с желание (все още) и не проявява признаци на травмирана от очевидния факт, че "не е съвсем в час". Като виден садист съм на мнение, че детето трябва да се товари "колкото поеме" от ранна възраст, така че ще си ходи докато изреве на умряло, но си мисля, че ако можех да върна нещата, бих я записала в подготвителната група на по-ранна възраст.

# 21
  • Мнения: 2 839
Много искам да ти помогна DiVA,
Ти си моят най-верен помощник във форума   bouquet
Със сигурност ще посетя и двете места преди да взема това жизненоважно решение  Mr. Green Досега бях сигурна за Берлиц, не съм и помисляла за Британика, но като гледам колко много деца има там, ще трябва да го проверя.
Целта ми не е да знаят английски на 7г., а по-скоро курса да е колкото може по-забавен за децата, а това лесно ще разбера на място.

# 22
  • Мнения: 1 937
Аз продължавам да правя проучвания, че то лятото идва, DiVa  Wink

И моята щерка ходи в Британика от тази година, но съм леко разочарована. Явно логиката и правилният начин да учи детето там са то да започне от предучилищно ниво и с годините да надгражда.

Факт - това и мен малко ме пообърка.
Дъщеря ми имаше известен аванс като стар ученик на Британика, но пък й дойде дюшеш натоварването, защото тепърва прохожда с българския. Започнаха да пишат ръкописни букви на английски, а в училище още се бореха с ченгелчетата.

И въпреки това, подобно на gargamela Grinning, все си мисля, че "колкото повече, толкова повече".
Дава резултат. ВЕрвайте ми!

# 23
  • Мнения: 7 474
Вкарахте и мен в размисъл, звънях преди малко в Британика  и ми казаха 144 евро на година newsm78 , книжките били с герои на Дисни, пък и ми е удобно мястото. В Берлиц са с героите на улица Сезам, но още не съм звъняла. Thinking

# 24
Между Берлиц и Британика и сравнение не може да става. Берлиц е международна верига с най-добро качество и традиции (над 100 г.) а Британика е българска школа. Аз съм за Берлиц, а ако става дума за най-малките дори бебета  baby_neutral единствено Хелен Дорон

# 25
  • Мнения: 1 937
sharon158, какви конкретно са аргументите ти?
100 годишната традиция, международна верига и т.н. - това по презумпция е признак за качество, ама достатъчно ли е?
Децата ти са посещавали едното и другото, имаш база за сравнение?
Повече информация за Хелен Дорон би ли споделила, моля.

# 26
  • Мнения: 7 474
В Берлиц ми казаха 707 лв. срещу 300 лв. за Британика за едни и същи часове  newsm78 Да не би аз да не съм разбрала нещо newsm78, разликата е огромна Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 223
Аз продължавам да правя проучвания, че то лятото идва, DiVa  Wink

И моята щерка ходи в Британика от тази година, но съм леко разочарована. Явно логиката и правилният начин да учи детето там са то да започне от предучилищно ниво и с годините да надгражда.

Факт - това и мен малко ме пообърка.
Дъщеря ми имаше известен аванс като стар ученик на Британика, но пък й дойде дюшеш натоварването, защото тепърва прохожда с българския. Започнаха да пишат ръкописни букви на английски, а в училище още се бореха с ченгелчетата.

И въпреки това, подобно на gargamela Grinning, все си мисля, че "колкото повече, толкова повече".
Дава резултат. ВЕрвайте ми!

Наистина е така и ние сме в Британика,трудно му е ,мрънка понякога,че иам много за писане ,но...Трудно свикна и с четенето ,но посети няколко от допълнителните часове и нещата значително се подобриха!  bouquet

# 28
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
Leo*, не си сбъркала-точно там е "ключа от бараката"-цените в Berlitz са бутикови,ама и системата за обучение е съвсем различна. Нямам лични впечатления,но редовно чета рекламите им в сп.Ева- пише,че обучението е почти индивидуално и изцяло в комуникация с преподавателя-дори на кафе ходиш с него и си говорите на езика-обучението е много интензивно.Не знам,как е с децата-моля мамата с дете там да сподели подробности.
Аз съм доволна от Алианса-случихме на учителки,засега Peace

# 29
  • Мнения: 1 599
Az sam chula dosta dobri mneniq za Alians.... i sam za Alians

Общи условия

Активация на акаунт