Клиники в Истанбул - тема 17

  • 45 376
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 373
Аз съм по обед но имам цветна снимка ще я нося ако се наложи и искат тяхна ще я правя другия месец най вероятно защото се прави след цикъл като цяло аз и в българия не разбрах кой знае колко от снимката защото бях с упойка но все пак си е некомфортно ! Какво ви е заключението от лапароскопията доколкото знам това е по добрия метод !!!



Здравейте другата седмица съм на първичен преглед и говорих с Турмед на мен също ми казаха че Мемориал са единствени на които цените не са вдигнати още и да се възползвам ще видя като отида ще пиша пак !





Здравейте момичета,
След 11 опита в Щерев, 3 от тях с ДЯ, Щерев вдигнаха ръце от мен.  Направих консултация с Биотекском и от там ме попитаха дали имам правен Цитокинов профил и ме посъветваха преди да продължа с каквито и да е опити и където и да е, да отида на преглед при д-р Калчев и да ми пусне Цитокинов профил с цел установяване на евентуални причини за неуспехите. Днес бях на преглед при д-р Калчев и той каза, че за 44 годишна жена матка и яйчници са перфектни и имам 13 фоликула. Според него спокойно мога да пробвам в Турция, конкретно Мемориал. Предложи ми да действаме на 2 фронта - да отида на преглед в Мемориал, при инвитро задължително PGD на ембрионите, а тук да ми пуснат цитокинов профил и ако излезе проблем да се решава докато дойде време за трансфер.
Та питането ми е за цените на процедурите в Мемориал, защото трябва да съм подготвена освен психически и финансово.

Ооо, dincheva.95, и ние сме на първичен преглед другата седмица! Същото нещо ни казаха и на нас турмед миналата седмица,че само те не са си вдигнали цените. Ще видим сега като идем. При нас прегледът е следобед, като ако се наложи цветна снимка, ще се направи на другия ден. Аз имам лапароскопия с проверка на тръбите и много се надявам да не се наложи, тъй като съм чела много страшни истории за снимката. 😅 При вас как ще е?

# 76
  • Мнения: 201
Здравейте в Аджибадем маслак дали правят изследване на матката биопсия за цитокинов профил и други имунологии?

# 77
  • Мнения: 97
Здравейте в Аджибадем маслак дали правят изследване на матката биопсия за цитокинов профил и други имунологии?

Имат лаборатория предполагам предлагат и биха направили. Питайте координаторките.

# 78
  • София
  • Мнения: 221
Здравейте,
От снощи се вкарах в нова драма и ми се иска да чуя мнения от препатили като мен. За да си попълня таблицата, която ми изпратиха от Мемориал за предишните опити се обадих на репродуктивния специалист при който са правени опитите. Обсъдихме всички опити, колко Ф, колко Я, от тях колко зрели и с какво качество. След този разбор установих, че в масовия случай имам 8 Ф, вадят 5-7 Я и от тях се оплождат 2-4. Качеството което ми каза е по embryo score, в проценти между 25 -55 на 3ти ден, в различните опити и за различни Е.
Мнението на докторката, е че само ще си дам парите в Турция, защото според нея след ПИД вероятно няма да има нищо за връщане.
Това мнение само ми разбърка ума и в момента направо съм в дилема какво да правя. Така или иначе ще отида на преглед, но дали има смисъл да опитвам там за последно със собствени.

# 79
  • Мнения: 173
Здравейте,
От снощи се вкарах в нова драма и ми се иска да чуя мнения от препатили като мен. За да си попълня таблицата, която ми изпратиха от Мемориал за предишните опити се обадих на репродуктивния специалист при който са правени опитите. Обсъдихме всички опити, колко Ф, колко Я, от тях колко зрели и с какво качество. След този разбор установих, че в масовия случай имам 8 Ф, вадят 5-7 Я и от тях се оплождат 2-4. Качеството което ми каза е по embryo score, в проценти между 25 -55 на 3ти ден, в различните опити и за различни Е.
Мнението на докторката, е че само ще си дам парите в Турция, защото според нея след ПИД вероятно няма да има нищо за връщане.
Това мнение само ми разбърка ума и в момента направо съм в дилема какво да правя. Така или иначе ще отида на преглед, но дали има смисъл да опитвам там за последно със собствени.
Доктора ви няма как да знае как ще направят стимулацията в Турция и колко ф и я ще изкарат. Така че смело отивайте на преглед в Турция и не се вкарвайте в излишни филми. Темите са пълни с истории за момичета, които имат 2-3-4-5 неуспешни опита в България и от първият път успяват в Турция. Препоръчвам ви да подсилите малко организма си с добавки преди следваща стимулация, ако нямате книгата “Всичко започва от яйцето”  си я вземете. Те бг лекарите само знаят да лаят, а способностите им клонят към 0.
Успех и без отчайване Simple Smile

# 80
  • Мнения: 514
Здравейте,
От снощи се вкарах в нова драма и ми се иска да чуя мнения от препатили като мен. За да си попълня таблицата, която ми изпратиха от Мемориал за предишните опити се обадих на репродуктивния специалист при който са правени опитите. Обсъдихме всички опити, колко Ф, колко Я, от тях колко зрели и с какво качество. След този разбор установих, че в масовия случай имам 8 Ф, вадят 5-7 Я и от тях се оплождат 2-4. Качеството което ми каза е по embryo score, в проценти между 25 -55 на 3ти ден, в различните опити и за различни Е.
Мнението на докторката, е че само ще си дам парите в Турция, защото според нея след ПИД вероятно няма да има нищо за връщане.
Това мнение само ми разбърка ума и в момента направо съм в дилема какво да правя. Така или иначе ще отида на преглед, но дали има смисъл да опитвам там за последно със собствени.
Колко да е драма, нормалните неща при ин витро опитите, все от някъде изниква  нещо.
А дали сте проверили ситуацията със сперматозоидите, днк фрагментация, морфология, кокко са били при последния опит?

# 81
  • Мнения: X
Ехаа , аз в Турция имах - стимулация от която в средата на стимулацията ми казаха че ще за жалост само 3 фоликула ще могат да извадят но накрая извадиха 14 , оплодиха се 14 , останаха 7 до 5 ден след пид имам 2 хубави , единия спи обеден сън а другия в момента ме кара да ми се гади ( живи и здрави и той ще спи обеден сън скоро ) 😀така че как така решиха че ще си дадете парите като явно тука също си ги давате и нищо не става. Всичко е въпрос на подход а в Турция като цяло шансоветк на инвитрото са по високи проценти заради И самите ембриолози в това число. Така че не се филмирайте предварително а си направете консулация .

# 82
  • Мнения: 610
Не позволявайте на българските лекари да ви откажат от сбъдването на мечтата ви, Като оправдават собствената си некадърност с измислени нападки към специалисти на много по-високо ниво.
Никой не може да знае със сигурност какво ще се случи, но ако така или иначе сте решила да правите още опити поне отидете на първичен преглед и вижте какво ще стане. Bochinka е много права и за ембриолозите. Всичко там е на много по-високо ниво.
А и каква е идеята да се връщат ембриони без ПИД само и само да се отчете бременност.

# 83
  • София
  • Мнения: 221
Благодаря за насърчаването. Така или иначе ще отида на прегледа.
Всъщност вътре в себе си съм убедена, че тук нещо изпуснаха, или че ембриолозите не са на добро ниво, или техниката. За съжаление изгубих много време и нашстина за мен това вече вероятно е последния влак - октомври ставам на 45.
То и положението с мъжкия фактор не е розово, след пиене на добавки от ММ има подобрение. Имаме и изследване на ДНК фрагментация

# 84
  • София
  • Мнения: 2 066
Не мисля, че се е родил лекар , който ДВА пъти да сбърка и аз да му дам отново шанс. Вие сте го направила ЕДИНАДЕСЕТ пъти и продължавата да му се доверявате.Това за мен е вид мазохизъм.

Аз имах "леко" неизяснен стерилитет в БГ в продължение на 10 години и проф.Кахраман си позволи само 1 грешка.
При втория опит, който реално отне общо 2 години за всички извършени процедури, тя не сбърка в нито една спъпка и малкият мъж ми скъсва нервите в къщи вече четири години

Мое лично мнение - тръгвайте с 200 към Турция и повече не си губене времето, здравето и парите в Щерев.

Успех каквото и да решите 🤗

# 85
  • София
  • Мнения: 221
Благодаря на всички вас за насърчението, включително и за критиките, които приемам, без да се сърдя. Когато човек влезе в рутината се изгубва, смятам, че аз направих точно това и сляпо вярвах, че следващия опит ще е успешен и така много пъти. Отношението и грижата, които съм получила в тези години, за мен са били признак, че се търси начин да ми помогнат. Каквито и оправдания да намирам за себе и за това, че не исках да сменям лекаря си, фактите са налице и вече нищо не мога да променя. Ще се доверя отново на друг лекар и дано той да успее да сбъдне мечтата ни.

# 86
  • Мнения: X
само искам да вметна че предвид годините ви нк си правете опити много много пъти ( дано стане от 1 вия де но за да не сте заблудена отново всякаш ми идва на дума ба го кажа ) пробвайте с донорска програма ако случайно не се получават нещата

# 87
  • Мнения: 610
Горе главата.Сега като ви подхванат турският екип с позитивната им нагласа и усмивки току виж след два месеца сте вече бременна Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 221
само искам да вметна че предвид годините ви нк си правете опити много много пъти ( дано стане от 1 вия де но за да не сте заблудена отново всякаш ми идва на дума ба го кажа ) пробвайте с донорска програма ако случайно не се получават нещата
Донорска програма вече е пробвана. 3 опита тук - 1 от Овобанк и 2 от БГ свежи донорски.  Всъщност това че кара да мисля че, нещо е изпуснато при мен. Перфектни ембриони от БГ донорката се хванаха и всичко приключи след няколко дни.
Empathy, дано сте права.

# 89
  • Мнения: X
тромбофилия , уреаплазма , хистероскопия ?

Общи условия

Активация на акаунт