Клиники в Истанбул - тема 17

  • 46 131
  • 728
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 69
Здравейте,
аз съм без партньор, почти на 38г. с АМХ 0,7 и едно неуспешно инвитро с донорска сперма в БГ. Доктора ми каза, че шанса ми е минимален, не отговарям добре на стимулациите и иска да събираме на ЕЦ. Ако можех, бих се насочила веднага към Истанбул, но тъй като съм сама жена знам, че е невъзможно. Според вас има ли смисъл да отида поне на консултация и към кой лекар да се насоча. Благодаря!

# 91
  • Мнения: X
според мен не , защото те нищо не могат да ви предложат ! Насочете се там където предлагам донорство ,

# 92
  • Мнения: 959
Също мисля, че няма смисъл и се съмнявам да ви запишат за консултация в инвитро център дори. По-добре се насочете към Кипър, ако искате доктори от турската школа.

# 93
  • Мнения: 252
Здравейте, дами!
Имам 2 въпроса:
1. Може ли да се прави стимулацията в България по протокол на Мемориал и да им се пращат снимки от лекаря тук? Доколкото знам може, но все пак и вас да питам. И ако наистина може - в Турция кога се ходи - за началото и за пункцията после ли?
2. Когато преди трансфер има изследване на ембрион (ПГД май беше, ако не бъркам), трансферът замразен ли е? Тоест на следващ цикъл след стимулирания ли е?

Благодаря ви предварително!

# 94
  • Мнения: X
По въпроса ви за номер едно нее за стимулация а за подготовка за трансфер. Не мисля че някой ще се съгласи да си правите стимулация в Бг с снимки след като то това е една важна част от цялата работа. Не съм и чувала дори и според мен се бъркате с подготовката за трансфер.
При ПИД трансфера е замразен

# 95
  • София
  • Мнения: 235
По въпроса ви за номер едно нее за стимулация а за подготовка за трансфер. Не мисля че някой ще се съгласи да си правите стимулация в Бг с снимки след като то това е една важна част от цялата работа. Не съм и чувала дори и според мен се бъркате с подготовката за трансфер.
При ПИД трансфера е замразен
Всъщност правят. Процедурата е следната: на 2-ри ден от цикъла отивате в Турция, ако при прегледа всичко е наред, определят схемата по която ще бъде стимулацията. След което ако имате уговорка с тях и лекар в БГ, който да прави прегледите и измерването на фоликулите се прибирате. По мейл им се изпращат снимки от прегледите тук и измерването на Ф, съответно те коригират при необходимост дозата на лекарствата. При достигане на определен размер на Ф, отпътувате за Турция, където провеждат последния преглед и определят дата на пункция.
Моя позната прави по тази схема стимулация - тук се следеше в Щерев и те изпращаха по имейл данните след всеки преглед. Съответно на нея, координаторката й връщаше информация дали да коригира дозата.

# 96
  • Мнения: X
това в коя клиника ?

# 97
  • София
  • Мнения: 235
Мемориал

# 98
  • Мнения: 959
Аз не мисля, че тази комбинация с БГ е добър вариант. От това препредаване на информацията кой знае какви каши може да се забъркат. Кой как е измерил фоликули и каква снимка е изпратил ...  И най-малката грешка може да коства успеха на процедурата.
Знам, че е ангажиращо да се стои в Турция, 3 стимулации съм правила в Мемориал, но определено е по-сигурния вариант.

# 99
  • Мнения: 22
Аз не мисля, че тази комбинация с БГ е добър вариант. От това препредаване на информацията кой знае какви каши може да се забъркат. Кой как е измерил фоликули и каква снимка е изпратил ...  И най-малката грешка може да коства успеха на процедурата.
Знам, че е ангажиращо да се стои в Турция, 3 стимулации съм правила в Мемориал, но определено е по-сигурния вариант.

А колко време се стои при стимулацията и колко често са прегледите? За нея полага ли се болничен? (През ЛКК) И на мен ми се струва, че в Турция е най-добрият вариант, просто за да не става развален телефон

# 100
  • София
  • Мнения: 235
Аз също смятам, че по-добрия вариант е да се стои там, като си се доверил на едни специалисти те да си гледат нещата.
Но съществуват всякакви причини човек да избере варианта със следене в бг.

# 101
  • Мнения: 22
Аз също смятам, че по-добрия вариант е да се стои там, като си се доверил на едни специалисти те да си гледат нещата.
Но съществуват всякакви причини човек да избере варианта със следене в бг.
Да, абсолютно! Затова е добре да се знае, че съществува тази опция, поне за някаква част от периода.

# 102
  • Мнения: 252
Благодаря ви.
Имам информация, че тази практика се прави - стимулация и следене в БГ и изпращане на информацията в Мемориал. Да, има риск, ако е важна самата стимулация и качество, в моя случай обаче при мен нещата протичат без проблем - реагирам на стимулация перфектно и фоликулите са достатъчно като брой, както и яйцеклетките, та няма какво толкова да се обърква или не.
Благодаря за отговорите ви!

# 103
  • Мнения: 610
Моята стимулация продължи около 10 дни .
Бях на преглед на 2 ри април, на 7-ми април, на 9 ти април и на 13-ти ми беше пункцията. Аз нямах други прегледи , но мъжът ми имаше понеже сме по мъжки фактор.
Относно болничния се разбрахме с моя личен лекар, че процедурата е сложна защото трябва цялата епикриза да се преведе на български и да мине през комисия за която се плаща. За това с него се разбрахме да ми пусне “амбулаторен лист”. Но това си беше вътрешна уговорка така да се каже .

# 104
  • Мнения: X
аз не бих си го причинила , седяхме 17 дена с цветната снимка и чакането на цикл и това беше страхотно. Тука за подготовка за трансфер ме мотаеха напред назад тъпите лекари щот не мерят верно. А Ако е уикенд ще намерите дедовия а не репродуктивен лекар , особенно който не ви води и инвитрото. Никой няма да дойде заради едното ви мерене след като не ви прибира хилядите левове.Тоест може някой и да дойде амаааааа

Общи условия

Активация на акаунт