Клиники в Истанбул - тема 17

  • 45 970
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 233
В Мемориал ако не са много натоварени, може и при тях да се направи /аз я правих там м.8.2023/, иначе насочват към Ехомар

# 661
  • Мнения: 118
И мен ме пратиха в Ехомар. Бях предния месец.
Приготви се, че никой не говори английски и не е много приятна процедура, но минава бързо.

# 662
  • Мнения: 245
Здравейте, утре съм на преглед в Мемориал и да стартираме стимулация (2ри ден от цикъла). Лекарствата за стимулацията от болницата ли се купуват или от аптеката отсреща?
След пункция - оставате ли в Истанбул или можете да се върнете в БГ ,и после ако има трансфер директно за него да пътувате пак?

# 663
  • Мнения: 152
Здравейте, утре съм на преглед в Мемориал и да стартираме стимулация (2ри ден от цикъла). Лекарствата за стимулацията от болницата ли се купуват или от аптеката отсреща?
След пункция - оставате ли в Истанбул или можете да се върнете в БГ ,и после ако има трансфер директно за него да пътувате пак?

Здравейте, бях на стимулация преди 3 седмици. Лекарствата ги купувах от аптеката отсреща в малкият парк до болницата, имаше и отстъпка от цената за пациенти на Мемориал.
След прегледа някои жени се прибират до като дойде време на 6ти ден обикновенно за по-честите прегледи. Ние решихме да останем и да разгледаме Истанбул в тези 4 дни. А след пункцията си тръгнахме на следващият ден, защото сме с ПИД и ЗЕТ. Успех!

# 664
  • Мнения: 113
Здравейте, утре съм на преглед в Мемориал и да стартираме стимулация (2ри ден от цикъла). Лекарствата за стимулацията от болницата ли се купуват или от аптеката отсреща?
След пункция - оставате ли в Истанбул или можете да се върнете в БГ ,и после ако има трансфер директно за него да пътувате пак?

Мен ме бяха предупредили някои от лекарствата да си ги нося от БГ. Останалите ми ги поръчаха по телефона от някаква аптека, с която работят. Донесоха ми ги за 15-20 минути пред болницата и платихме с карта. Когато Гонала ми беше на свършване писах на координаторките и те ми поръчаха нова доза. Дадох адреса на който се намираме и ми ги докараха там. Много е удобно, не мисля че оскъпяват лекарствата, а по-скоро там са доволни да имат продажби.

След пункцията ние решихме да останем една нощ и на следващия ден да се приберем.
Ако правите ПИД на ембрионите ( което горещо препоръчвам) няма как трансферът да е свеж, за това се прибирате и едва след като ви кажат колко здрави ембриона имате, се връщате за трансфер.

Аз не съм имала свеж трансфер, така че ако вашия случай е такъв, не знам как се процедира и не мога да кажа кога колко се стои.

Успех!!!

# 665
  • Мнения: 219
Към момичета вливащи интралипид - знаете ли колко са ви вляли в Меморил. Днес доктор Гьонюл (която се държа ужасно) каза да си влея 250 мл?!? Попитах я дали е 10 мг интралипид в 250мл, а тя само повтаря - не, 250 мл интралипид.
Другата седмица ще пробвам да говоря с друг доктор, но ми стана интересно.

# 666
  • Мнения: 245
Благодаря ви!

За трансфер - нищо не е коментирано. Единствено на първоначалния преглед, казаха, че може на половината ПИД да се направи. Или да изчакат да видят как се развиват и така да се реши.
Т.е. в пълно невидение съм Sad

За ПИД - смятам да се доверя на преценката на лекарите. В БГ имам траснфери с и без ПИД всеки път са били отрицателни резултати.

# 667
  • Мнения: 175
Към момичета вливащи интралипид - знаете ли колко са ви вляли в Меморил. Днес доктор Гьонюл (която се държа ужасно) каза да си влея 250 мл?!? Попитах я дали е 10 мг интралипид в 250мл, а тя само повтаря - не, 250 мл интралипид.
Другата седмица ще пробвам да говоря с друг доктор, но ми стана интересно.
Мисля, че вливането на интралипид е 3 мл на килограм телесно тегло. Ако сте към 80 кг.-240 мл. Преди това се влива натриев хлорид.
Максималната препоръчителна доза е 3 g триглицериди/ kg телесно тегло (т.т) дневно. Без да се надвишава тази горна граница, Интралипид 200 g/1000 ml може да осигури до 70% от енергийните нужди, включително и при пациенти със силно изразен недостиг от енергия. Скоростта на инфузия на Интралипид 200 g/1000 ml не трябва да превишава 500 ml за 5 часа.

Още за ИНТРАЛИПИД 20% емулсия за инфузия 500 мл (INTRALIPID 200 g / 1000 ml emulsion for infusion 500 ml), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/09001235/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0 … -500-%D0%BC%D0%BB

# 668
  • Мнения: 113
Благодаря ви!

За трансфер - нищо не е коментирано. Единствено на първоначалния преглед, казаха, че може на половината ПИД да се направи. Или да изчакат да видят как се развиват и така да се реши.
Т.е. в пълно невидение съм Sad

За ПИД - смятам да се доверя на преценката на лекарите. В БГ имам траснфери с и без ПИД всеки път са били отрицателни резултати.

Препоръчвам ти като отидете да изговорите трансфера при първа възможност, тъй като има огромна разлика дали е свеж или замразен. Най-малкото при свеж ще трябва да останете доста по-дълго време там и е добре да сте подготвени ❤

# 669
  • Мнения: 152
Момичета, за колко време ви излязоха резултатите от ПИД-а в Мемориал за тези от вас които са там? Аз чакам почти месец вече Sob

# 670
  • Мнения: 156
За 14-15 дни излезнаха, питай ги това е страшно много време. Пункцията ми беше на 08.10, получих резултатите на 25.10

quote author=Sahara_2087 link=topic=1566805.msg47670988#msg47670988 date=1709028600]
Момичета, за колко време ви излязоха резултатите от ПИД-а в Мемориал за тези от вас които са там? Аз чакам почти месец вече Sob
[/quote]

# 671
  • Мнения: 245
Здравейте, утре ми е 2ри преглед от старта, и смятам да питам пак за трансфер. Защото при стартирането, лекаря каза да правим на всички ембриони ПИД, а при първия преглед говорихме половината да тестваме.

Хистероскопия в деня на пункция правили ли сте?

# 672
  • Мнения: 958
Sahara_2087, още на 11тия ден, но ми ги изпратиха чак като ги питах. Иначе видях, че са били готови от поне седмица преди това.

# 673
  • Мнения: 113
MmeBovari, Не бързай да правиш планове колко ембриончета да тествате с ПИД. Виж първо колко ще имате. На мен ми извадиха 10 яйцеклетки, 6 стигнаха до 5 ден, от тях изследвахме 4, тъй като самите ембриолози казаха, че две видимо не са ок. От 4 изследвани останаха 2 годни за връщане.
 Та изговори с тях колко максимум искаш да тестваш ако евентуално имаш много ембриончета, но имай предвид, че естествения подбор си казва думата също.
Хистеро не са ми правили.
Успех!

# 674
  • Мнения: 152
Тартюф, Penguin4e, благодаря за отговорите. Оказва се, че за всички от началото на Февруари няма резултати от ембриологията. Някакво забавяне имали. Проблемът ми е, че ще ми пропилеят един цикъл а нямам това време.

MmeBovari за ПИД ще ви питат чак на 5ти ден след пункцията да потвърдите на колко Е искате да се направи и това е ваше решение само със съвета на лекар. Все пак струва $295 (а по нова информация от t_doncheva по-долу е вече $350)  на Е и вие трябва да прецените какво може и да си позволите. Ако сте над 35-40 и/или сте имали множество неуспешни трансфера е възможно да искат да ПИД-ват всичко, защото една от основните причини за липса на имплантация е лош геном на Е.

Последна редакция: ср, 28 фев 2024, 10:19 от Sahara_2087

Общи условия

Активация на акаунт