Променят ли парите човека?

  • 5 469
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Определено се променя човек ако разполага с повече (много) пари, дори и да не си го признава пред себе си.
Плюс това е нормално да мислиш по друг начин и да преценяш нещата различно, когато разполагаш с повече, най-малкото ще се интересуваш да не загубиш благосъстоянието, щото на хубавото лесно се свиква Wink.
Лошото е,че почти винаги този начин на мислене избива в снобизъм, парвенющина и "дайте сега да си мерим...."  ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 485
Много зависи от човека.Познавам доста хора,които си останаха все същите и други с които е трудно да се общува вече.Мъчно ми е че във втората графа имам много мои близки хора,но какво да се прави-такъв е живота! yes

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не променят. Просто който си е бил лайно като по-беден, лъсва стократно като забогатее и почне да навира парите си на хората в очите, избивайки комплекси от миналото.
Свестните хора не се впечатляват от такива неща и си остават свестни Hug

# 18
  • Мнения: 2 270
Не мисля, че парите променят човека, като такъв;променя се начина и стандарта на живот.

# 19
  • Мнения: 8 917
Променят- почти винаги към по-лошо.

# 20
  • Мнения: 263
Зависи от човека според мен. Но... да: променят се. Най-често се променят хората и то наистина към по-лошо! Sad
Аз лично не мога да си обясня причината, но... е факт.

# 21
  • Мнения: 3 576
Нормално е да има промяна в човек, след като се е променило финансовото му състояние.

Най-малкото има друг стандарт на живот, позволява си повече неща и може старите му приятели вече да не могат да покрият този стандарт.
Пример: наши познати се замогнаха много и бързо, и започнаха всеки месец да ходят на екзотични почивки в чужбина. Викаха ни и нас в началото, но ние не можем да си го позволим. Същото е с излизането по ресторанти и после диско, при което се харчи по 1000лв на вечер минимум. Ами и това не можем да си го позволим и затова лека полека спряхме да се виждаме.
Никой не обвинявам.

Има и друг тип хора, които преди това са имали някаква изгода от теб, но след като започнат да се виждат в много пари им ставаш излишен.....

Вече на никой не се връзвам.

# 22
  • София
  • Мнения: 167
Променят се начина на живот, вижданията според мен. Дали промяната ще е за по-добро или не зависи от човека. Много често се променя и отношението на приятелите към по-добрите метерялно хора, което също променя и държанието на по-богатите.  Thinking

# 23
  • Мнения: 7 111
Nadia79,  Peace
И все пак има и хора, и хора. Важното е човек да не се взема насериозно.

# 24
  • Мнения: 4 733
Парите променят всичко.

# 25
  • Мнения: 1 881
Неминуемо променят според мен.....В повечето случаи към по - надменно и високомерно отношение, но понякога и към по - добро. Много зависи от начина на забогатяване Mr. Green

А промяна произтича най - вече от промяната в обкръженето, местоработата, приятелите....

# 26
някои се променят,някои не.До човек си е май.
Peace Peace Peace

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 21:52 от gerik

# 27
  • Мнения: 6 701
Не, парите не променят човека, просто изкарват на показ ако е имало нещо, което не сме забелязали.
Истинските хора и приятели си остават такива, другите най-вероятно не сме ги познавали добре или не са ни били истински приятели.

# 28
  • Мнения: 6 701
Нормално е да има промяна в човек, след като се е променило финансовото му състояние.

Най-малкото има друг стандарт на живот, позволява си повече неща и може старите му приятели вече да не могат да покрият този стандарт.
Пример: наши познати се замогнаха много и бързо, и започнаха всеки месец да ходят на екзотични почивки в чужбина. Викаха ни и нас в началото, но ние не можем да си го позволим. Същото е с излизането по ресторанти и после диско, при което се харчи по 1000лв на вечер минимум. Ами и това не можем да си го позволим и затова лека полека спряхме да се виждаме.
Никой не обвинявам.

Има и друг тип хора, които преди това са имали някаква изгода от теб, но след като започнат да се виждат в много пари им ставаш излишен.....

Вече на никой не се връзвам.

Приятелите се съобразяват с много неща, включително и с финансовите възможности на другите. Поканата за нещо, което е ясно, че другите не могат да си позволят, е меко казано нетактично. Аз съм даже и по-остра - за такива хора мисля, че не са ми приятели. Искат да отбият номера или да ми се изфукат.
И ние имаме приятели с по-малки възможности. Е, не ги каним на скъпи ресторанти, каним ги вкъщи. И не сервирам сьомга и черен хайвер, защото яденето и пиенето не е толкова важно. Важното е, че искаме да се видим точно с тези хора.

# 29
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
някои се променят,някои не.До човек си е май.
Така е,това зависи от човека.Имам познати които не са се променили,дори ако не ги познаваш не би могъл да кажеш,че са богати,защото си се държат нормално. FlutterНо има и такива които дори не ми се коментират ooooh!,но щом те ме отбягват,аз пък не им се натискам Naughty.Приятелството не е в парите,те са временни-днес ги имаш,утре може и да нямаш! Party

Общи условия

Активация на акаунт