Рицарки на бялото кантарче - 15.01-22.01

  • 14 812
  • 506
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Е то това е-силова тренировка, имаш натрупана млечна киселина в мускулите-ей ти ги тия 2 кила, докато не ти мине, макар и малко да те боли- ще си горница

# 421
  • Мнения: 2 487
     Майче , не си майче от вчера  Hug Аз ли да те уча. newsm78 Ще му мине на детенце. Гадничко си е , ама не се разминава за съжаление без такива притеснения покрай децата.
    Поглези я , гушни я, малката сладуранка и на теб ще ти се отрази добре.

    Нашият батко , като беше малък никак не обичаше чай. Пиеше го само като лекарство и ако му предложех понякога все питаше : защо ми даваш чай , мамо , болен ли съм. Simple Smile

   А за килограмите пък още по-малко трябва да се притесняваш. Стягаш се и ги махаш. Ти най-добре от всички знаеш как.  Heart Eyes И трябва да свикнеш с мисълта , че понякога ще се получава така. Не позволявай това да те събаря. Важното е да реагираш навреме. Д вата килограма не са ти написани на челото, нито дрехите са ти отеснели , с две думи нищо не се е променило за да се скапваш. Ще ги махнеш и толкова.

   Тонич , ти как можа да си помислиш , че Айчето вече не е пробвало варианта с желатина  newsm78 Само дето ти си му сложила повечко екстри  Mr. Green Аз пробвах да го правя и на сладолед , ама не бях очарована от резултата.

    Ако имаш пасатор , домашната майонеза е най-лесното нещо , което можеш да си приготвиш. Стига да нямаш нищо против суровите яйца.

   

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 23:39 от Айя

# 422
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Тъй ли бре-и да не кажеш по-рано да го направя и аз-тццц Crazy
Имам пасатор и утре мисля да пробвам, обаче как да преценя колко яйца да сложа-при спайдърите правят с 1яйце и 0,5л зехтин, и само жълтък ли се слага или може цялото яйце
Моя крем стана бижу напрао-за утре си оставих малко, така ми се услади-тъй студено и стегнато не мога да се спра-голяма бела си докарах, като е само в една купичка объркотено без желатина ми минава от 3-4 лъжици мерака за сладко, пък сега ми се ще още

# 423
  • Мнения: 1 290
Момичета след малко излизаме с мая "прекрасен",а утре отново  съм на купон но само жени Mr. Green и така се наконтих-гримче малко,причесчица и напрееед. FlutterНе мой ма стресне вече тоз моя проклетия,кат не му харесвам да си оди не го спирам....
Та по-мотивирана едва ли съм била PeaceЗа режимите съм решила да започна от понеделник Японското чудо ,а след това или точковата или нвд,не съм решила още,но в началото по-бързо свалени дори и 2кг.ще ме мотивират още повече сигурна съм.Така че спиране няма да видим като заслабна за какво ще се дразним.Сигурна съм,че и тогава ще ме заяде за нещо,но ако прекалява обещавам,че ще го наритам най-накрая Crazy Wink #2gunfire
 Лека съботна вечер от мен  bouquet
Да знаете че сте супер компания Hug Heart Eyes
Само така Peace Много повече ми харесваш вече  newsm65

# 424
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
Само да вмъкна за майонезата, докато не съм забравила. Вярно, че я правих с олио, но ето моите пропорции. ! яйце, слагам го в стъклен буркан, тип Омния, от старите, дето капачките им не са на винт. Заливам с олио до чертичката, долу - далеч по-малко от 0.5 литър. Като пуснеш пасатора - става цял буркан домашна майонеза. Ако ти се вижда редичко, добавяш малко олио. Сигурно ще е по-вкусно със зехтин, но не съм опитвала. Може и 1-2 капки оцет, за да стегне с по-малко мазнина. Ако я правя в по-нов буркан, слагам половин пръст олио над нивото, дето спира да се разширява и върви само на горе.
По-късно ще разказвам къде се губих

# 425
  • Мнения: 5 873
Тонич,можеш да си направиш млечна майонеза без яйце.1:2 прясно мляко и олио.Наливаш в мерителната кана 200 мл пр.мляко,слагаш си 1/2 кафяна лъжичка лимонена киселина,сол и подправки на вкус(чесън,копър,къри,каквото ти харесва) и отгоре наливаш 400 мл.олио.Изчакваш 10 -на минути да се уеднаквят температурите.Слагаш пасатора на дъното и разбиваш като издърпваш полека нагоре.Готова е за минута. Wink

# 426
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ванче на лимонтозуто ли казваш лимонена киселина?Към яйчната рецепта имаше и няколко капки лимон за вкус и стягане, които забравих да напиша
Ж-тия буркани Омния нищо не ми говорят

# 427
  • Мнения: 2 487
    Тони , ми аз затуй не съм казала , рожбе Mr. Green От много време не съм правила поради същата причина. По - добре само малко кремче Laughing

    Аз правя майонеза , като слагам на едно цяло яйце една не пълна чаена чаша олио/със зехтин не съм правила/, една кафена лъжичка сол. Това в мерителния съд , опираш пасатора на дъното и рабиваш като постепенно го изтегляш нагоре. После му слагаш лимонов сок иначе е безвкусно.Слагала съм и скилидка чесън.

  Варианта само с жълтъци е малко по сложен. Там се разбива с миксера и пак става добре.

# 428
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
това са едни по-стари като модел буркани, по-ниски и тумбести, с вместимост май около 800 мл. Всъщност, Айя е уточнила количеството - горе-долу 1 чаша олио, без 1-2 пръста. Подправките са на вкус - сол, топено, пушено сирене, лютивко и т. н.

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 23:09 от jd

# 429
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ок-утре е ден за майонези-ще направя с яйце и олио, щото нямам прясно мляко, пък ако купя и ползвам малко другото трябва да го хвърля-айде малко да се кротна с тез хвърляния, имам и лимон и къри и чесън-утре ще ги джуркам и ще кажа
Пък тоз крем-ох още го мисля, мале ми то ми взе акъла-толкова простичко и вкусно, ама понеже не е много сладко, а пък от натуралното какао стана горчивко и го докарах като Dark parfe Heart Eyes

# 430
  • Мнения: 2 487

      Да се похваля днес колко изрядна селянка бях откъм храната Laughing Само дето ядох свинско ама беше много безмазно.
      Сега обаче пържа риба , защото направих грешката да купя такава дето само пържена става добре. Ама нали е събота вечер , ша са прежаля  Mr. Green

# 431
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
Доста време ме нямаше - болести, едно-друго. Едва днес си сметнах калориите. До скоро мислех, че е достатъчно да ям по-малко и да наблягам на силаж и течности, малко гимнастика - и килцата са надолу. уж има ефект при мен, но краткотраен. А аз си мислех, че от ражданията нещо съм се оплела, пък и съм "наследствено обременена". Това, последното, обаче, се оказва май само оправдание, като не ти се прави нещо. Отидох на сайта за здравословното хранене и ми казаха, че трябва да похапвам по около 1500 ккал.
1. Това е за да ги задържам или да посмаля малко?
Аз имам около 1300 за днес. При това си позволих да похапна тестенко, понеже ме гони едно разстройство. . . Ама пък се възползвах от момента, щото като хапнех нещо - след 15 минути вече го няма. Увеличих течностите и 1 ден ядох ядох . . . Знам, че това е меко казано, неправилно, но не устоях да се понатъпча. после взех мерки и сега съм по-добре. От понеделник ми почва сесията, аз ще пропусна редовната, но бях загубила една курсова работа, та трябва да я възстановя до поправката. Добре, че батокото тръгна на градина, та да имам малко време. За мене си.
Пишете ме за срещата, ако сме здрави всички, много искам да дойда, даже ще си изпиша баба, ако може
само докато изчета темата, вече имаше 2 нови странички, имах някои въпроси, но май трябва пак да прочета по-внимателно последните страници, та да не се повтарям.
2. 1300 на ден - това добре ли е? Знам, че има значение и какво се хапва, но постепено ще изглаждам хапването. Преди ядене понякога пия и по чаша черен чай с ябълков оцет. Ако съм назад с калорийките, може ли вечер да похапвам малко стафидки, да речем?
3. Водата ми е около 2 литра, май ще я увелича постепенно, за по-добри резултати.
4. За гимнастика няма време вече, че освен сесията, на малкия му проби петото зъбче, опитва се да се появи и шесто #Crazy. Пробвам и малко допълнителна работа от къщи, но ми трябва време да си нагодя режима. Надявам се да стане по-бързичко
5. На мен мъжът ми ми каза, че съм прекрасна така, но . . ще се радва, ако успея да сваля някое и друго килограмче. Кофти, че работи на смени и не ме отменя кой знае колко, че да имам време за мене си. Любимият ми ластичен панталон се смъква . . толкова ли съм отслабнала или ластиците са се развалили Joy Joy Joy ? Като кила - не съм, но сантиметрите са по 4 на бедро  newsm78

# 432
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Хъ аз пък днес съм изпила 4литра вода Shocked-много съм луда-бях при спайдърите там и кат ми заобсъждали водопиенето-ми те там всичките пият по 4-5 литра и нагоре, пък аз с моите 3 си мисля,че съм много напред

# 433
  • Мнения: 1 290
Хъ аз пък днес съм изпила 4литра вода Shocked-много съм луда-бях при спайдърите там и кат ми заобсъждали водопиенето-ми те там всичките пият по 4-5 литра и нагоре, пък аз с моите 3 си мисля,че съм много напред

Ехаааааа newsm78

# 434
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ж, една от основните причини за застой в свалянето е неправилното разпределение на калориите или хапването на по-калорична храна вечер.
Дори и малко да си яла е по-важно да е била разпределена храната през целия ден, а не някаква закуска набързо, цял ден ангажименти и вечерта хапваш подобаваща режимна вечеря, но калориите ти ще идват от един прием и то вечерния.
Така не се прави нито за отслабване, нито за здравословно хранене.
Планирай си храненията от предния ден-не изисква много време, ти си знаеш какво ще правиш, къде ще излизаш, кога ще можеш да ядеш, ще ти остане ли време за обяд-ако не лапни нещо малко по-рано, но не пропускай хранения. Много е важно организма да работи постоянно,за да изразходва енергия и топи мазнини-затова му давай храна. Тестяното дори и в 1300те калории не е за препоръчване.
Стафидки не може-по-добре едно варено яйце, стафидките са сладки и въглехидратни и се хапват за награда-т.е. при реализиран резултат Heart Eyes може, разбира се-зависи какви цели имаш, ако не бързаш с килата може да си хапваш туй-онуй извън режима

Общи условия

Активация на акаунт