без брак

  • 3 819
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
записвам се да следя темата, конкретно по следните въпроси:
- изисквания в Шейново (аз иначе и лично ще попитам, де Wink )
- страда ли детенце или ние, след като статусът ни на заедно не е легитимиран пред държавата

тези 18лв за "самотна" майка малко са странни, а
  Shocked
.
В Майчин Дом и Шейново също искат нотариално заверен акт за припознаване, който се представя заедно с двете лични карти при записването на детето. Това става на втория, третия ден, зависи как се падат датите (примерно дъщеря ми я записаха 5 дена след раждането, защото първо не бях готова с документите и после стана Великден, та се паднаха празници.
По отношение на страданието сигурно ще се сблъсква с много предубедени хора, но от гледна точка на законните му права то има същите както родените в "законен" брак, след като е припознато от бащата. Доколкото знам ние ползваме намаление 50% от таксите в яслите и детските градини. А за  тези помощи аз също за първи път чувам, но не мисля да се занимавам с тях, още повече, че живея с бащата на детето и ми се струва малко нагло да получавам пари като самотна майка.

# 16
  • Мнения: 8 917
Подписва декларация, чрез която "признава" детето. Peace

# 17
  • Мнения: 1 146
В Шейново на нас не ни искаха нотариално заверен акт за припознаване. Въпреки това ние си направихме - казаха ни че уж като го имаме после по-бързо  става процедурата и свидетелството за раждане по-бързо ще ни го дадат.

Иначе на следвашия ден след като родих дойде в стаята една жена и каза, че ще й трябват личните карти на майката и бащата, ние й ги занесохме заедно с този акт и готово.

# 18
  • Мнения: 1 531
Доколкото знам ние ползваме намаление 50% от таксите в яслите и детските градини. А за  тези помощи аз също за първи път чувам, но не мисля да се занимавам с тях, още повече, че живея с бащата на детето и ми се струва малко нагло да получавам пари като самотна майка.

 Peace

а намалениеето в яслите ползваш ли? 

# 19
  • Мнения: 742
Не са ни иска ли нищо той си даде името като записваха малката и това беше достатъчно. Мисля че това че пише неговото име на акта за раждане трябва да стига. Peace


тези 18лв за "самотна" майка малко са странни, а
  Shocked

Те не са за самотни майки, а ние без брак в повечето случай ги взенане, защото пишем само нашият дохот(понеже нямаме брак) и така  дохода ние по-малък и хоп имаш си 18лв на месец Grinning

# 20
  • Мнения: 2 271
на една моя приятелка изискаха от родилното нотариално заверен докумет провери си предварително да не тичате в последния момент
Да изисква се!

# 21
  • Мнения: 1 174
При нас на следващия ден от раждането в родилния дом таткото попълва декларация за припознаване на детето само с неговата и моята лични карти,нищо повече.
А за "ощетяването" на децата...само от...ощетени родители,извинявам се.

# 22
I v medicinska iskat notarialno zaverena deklaraciq ot tatkoto,a za 50%ot taksite za qsla i detska ve4e otpada pri pripoznato dete i razvedeni roditeli.Ostava samo za deca koito nosat imeto na maikata i siracite.

# 23
  • Мнения: 35 969
И на нас ни искаха нотариално заверена декларация.Свободен тексто от типа на " Аз, еди-кой- си, признавам детето ......., родено от майка....... за свое" или нещо подобно и нотариуса слага един печат и това е.Но по принцип в различните болници май е различно-това е за "Лозенец".

и в "Св. София"

# 24
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Подписва декларация, чрез която "признава" детето. Peace

 newsm10

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Преди 5г. в Шейново не са искали такива глупости. Какви са тези нотариуси, нали бащата се подписва под декларация....тъпотии. Иначе не съм забелязала някакви негативи в/у детето за това, че не сме женени.

# 26
  • Мнения: 942
При нас на следващия ден от раждането в родилния дом таткото попълва декларация за припознаване на детето само с неговата и моята лични карти,нищо повече.
А за "ощетяването" на децата...само от...ощетени родители,извинявам се.
Peace

# 27
  • Русе
  • Мнения: 299
А някой да има пресни сведения от АГ-Русе?

# 28
Знаете ли дали бащата може да го припознае ако не е в БГ?От общината не могат да ми отговорят,а преди да замине нотариус ми каза да напи6ем нещо като заявление,което според закона било валидно,но не съм сигурна че ще ми сварши работа.Моля пишете ми ако имате информация

# 29
  • София
  • Мнения: 3 688
ние сме без брак и не еимало проблем с признаването на детето от бащата
Дойде в родилното когато го записвахме и толкова:)

Общи условия

Активация на акаунт