Милано и северна Италия - тема 16

  • 40 509
  • 751
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 5 317
"Aз пътувам... " вече е налична и онлайн от сайта на Тренорд. Иначе не ми е известно да може да се купи на хартия от летището, но това вече няма значение.
Градският автобус до гарата на Бергамо е включен.
Не се купуват други билети - картата е де факто билета.

# 601
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 287
Здравейте, ще ходя до Бергамо през уикенда, но ще вали дъжд през цялото време. За първи път ще летя със самолет и незнам дали може да си нося чадър в ръчния багаж. Та как стоят нещата, благодаря

# 602
  • Мнения: 65
Здравейте, ще ходя до Бергамо през уикенда, но ще вали дъжд през цялото време. За първи път ще летя със самолет и незнам дали може да си нося чадър в ръчния багаж. Та как стоят нещата, благодаря
Може

# 603
  • Мнения: 247
Здравейте. Може ли да ми препоръчате заведения в Милано, които не са туристически капани? По-напред в темата имаше препоръки за ресторант  IL Mannarino Navigli, освен него - други места за хапване или аперитив? Може в Навили или извън центъра дори. Нещо типично, което сте опитвали и ви е допаднало?

# 604
  • Мнения: 516
Ние през май миналата година бяхме в Милано и съвсем случайно попаднахме на една пицария която мога само да препоръчам Via Alessandro Tadino, 9, 20124 Milano MI, Italien. 
Малък семеен ресторант, супер обслужване,  страхотно вкусна храна, най вкусната пица която някога съм яля, също опитахме и домашно тирамису.. просто прекрасно беше. А цените както казваме на български- народни Blush

# 605
  • Мнения: 26
Вижте Navigli, Fabbrica. Пиците на пещ, а и всякаква друга италианска храна беше много вкусна и с нормални цени.

Последна редакция: пт, 08 мар 2024, 19:46 от yavor_dz

# 606
  • София
  • Мнения: 113
Пътуваме във вторник натам, като забележителностите вече са набелязани в програмата, но бих искала да помоля за съвет относно пазаруването.  За него сме отделили ден четвъртък - 14 март. Според вас заслужава ли си да се посети някой от шипинг центровете  извън Милано - Foxtown или Cerravalle?
И ако да, кой от двата е по-добър и с какво?
Друг вариант ни е Oriocenter, в Бергамо защото от там излитаме наобратно в същия ден.

# 607
  • Мнения: 6 387
Foxtown или Cerravalle?
И ако да, кой от двата е по-добър и с какво?
Foxtown е в Швейцария и трябва да се съобразите с митницата.
Serravalle е по-далече и отнема двойно повече време с влак, но е в Италия. С кола разликата не е толкова голяма.

# 608
  • Мнения: 9 173
Мола до летището в Бергамо.

# 609
  • Мнения: 516
Мола до летището в Бергамо.
Имайте предвид че това е най нормален мол, а не аутлет. И цените са нормални, само има много магазини.

# 610
  • Мнения: 9 173
Мислех,че е аутлет. Но може и да греша.При пътуването ни до Милано,част от компанията много искаха да го посетим.За мен е изгубено време да прекараш половин ден, в който й да е МОЛ, вместо в Бергамо.

# 611
  • Мнения: 516
И ние така миналата година отидохме с мисълта че е аутлет, но уви. 2 загубени часа.. но ние бяхме в Бергамо и въпреки това ни отне около 40 мин с колата .. а и нищо особено..  а цените до небесата..

Ако искате аутлет в близост може да посетите този Franciacorta Village, Piazza Cascina Moie, 1/2, 25050 Rodengo Saiano BS, Italien. Той е от голяма верига ..

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 08:18 от БИМБА

# 612
  • Мнения: 552
Здравейте,
Имаме билети от 6 до 8.04 до Бергамо. Били сме в Милано преди няколко години - посетихме Дуомо, Сан Сиро, Каналите, Замъка Сфорца. Мислех дали да не се насочим един ден към езерата или до Лугано с тези панорамни влакове или по до-добре да разгледаме нещо и в Бергамо? В Милано бихме посетили може би отново Дуомо, центъра с небостъргачите и може би в неделя понеже в първата от месеца ще съчетаем с посещение на Научния музей и музея на Леонардо. Дали ще има големи опашки или става с предварителна резервация ? Влизах в сайтовете, но не видях опция за запазване на тази дата 07,04. За тайната вечеря може би отново ще е невъзможно да се вредим - за там видях че резервацията е налична от предходната сряда т.е в моят случай на 27.03  . Моля да споделите опит . Освен това на 8,04 летим рано в 8,20 и може би ще запазим втората нощувка в Бергамо - ще съм благодарна да споделите, какво ви е било интересно там. И относно тези карти "аз пътувам из Ломбардия" - валидни ли са от летището до Милано ? И въобще ще се радвам на идея как бихте си организирали времето при условие че ни е второ ходене ..

# 613
  • София
  • Мнения: 5 317
И относно тези карти "аз пътувам из Ломбардия" - валидни ли са от летището до Милано ?
Да, с автобус 1 до гарата на Бергамо и оттам влак до Милано.

# 614
  • Мнения: 2 977
На телефон ли изтегляте картата  "Аз пътувам из Ломбардия"?

Общи условия

Активация на акаунт