Милано и северна Италия - тема 16

  • 41 589
  • 751
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 5 321
На телефон ли изтегляте картата  "Аз пътувам из Ломбардия"?
Ако я купиш онлайн, ще получиш динамичен QR код. Не би трябвало да можеш да го изтеглиш или разпечаташ именно защото е динамичен. Ще е в профила ти :

https://www.trenord.it/en/tickets/travel-titles/daily-tickets/

# 616
  • Мнения: 552
На телефон ли изтегляте картата  "Аз пътувам из Ломбардия"?
Ако я купиш онлайн, ще получиш динамичен QR код. Не би трябвало да можеш да го изтеглиш или разпечаташ именно защото е динамичен. Ще е в профила ти :

https://www.trenord.it/en/tickets/travel-titles/daily-tickets/

т.е правилно ли съм разбрала -  това е карта струваща 10 евро, валидна не само за местни, а и за туристи, която ползваш неограничено в Ломбардия без летищни шатъли и за деца под 14 го. е необходимо само декларация, за да пътуват безплатно с родител ?

# 617
  • Мнения: 456
Реджи, моля за твоята помощ! Ще си позволя да изляза извън темата, но съм притеснена от това, че не успявам да открия откъде да закупя билети за влак от Венеция, Местре, до Залцбург. Взех, че платих и хотел там преди да осигуря билетите. Пътуваме на 29 март, времето сериозно ме притиска. Нали Frecciarosa е доставчик?  Благодаря за всеки твой коментар !

# 618
  • София
  • Мнения: 5 321
Може да я купи всеки, не е само за местните.
Шатълите не са включени, да. Шатълите принципно не са включени в такъв тип градски, регионални или национални пасове.
Цените можеш да видиш на линка най-долу според това за колко дни е. Но дори за ден не е 10 евро.
Също не можеш да ползваш високоскоростните влакове дори в рамките на Ломбардия ( различните Фречи и Итало ), както и влаковете Интерсити - IC / ICN

За изискуеми документи за деца нищо не мога да кажа, нямам идея.

kleo, не съм Реджи, но ако позволиш : ÖBB : https://shop.oebbtickets.at/en/ticket

# 619
  • Мнения: 456
Благодаря сърдечно, Rebelheart! Ще погледна линка. Heart

# 620
  • Milano
  • Мнения: 3 705
kleo, отговорили са ти вече. Frecciarossa не излиза извън страната, доколкото аз съм забелязвала.


За “Аз пътувам..“ вероятно има объркване, защото наричате всичко “карти“, когато са билети.

Картите са пластики за абонаменти и издаването им струва 10 евро.

Останалото са 1, 2, 3 и т.н - дневни билети с цена от 17,50 евро нагоре.

Що се отнася до музеите, то споменатите – на Науката и Технологията и Леонардо 3 не са сред безплатните първата неделя на месеца.
За “Тайната вечеря“ запазването на час за 07/04 е на 03/04, не на 27/03 - срядата, която го предхожда в 12ч.
Писала съм 2-3 стр. назад.

# 621
  • Мнения: 552
kleo, отговорили са ти вече. Frecciarossa не излиза извън страната, доколкото аз съм забелязвала.


За “Аз пътувам..“ вероятно има объркване, защото наричате всичко “карти“, когато са билети.

Картите са пластики за абонаменти и издаването им струва 10 евро.

Останалото са 1, 2, 3 и т.н - дневни билети с цена от 17,50 евро нагоре.

Що се отнася до музеите, то споменатите – на Науката и Технологията и Леонардо 3 не са сред безплатните първата неделя на месеца.
За “Тайната вечеря“ запазването на час за 07/04 е на 03/04, не на 27/03 - срядата, която го предхожда в 12ч.
Писала съм 2-3 стр. назад.
Благодаря за информацията, значи ще ни е по изгодно с билети, при условие че сме ще пътуваме само до Милано... а за двата музея  , не ми дава да купя билети на въпросната дата, просто е маркирана в сиво (единствено тя) и реших че са към безплатните музеи

# 622
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Вероятно гледаме различни неща.
Музея на науката и технологията “Леонардо да Винчи“:



Leonardo 3 Museum:



Пише, че е със свободна дата и билетите важат до 31.12.24г.

# 623
  • Мнения: 1 385
Здравейте. Предстои ни пътуване април и сега проучвам как да направя програмата и как да излезе най-изгодно Laughing
Смятате ли, че картата YesMilano CityPass си заслужава? Доколкото разбирам е вход за основните забележителности в Милано, както и дава достъп до транспорт, който вероятно включва всичко в рамките на града или не съм права. Не мога да намеря инфо за транспорта. Дали ще важи да стигнем и до Навигли?

Като цяло пристигаме вторник наобяд и ще останем до петък следобед, имаме последна нощувка в Бергамо, като в събота ще обиколим и там. Едва ли и трите дни ще сме в Милано, едва ли ще обиколим и всички забележителности, включени в картата, но дори и за половината ми се струва добра цена с транспорт.

Единия от дните планувам Беладжио, но до там доколкото разбирам трябва да отидем до Варена и след това корабче до Беладжио и евентуално след това с кораб до Комо, след което обратно в Милано. Възможно ли е за един ден?

Обмислям и пътуване до Верона за един ден.

За тези маршрути дали си струват и карите Аз пътувам в Ломбардия, като взема 7-дневна. От Бергамо, ако отидем до гарата и след това към Милано, картата важи нали така? Доколкото прочетох важи и до Варена, както и до Верона, но за Верона ми се струва, че съм чела коментари тук в темата в тази връзка и подозирам, че нещо не съмр азбрала.

# 624
  • София
  • Мнения: 5 321
До Верона не важи, тя не е в Ломбардия. Важи до Пескиера дел Гарда, а за останалото разстояние ще трябва билет.
До Варена, както и от летището на Бергамо до гарата с градски автобус и оттам влак важи.
За последното отговарях и само няколко поста по-нагоре.

# 625
  • Мнения: 1 385
Да, именно от твоя пост ми хрумна варианта, за да се възползваме максимално от картата. Блаодаря!

# 626
  • Мнения: 174
Здравейте, спирката за автобус 1 до Бергамо къде се намира, там където са автобусите за Милано или има отделна спирка за градския транспорт?

Благодаря предварително!

# 627
  • Мнения: 417
Здравейте, някой наскоро бил ли е в Стреза? Виждам информация в тачалото на темата от 2014 г.

# 628
  • Мнения: 125
Здравейте, спирката за автобус 1 до Бергамо къде се намира, там където са автобусите за Милано или има отделна спирка за градския транспорт?
Благодаря предварително!
Летището е малко и като излезете отвън непосредствено до изхода са автобусите.Гледайте табелите им. Бързо ще се ориентирате. Най в дясно като излезете има автомат за билети, откъдето ще си купите билет или карта за автобус 1. За другите автобуси- от шофьора или служител на превозвача пред вратата на съответния автобус.

# 629
  • Мнения: 552
Може ли да препоръчате евтин (около 200-300 лв нощувка) , спретнат хотел/ апартамент в хубав район ? Под "хубав" разбирам или да е близо до Дуомо ( макар че там евтини май няма ) или китно кварталче с италианска атмосфера (тук вече съм съвсем неориентирана) .. Благодаря ви:)

Общи условия

Активация на акаунт