КАК ДА НАПРАВЯ НЕГЪРСКО ДУПЕ

  • 59 955
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
много ти благодаря за съветите ще го направя по твоята рецепта и ще докладвам Peace

# 16
  • Мнения: 222



А ето моята рецепта за негърско дупе:

1,5ч.ч-захар
125гр.масло
3суп.л-какао
9с.л-водатази смес ври 3 мин., а половината от нея се прибавя към:

миксираните:
1,5ч.ч-брашно
1 бакпулвер
3-яйца
Пече се в намазана тавичка. След изпичането се обръща и се залива с останалата смес

Аз вместо вода слагам бяло вино

# 17
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ето и моя рецепта по темата:

Ненаситната монахиня
6 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
5 с.л. швепс
2 ч.ч. брашно
6 с.л. олио
1 бакпулвер

Изпича се, нарязва се на парчета (аз не го нарязвам и става като торта) и се надупчва. Напълно зстинало се залива със сироп.

1 чаша вода (сироп от компот)
1 пак. масло от малките 125 гр.
5 ч.л. какао
1 ч.ч. захар

След като заври, се излива.
Отгоре се намазва с белтъчен крем (или маслен).

п.п. Не се учудвайте на швепса - рецептата е от преди 1989 г. когато "Пийте само швепс!"  Laughing


Ето и другата рецепта, която съм си записала просто като "Кекс" и се прави в кексова форма

125 гр масло
1 ч.ч. прясно мляко
2 ч.ч. захар
5 с.л. какао
3 яйца
2 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
Млякото, захарта и маслото и какаото се оставят да заврат, след което се отделя около 1 к.ч. от сместа, за да се използва за глазура.
Разбиват се яйцата, към тях се прибавя пресятото брашно, примесено с бакпулвера, и останалата смес. Разбърква се до образуване на еднородна каша. Пече се в умерена фурна. След опичането се намазва с отделената за глазура смес.

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 11:45 от М_е_г_и

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз надупчвам с молив, стават по-дълбоки и по-големи дупки, така става много по-сочно  Peace

Само, че това което сте дали е "жадната монахиня", не е "негърско дупе", негърското дупе е съвсем друга рецепта

Рецептата за жадната монахиня ми е :

4-яйца
1ч.ч-захар
1ч.ч-брашно
4с.л-олио
1ч.л-бакпулвер
тази смес се миксира

заливка:
1ч.ч-вода
1ч.ч-захар
2-3с.л-какао
1п.-масло

накрая наръсвам със кокосови стърготини или настъргвам шоколад


А ето моята рецепта за негърско дупе:

1,5ч.ч-захар
125гр.масло
3суп.л-какао
9с.л-вода
тази смес ври 3 мин., а половината от нея се прибавя към:

миксираните:
1,5ч.ч-брашно
1 бакпулвер
3-яйца
1 1/2-2ч.ч кисело мляко
Пече се в намазана тавичка. След изпичането се обръща и се залива с останалата смес



Една наша съфорумка току що ми сигнализира, че имам пропуск в рецептата  Confused Изпуснала съм да напиша, че има 1 1/2-2 ч.ч кисело мляко /за негърското дупе за тестото и тъй като не мога да коригирам в самия си постинг се цитирам и добавям пропуска.

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Това беше любим сладкиш в нашето семейство и като гледам какви рецепти сте дали, няма нищо общо с  Негърското дупе.

Ето и рецептата:

НЕГЪРСКО ДУПЕ

3 с.л. какао
1/2 ч.ч олио
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода
1 ч.ч. брашно

Прави се блат и се изпича, след което се сиропира със сироп от 1/2 ч.ч. захар и 1 ч.ч. вода.
Най-отгоре се намазва с една кофичка заквасена сметана.

# 20
  • Мнения: 349
Моето предложение за този сладкиш:
Негърче

За тестото:
1 кофичка кисело мляко
1 ч. л. сода бикарбонат
1 ч. ч. захар
1/2 ч. ч. олио
2 -2 1/2 ч. ч. брашно
2 с. л. какао
1 ч. л. канела (по желание)
портокалови кори ситно нарязани/настъргани 1 чаена лъжичка или кокос
За заливката:
125 гр. масло 
1,5 с. л. какао
1 ч. чаша вода
1 ч. ч. чаша захар
(може и 2 с.л течен шоколад)
Тестото се приготвя като всички продукти се объркват добре  в изброената последователност - разбъркват се най-напред киселото мляко със содата - да шупне, добавя се захарта и т. н. Сместта се изсипва в подходяща тавичка и се пече в предварително загрята на 180 - 200 градуса фурна.
Проверява се дали е готово с клечка за зъби (ако по клечката не остава сурово тесто, значи е готово).
Оставя се да изстине, с шишче се надупчва и се залива с горещата заливка, украса разбита сметана, портокалови кори или кокос (каквото се изпозва в тестото)
Заливката се приготвя като продуктите завират на котлона  докато се разтопи захарта.

Чудесен десерт.
 newsm74 Ето и фото http://images14.snimka.bg/002515151.jpg

Общи условия

Активация на акаунт