мнения за 18, 32, 56 ОУ

  • 9 749
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 768
Горещо препоръчвам 18-то СОУ и г-жа Виолета Николова, която мисля започва с първи клас наесен.
Много мило ми стана като прочетох името на моята първа учителка - г-жа Николова /тогава другарка/. Наистина невероятен човек.
и на мен ми е първата и любима учителка. тогава тя ми преподаваше математика а български-плашокова.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 816
Да попитам за 32-ро, някой знае ли дали има предучилищни групи?А дали детето, ако е записано в предучилищна там, директно продължава и в първи клас в същото училище?Благодаря предварително! bouquet

# 17
  • Мнения: 3 886
Да попитам за 32-ро, някой знае ли дали има предучилищни групи?А дали детето, ако е записано в предучилищна там, директно продължава и в първи клас в същото училище?Благодаря предварително! bouquet
няма пред училищни групи има  в 46 то което е близо до симеон(то е на 1 пресечка преди 32 ро).В 18 също няма но ако искаш не ми пречи да питам. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 074
Учител съм в 18 СОУ, мили мами.
Невероятно съм доволна и от условията, и от колектива, и от ръководството. Транспорт няма, до колкото аз знам. Затова пък печелим проект след проект, благодарение на светлата глава на директорката Величка Стойчева (повярвайте и аз не съм любител на пеенето на дитирамби). Откакто тя е в училището, за две години имаме тотална подмяна на дограмата, мултимедиен кабинет и два фонетични кабинета. Смени персонала в кухнята и от тогава в бюфета всичко е идеално чисто и вкусно. Направиха и втори гимнастически салон. В двора има сграда, която ще се превърне в японски културен център със свои библиотека и кабинети. Изобщо потресаващо като за държавно училище.
Това, което мога да ви кажа за първи клас е, че имаме за втора година прием на 2 паралелки с японски език от първи клас. Колегите са изключителни, има и българин и японец. Гледах им финалния концерт миналата година, децата се справяха чудесно с езика, пееха песнички и рецитираха японски стихчета. В кабинета си имат пиано и пеят.
Аз самата преподавам китайски език от 8 клас нататък и мога да ви разкажа много повече за гимназиалния етап. Имаме си и фонетичен кабинет, и библиотека, всякаква техника. Преборихме се за две китайки, които всяка година се сменят и идват като доброволци учители по китайски език. Смятам, че мога само да се похваля с това, което направихме с децата от шест години насам, откакто аз съм постоянно учител там. Имам спечелени международни награди от 8 деца. От 117 ученика до сега повече от 20 са били в Китай по различни програми. И много, много, много други неща.
Ако имате въпроси - питайте! С удоволствие ще ви отговоря.
Видях на друго място тема за дисциплината в училище. Е, аз съм на 30 и нито в началото, нито до сега ми се е наложило да повиша тон, за да спечеля вниманието на децата. Виждам как е и при другите колеги - сплотен колектив и обща мисъл за добруването на всяко дете. Радвам се, че мога да ви споделя впечатленията си от училището, защото се чувствам истински горда, че съм част от именно този екип.

# 19
  • Мнения: 2 792
http://school32.com/ това е сайта на 32-ро, тази година подаването на молби е изместено по-рано на 2.04. 07 ще подават молби родителите на деца живеещи в района или имащи братя и сестри в училището, на 03.04.07 се приемат другите молби, ако не се лъжа от 9-17.30ч. в сайта има подробна информация за процедурата.

 Zanda Ksurik и аз харесвам 18 у-ще, Димана там ходеше на логопед и съм с много добри впечатления, много деца от нейната група се записаха да учат там и чувам само добри отзиви. 18-то ми беше втория вариант след 32-ро, ако не станеше там, просто защото ми е малко по-далече. Всъщност в района повечето училища са добри  Laughing.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 074
Така си е Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 2 019
Моята дъщеря завършва 4-ти клас в 32-ро при госпожа Кръстева. Въпреки, че детето ми е там от една година и нямам много задълбочени впечатления, мога да кажа, че е добра учителка. Сериозна, мила, внимателна. Винаги е готова да помогне когато има някакъв проблем. С една дума аз съм доволна от нея и се радвам, че се падна на дъщеря ми, защото тя идва от Молдова и й беше трудно с адаптацията. Госпожа Кръстева много й помогна.
Забравих да кажа, че тази година записването ще бъде на 2-ри април.

# 22
  • Мнения: 984
успях да подам молба в 32 училище  newsm44

# 23
  • София
  • Мнения: 3 816
успях да подам молба в 32 училище  newsm44
А имаше ли пак, като други години висене по нощите,списъци и т.н. newsm78

# 24
  • Мнения: 984
о, да, от 9 часа в понеделник до 9 часа във вторник, но това беше с познавателна цел, запознахме с родителите на бъдещите първокласници  Laughing

# 25
  • Мнения: 819
За нас е рано още, но темата ми е страшно полезна, тъй като и аз съм се насочила към тези 2 у-ща. Завършила съм 32-ро- тогава училището беше на много високо ниво, руски език от 1-ви клас и т.н. Благодарение на това влезнах в СУ с руски език от раз без никаква друга подготовка/без частни уроци/. Но пък това беше доста отдавна, а наскоро чух, че вече не е същото, че нивото било паднало...силно се надявам да не е така,обаче. По мое време /как звучи само.../ Максимова беше директор, даже ми е преподавала- всички трепереха от нея, но сега си давам сметка, че е било за добро. Ще се радвам други мами, чиито деца учат там, да споделят в момента как е.
Интересно ми е Цонка Николова/математика/ дали е още там  newsm78

# 26
  • Мнения: 4 965
С 2 ръце съм за 32-ро. Учих там от 1-ви клас, после продължих в гимназията. Страхотно ниво и страхотна подготовка получих, отношението беше много сериозно (със съвсем малки изключения).
От целия ни клас само 1 не успя да влезе в университет - повечето дори не ходеха на допълнителни уроци, а само на СИП-ове и ЗИП-ове в училище.
Английският и руският са на много високо ниво. Има и СИП-ове по още един чужд език.
Материалната база е добра.
Аз завърших преди 10 г. (Цонка Николова ми беше класна, но не знам дали още е в училище - съпругът й беше получил удар и известно време го гледаше и не беше на работа). Братовчед ми завърши преди 5 г., а сега там са децата на 2 мои познати (в 7-ми клас са и са много доволни).
Аз искрено се надявам след 3 г. да приемат и децата ми там.

# 27
  • Мнения: 984
Директорката изглежда доста отговорна, млада е и и се отдава да влиза под кожата на хората, има дар слово, колко е искрена тепърва ще разбера. Когато висях по нощите, тя и зам. директорката дойдоха в 00.00 часа, показаха загриженост и благодарност, че правиме такива жертви саво и само да запишем децата си в това училище. Говори хубави неща за начина им на работа и връзката на учителите с родителите. Дано славата да не е отшумяла, живот и здраве ще докладвам.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 088
 Simple SmileИ аз съм завършила 32-ро, и то преди 10 години - azaf, да не се окажем от един випуск? Grinning Като цяло съм доволна от обучението там, беше на ниво, особено в сравнение с други училища... Надявам се да продължават все така!

# 29
  • Мнения: 4 965
Simple SmileИ аз съм завършила 32-ро, и то преди 10 години - azaf, да не се окажем от един випуск? Grinning Като цяло съм доволна от обучението там, беше на ниво, особено в сравнение с други училища... Надявам се да продължават все така!

Няма друг начин - в 1 випуск сме сигурно.
Ще ти пиша на лични.

Общи условия

Активация на акаунт