Оставяте ли бебетата ви да реват?

  • 4 542
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 041
Първият ми син беше много ревлив, но ме съветваха да не го оставям да реве, защото аз от плач на 40-тия ден съм получила пъпна херния. Стремях се да го успокоявам, но за съжаление все пак получи двустранна херния. Сега с мъничкия изпитах ужас с тези колики. На три пъти нещо му ставаше, явно са били много силни в този момент. Плачеше, по-точно пищеше  без прекъсване в продължение на 40 мин. Случавше се по обед около 12 ч. Третият път беше на около 6 месеца. Дано повече не ни тормозят тези колики!Аз също те съветвам да го гушкаш!
Единият път при силните колики само таткото успя да го успокои! Забелязала съм, че неговите ръце са по-топли от моите. Сигурно това е подействало.

# 16
Не мога да я оставя да плаче невъзможно е.Дори след репликите на свекито"майка ти те учи май на ръце да спиш"Още не ми се е драла да чукна на дърво де ,но и е много малка и имаме май много време още.Дано да не я разлигавя ,но само да се накриви и не издържам,а понякога без да се криви си я взимам,че имам нужда да си я гушкам Embarassed зная ,че не е хубаво ,но пусто като не мога.

# 17
  • Мнения: 987
и аз сьм за гушкането . на мене с
дьщеря ми много ми помагаше носенето на кенгуро . като и започнеха коликите кьм 18 часа я слагах на него и тя веднага се кротваше . така хем бебо беше щастлива че не е сама , аз спокоина че не плаче , а и някоя работа свьршвам междо другото .  защо не пробвах и ти ако имаш подходящо за вьз
рьста на бебо кенгуро.

а колкото до гушкането без причина , защо да е лошо . и Яна и сега Мартин многом често си ги гушкам и целувам винаги когато ми се прииска.  наистина прекалено малко време са бебета , за да се пропускат тези готини моменти .

# 18
  • Мнения: 7 837
Гушкам го почти непрекъснато Simple Smile
Дори и сега, когато съм във форума, си спи в мен, а аз пиша с една ръка Grinning

# 19
  • Мнения: 1 629
Постоянно ми е на ръцете Grinning  Климчо имаше ужасни колики, съвсем наскоро се отървахме от тях, така че съм свикнала вече с носенето на ръце. Не можах да го оставя да "се наревял", както ме съветваха роднините - да си оставят те децата!

# 20
Коликите са гадно нещо - но както всичкиказват отшумяват. Просто трябва търпение, въпреки че може да изперкаш от толкоз рев:)Моят син до 3 месец имаше колики - дереше се до посиняване и то все в интервала между 6 и 8 вечерта..станахме на луди с майка ми.. как да гоуспокояваме.. ама минаха.. А на върпоса дали да го оставяш да реве.. не е редно - особено ако реве защото го боли. И няма да го разглезиш или да го свикнеш на ръце. както прочетох по-горе някъде - бебета към 6м се усещат да правят номера.. Е, виж тогава съм го оставяла да си поплаче, когато не ще да заспи.. влизам, излизам от стаята и така.. накрая е заспал..Резултатът е че сега си заспива сам... и съм рахат в това отношение. Има време да сложа вечерята и да хапнем с мъжа ми че и някой филм да изгледам..
Успех с коликите и повярвай - ще мине:)

# 21
  • Мнения: 1 734
Твърдо НЕ! Но за щастие ние нямахме колики, въпреки че казват че момченцата имат повече колики от момиченцата, явно това за нас не важи

# 22
  • Мнения: 439
Ние май нямахме колики, но когато плачка винаги я взимам на ръце. И голямата дъщеря гушках и това мъниче ще го отгледам с гушкане. И за мен удоволствие и за тях. После като порастнат не върви много да ги гушкаш и мляскаш Simple Smile
Не мога да издържам на детски плач.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Малееееееее, как се наплаших  #Shocked  #Shocked
Аз все си мисля, че нас тез неща като коликите ще ни прескочат  Praynig
Ама, май мойта работа е:'Блажени са верующите  Sad "
Сори, че не е съвсем по темата  Embarassed

# 24
  • Мнения: 1 753
Цитат на: boo
Не мога да ти изчистя съвестта, тъй като аз съм противник на тези методи.
Бебето има нужда да бъде гушкано и носено, а като го оставяш  да реве, то се чувства съвсем изоставено (бебетата нямат чувство за време и за него 5 минути могат да изглеждат 5 часа самота) и разбира, че не може да разчита на теб...
Слагай го легнало на корема ти (и неговото коремче голо), това много помага за колики. Също го носи на ръка - главичката в лакетната ямка, обърнато лицето навън да гледа, а ръцете и краката висят от двете страни; коремчето се пада в дланта ти.
Прави масажи по посока на часовниковата стрелка няколко пъти на ден, когато има колики обикновено; карай нежно колело с краченцата.
Много, много я гушкай и я носи.


Правя всичко това.... И адски много я гушкам... Но понякога полудявам и я оставям... Не мога, просто не издържам. Почивам си малко и после пак...

# 25
  • София
  • Мнения: 2 181
а няма ли някой да ти помага?
какви капки,чай4ета даваш?

# 26
  • Мнения: 717
Аз също си го гушках винаги когато заплачеше от колики. Но трябва да призная, че не бяха толкова силни (като чета на дургите мами какво е било...).

# 27
  • Мнения: 1 753
Ужас, направихте ме на пух и прах...

Ама аз си я гушкам бе хора... Много даже. Ама когато тези колики за в продължение на часове... ми от от мен човек не става. Та затова си взимам по малко почивка, защото откачам....
Иначе сте абсолютно прави. Аз също мисля, че бебе на 2 месеца е невъзможно да се разглези... Горкото щом плаче, значи има защо. Много ми е мъчно за мъничето и правя всичко възможно за да го успокоя. Ама лошото е, че не винаги успявам в утехата си и доста се обезсърчавам... #Puppy dog

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ако я носиш в кенгуру не помага ли?

# 29
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Здравей,
Аз също като съм по цял ден сама и бебчо реве с часове си позволявам да отида и да изпуша една цигара в другата стая. И не мисля че това ме прави лоша майка. В такива моменти по добре да си дам 2-3 минути почивка за да мога после по спокойно и адекватно да се държа с него. Иначе съм сигурна че той усеща когато се изнервя и почва да реве още повече. Нашите колики също са ужасни и затова с цялото си сърце ти желая да се отървете по скоро от този кошмар.

Общи условия

Активация на акаунт