Крем "Здраве" трайност

  • 1 486
  • 5
  •   2
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
С жената имаме спор дали е окей да се ползва крем Здраве след изтичане. Аз съм ползвал един с години и не съм видял разлика в ефекта му нито е имал странични ефекти върху намазаните места или върху мен като цяло.
Според нея след шестте месеца посочени на кутийката трябвало да се изхвърли. Което в 99% от случаите значи да изхвърлиш почти пълна кутийка.
Интересно ми е как процедирате вие.

# 1
  • Мнения: 1 806
По принцип трябва да се спазва посочения от производителя срок
Крем Здраве не струва скъпо,така,че спокойно може да изхвърлите и пълна кутийка-

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Ако е за мен го/ще ползвам,но ако е за малко дете-не.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 460
Изхвърлям всичко при изтичане на срока след отваряне, означен на опаковката. Не защото продуктът се е развалил, а защото при бъркане в бурканчето и от отваряне-затваряне се замърсява и се развиват вредни микроорганизми.

# 4
  • Мнения: 4 009
Използвам всякакви кремове, шампоани и т.н, даже често въобще не знам до кога им е срокът на годност. Нищо им няма, освен ако не са стояли с години някъде на слънце... Изхвърлям след срок на годност само лекарства (и то не всички, аспирини, парацетамоли и разни алергозани например няма да хвърля на секундата след като им изтече срока на годност) и храни.

# 5
  • Мнения: 207
Крем, серум, тоник ще изхвърля до 6 месеца след изтичане на срока. Шампоан, душ гел, измиващ гел за лице и балсам не.
От лекарствата таблетки няма да изхвърля, но отворени капки да.

Общи условия

Активация на акаунт