Чай от шипки на 6 месеца

  • 5 308
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 294
Привет момиченца Hug
Мога ли давам чай от шипки на 6 месечно бебе, смело?Изобщо какви чайчета са подходящи за тази възраст?

# 1
  • Мнения: 791
Аз мисля, че може!  Wink В него има вит.С и даже педиатърката ми го препоръча за попарките, които се включват в менюто за по-голямо бебе  Crazy   За Лайката четох доста противоречиви неща, но май е алерген. Аз съм правила и на двете чай от Лайка и продължавам. Продават и на Хип гранулки /лайка, копър и анасон  и тем подобни комбинации/.

# 2
  • Мнения: 832
Когато започнах да му давам попара - около 6 месеца, с чай от шипка беше. Той е много полезен. Препоръчва се да се пие, заради съдържанието му на вит. С. Сега редувам чайовете, но най - вече - лайка, шипка, мащерка и липа.

# 3
  • Мнения: 5 362
Да,можеш. Peace

# 4
  • Мнения: 772
и аз мисля че няма проблем да даваш шипка.аз редувам с лайка.на тези гранулираните чайчета нещо им нямам вяра Thinkingкупувам обикновени пакетчета и всеки ден го приготвам.така не разбрах запича ли или разхлабва-четох доста противоречиви неща.

# 5
  • Мнения: 887
Можеш дадаваш смело.Аз давам още Лайка и Липа,а след 9 месеца давам и горски плодове.

# 6
  • софия
  • Мнения: 1 745
Аз да задам един може би глупав въпрос  Crazy...този чай от шипка,е такъв обиикновен на пакетчета,имам предвид като за големи ли,или някакъв спец.бебешки?

# 7
  • Мнения: 1 294
Благодарско момичета Hug
А за билките не е ли рано още newsm78
Шипката как да я приготвя?По оказанията на опаковката или да го правя по-слаб?Чайчето което съм купила е на Биопрограма, съвсем обикновен.

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 745
Благодаря,Слънчо!

# 9
  • Мнения: 962
ние на 6м пиехме спокойно чай от шипки,лайка  Peace

# 10
  • Мнения: 1 294
Направих й чая, но ефект никакъв.Целта на мероприятието с чая всъщност беше да я накарам да пие повече течности.Малко отклонявам от темата, но.... PraynigСега вече сме от части и на твърда храна, а тя вода ми отказва от самото раждане.Струва ми се, че друга течност освен млякото вече няма да е излишна, но уви Tired
Вашите деца на тази възраст как приеха чая?Преди това отказваха ли ви всичко по-различно от мляко, като вода например?

# 11
  • Мнения: 1 013
Според мен е по-добре да си купиш билки от аптека, а не да вариш чай от пакетчета. А още по- добре е ако има откъде да си набереш билки от чисто място ( разбира се сега вече е късно, аз имам от есента от село ). Моята беба е на 7м. и 7дни и от няколко дни давам попара с чай от шипки. Иначе лайка давах още от първия месец в комбинация с анасон и копър против колики и за пръв път чувам , че лайката може да е алерген.
По последният ти въпрос- не пие много вода, сокове и приготвям от пресни плодове- пие само по-сладките!
И знам, че не е правилно, но слагам в чайчето трошичка захар- променя вкуса, тъй като изброените билки са много ароматни и натрапчиви. Но те съветвам ако беба не е свикнала със захар, да не и слагаш, че много трудно се отвиква от сладичко!

Последна редакция: вт, 16 яну 2007, 14:40 от левскарката

# 12
  • Мнения: 432
Аз слагам чай от шипки в попарата от 6-я месец,т.е вече 7мес.Хапва си попарата с кеф.Но ако му сложа чай в шишето с вода,не иска и да близне.
Иначе вода почти не пиеше до годинка,по 20-30мл на ден.Изведнъж като захладня и може би от сухия въздух в къщи,сега пие по 250мл за денонощие.Лятото не е пил толкова много.

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

 Peace

Само да не ги мачкаш, като ги вариш. Трябва да са цели шипките, иначе става много силен и няма да е подходящ за бебета  Simple Smile

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Благодарско момичета Hug
А за билките не е ли рано още newsm78
Шипката как да я приготвя?По оказанията на опаковката или да го правя по-слаб?Чайчето което съм купила е на Биопрограма, съвсем обикновен.




Ааа, не.
Купи си шипки от билковата аптека и си ги вари ти  Wink
Аз го правя така: /имаме си шипки/
В малка тенджерка завирам вода /около 500мл. да речем/, взимам една шепа шипки и ги пускам във врящата вода, врът докато пуснат цвят. Махам от котлона и захлупвам. Колкото повече седят захлупени толкова повече вит.С отпускат. После прецеждам и давам да пие, леко подсладен.
Същите шипки си ги варя поне още 3-4 пъти, защото отпускат все повече и повече вит.С


 

Само да не ги мачкаш, като ги вариш. Трябва да са цели шипките, иначе става много силен и няма да е подходящ за бебета  Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 яну 2007, 15:13 от doniboni

Общи условия

Активация на акаунт