Бременност и нерви

  • 579
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, бременна съм в 5 месец; С мъжа ми имаме проблеми от преди, женени сме от 4 месеца, заедно от 7 години  - и двамата сме много темпераментни, сега не прави изключение. Имах неприятности - майка ми е със здравословни проблеми и аз покрай това се напрягам и ядосвам повече. Дали е възможно според вас моите нерви и изблици да вредят на бебо, много се притеснявам …

# 1
  • Мнения: 1 947
Разбира се , че може . По - спокойно не се ядосвайте толкова . Малко остана .

# 2
  • София
  • Мнения: 2 583
Моята втора бременност съвпадна с най-тежкия период в живота ми. Доста близки изказаха мнение, че бебенцето може да пострада от това. Дъщеря ми обаче, сякаш напук на всичко това, е най-спокойното и усмихнато бебе. Така че не е задължително да има връзка, но внимавай повече с нервите. Моята лекарка ми позволи валидол  по време на бременност.

# 3
  • Мнения: 12 808
Според мен, да, вреди. Така че гледай да си малко по-дзен сега, а и после, поне докато кърмиш.

# 4
  • София, България
  • Мнения: 3 594
Бе малко остана, ама не е малко, ами после цял живот. Опитайте се да контролирате нервите си. Това дете после ще разчита на вас да сте адекватна и спокойна. Децата виждат и чуват всичко, приемат от вашите емоции, дават отражение на цялостното поведение на детето. Съветвам ви да си намерите добър психолог (не е срамно подобно нещо, особено в днешно време вече) да се научите да контролирате емоциите. Всички сме хора, не сме роботи, носим си своите емоционални състояния и се справяме някак с тях. Но от нас зависи как ще продължат нещата занапред.
Иначе като най-първосигнално ви казвам, че можете да си докарате контракции рано рано от много нерви Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт