SLEDRODOVA DEPRESIA

  • 3 754
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
За протокола - не съм изпадала в подобни състояния.

Стана ми интересно да разбера дали има връзка между следродилна депресия или бейби блус и неспокойно, ревящо бебе? Дали "трудното" бебе е причина за подобни мисли? Или се случва и когато бебето е тихо и общо взето само спи и яде? Какъв е вашият опит?

# 16
  • Мнения: 7 091
За протокола - не съм изпадала в подобни състояния.

Стана ми интересно да разбера дали има връзка между следродилна депресия или бейби блус и неспокойно, ревящо бебе? Дали "трудното" бебе е причина за подобни мисли? Или се случва и когато бебето е тихо и общо взето само спи и яде? Какъв е вашият опит?

Ами аз имам две, тотална противоположност едно на друго Simple Smile Но мисля, че не това беше проблема. По-скоро други странични обстоятелства, за които плача на дребния допринесе допълнително, а не беше първопричина.

# 17
  • Мнения: 619
С дъщеря ми в БГ ме тресна много здраво ,направо си беше депресия.Не се радвах на бебето,започвах да плача ,само ако някой ме попиташе -Как си?Мислех си че таткото не ме обича вече и такива все лоши мисли.Сега беше по-леко,много говорехме на тази тема преди да се появи бебето.Бях ме подготвени и двамата ,почти не го усетих,на моменти ми ставаше много мъчно и това беше.

# 18
zdraveite pak sam az lili_pati  ;-)blagodarq vi za iz4erpatelnite otgovori,nqkoi ot vas me pitat sama li si gledam detenceto i na kolko e golqmo.emi da sama go gledam v smisal sas saprugami de,no sam po cql den sama v ka6ti,sega deteto e na 18m.i mislq 4e depresiata pootmina,no ottogava vse jiveq v strah 4e tezi 4yvstva pak 6te se zavarnat v saznanieto mi  newsm78.imam dni v koito ponqkoga izpitamav pak tezi stranni 4yvstva.pri men se poqvi sled kato maika mi zamina ot (belgia)tam jiveeemi ostanah sama.kato pogledneh deteto mi se gade6e i hodih da povra6tam(s izvinenie)i glavnata misal be6e kak 6te se spravq za v bade6te,gledah go tolokova e malko i bezpomo6no,ako ne sam az zagiva i rani takiva.znaeh 4e sam otgovorna za negoa to me gleda6e s milite si o4i :oops:plakah,4udeh se dali tozi ko6mar 6te ima krai newsm78???misleh si nali idval mai4in instikt,za6to az go nqmam,kak e vazmojno da mi se gadi ot dete mi i tova me smazva6e totalnoo :(zadu6ave6e me imah kato 4erna topka v stomaha i taka 2meseca,dokato ba6ta m ne doide i mi otmina.no da vi spodelq ponqkoga za  den-dva  pak se vra6tat tezi stranni 4yvstva,kak 6te se spravq za v bade6e??kazah na maja mi,no nqmah koi znae kakva podkrepa,kaza mi 4e sam luda,nqmah negovata upora i taka sega tq e ve4e na 18m.mislq 4e premina nai tejkoto,no se nadqvam s cqloto si sarce i du6a nikoga da ne se zavra6a.ne iskam i 2ro dete poradi tazi pri4ina...BLAGODARQ VI ZA IZKRENATA PODKREPA KOQTO NE POLU4IH OT MAJA SI!!!

# 19
  • Мнения: 2 959
...PODKREPA KOQTO NE POLU4IH OT MAJA SI...
Лили-Пати, честита регистрация първо и второ, имай впредвид че мъжете малко по- по особен начин гледат на нещата и изразяват своя страх от неизвестното. Точно това е което Те е притеснявало преди, страха дали ще се справиш като майка, страха от неизвестността на бъдещето, самотата. Горе главата, и всички мрачни мисли на разстояние ги дръж. Ти си страхотна майка, усмихни се моля! И не си сама, вече го знаеш, нали?! Как се казва мъничето Ти?

# 20
  • Мнения: 1 216

Лили-Пати, защо не споделиш с лекаря на бебето, на консултация, с вашия фамилен лекар. Със сигурност ще ти помогнат. Не ти е леко.
Кураж от мен и дано с времето облаците се разсеят.

# 21
  • Мнения: 2 093
 lili_pati  не сьм преживявала такава депресия, но от разказа ти само мога да си представя колко ти е било ( а и все още) тежко.  Другите мами вече писаха и сигорно ще се повторя, че найстина е добре да потьрсиш помощ, защото следродилната депресия е сериозен проблем и човек понакога е безсилен сам да си помогне. Като казвам помощ, нямам предвид само медицинска, но и социална. Не знам каква е системата в Белгия, но вероятно сьществува някаква форма на подкрепа за жените от рода на разговор с психолог, групи и др. Аз сьщо мисля че трябва да споделиш с твоя лекар пьрво. Дано ако има други мами от Белгия да се включат с по конкретен сьвет.Тук, в Канада следродилната депресия е доста разпространена и се обрьща голямо внимание на този вьпрос. Например след като родих, медицинската сестра, която ме посети ( рутинно посещение след раждане) ме пита доста вьпроси за това как се чуствам и ми остави материали на тази тема и различни телефони и сайтове, от които да потьрся помощ. Доколкото сьм чувала, в Щатите, артиската Брук Шийлдс пополяризира проблема сьс следродилната депресия и дори беше написала книга за това как се е чуствала с пьрвото си дете.

 Според мен не бива да се притесняваш или срамуваш да потьрсиш помощ, ще видиш че не си сама и това което изпитваш не е необичайно и не означава че си лоша майка. Аз мисля че си една чудесна майка и за 18 месеца си се борила и страдала сама, без подкрепа на полвинката ти. Стискам палци, тези черни облаци около теб да останат в миналото. 
 

# 22
  • Мнения: 3 491
Lili-pati, според мене наистина говори с някого, на когото това му е работата. Доколкото знам, има разни тераписти по семейни проблеми, които изброяват и преодоляването на стреса от майчинството като свой специалитет. Човешки са тези неща. Ако не искаш второ дете, защото нагласата ти е била да имаш едно, е въпрос на избор и си е твоя работа. Но ако си искала и искаш, и имаш условия да го отгледаш, обаче те е страх от тебе самата, мисля, че трябва да потърсиш помощ и да си избиеш страховете и комплексите. Не си заслужава да се лишаваш от шанса за второ дете  заради тях.

# 23
zdraveite i se izvinqvam 4e pi6a na latinica(znam 4e e dosadno),no...emi neznam,aktp sme sami tuk v 4yjbina koi da ni podkrepq osven majete ni newsm78no te,ne iskam da sam zlobna,no ponqkoga v tozi moment izkah i na nego da mu se slu4i ,4e da razbere kolko ni e tejko :thinking:a dokolkoto za malkata kazva se Patricia i e mn milo i dobro dete,daje zatova kato bqh v nai-tejkoto si sastoqnie se obvinqvah,misleh si tq e tolokova krotka i mila,ne e bila revlivo bebe,za6toooooooooo se slu4va tova Cry

# 24
blagodarq  vi za podkrepata naistina ;-)Chrisimommy mn mi hareseto tova,koeto si napisala,mnogo otpyska6to mi podeistva,4e sama sam se spravqla bez podkrepata na polovinkata mi,i 4e sam dobra maika :hug:emi da vi kaja tuk v belgia sa6to e mnogo a6umqla temata za sledrodovata depresia.spodelqla sam s doktorkata,koqto idava6e da pose6tava 1vite sedmici bebeka i men i mi dade adresi nadeto se sabirat razni maiki,no...da si kaja ob6tyvaneto s belgiicite me kara da se naprqgam o6te pove4e i ne otidoh.lipsva mi vqrno e mnogo mi lipsva socialen kontakt,tuk etolokova sky4no,ujas,kato sam si v bg sam drug 4ovek,ne mi minavat podobni mra4ni misli.o4akvam ba6a mi sega kam sredata na 02,sega sam dobre,no ponqkoga me vrahlitat lo6ite misli ot minaloto Sick.a za lekari strah me e,ne me e sram da otida na psiholoh,zaradi maja mi ,mislq si ami ako nqkoga se razdelim i po4ne da kazva v sada 4e sam luda i razni podobni,4e ne sam sposobna da gledam deteto si,abe neznam.blagodqrq vi  ot sarce VIE  sega ste moqta upora :hug:BADETE 6TASTLIVI MAIKI!!!

# 25
maleeee kato vidqh kolko gre6ki sam napravila,nestiga 4e na latinica vi pi6a...IZVINQVAM SE,6TE SE POPRAVQ I 6TE GLEDAM POVE4E KAKVO PI6A ZA V BADE6TE newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

# 26
  • Мнения: 2 093
Лили Пати сигорна сьм че ще намериш много симпатия и подкрепа в този форум,  не си  сама. Самия факт че повечето сме майки и жени, можем да те разберем и сьчустваме без да сме преживяли подобни чувства. Найстина не е лесно да си сам и изолиран, далече от семейство и приятели. Мисля си, защо не опиташ да посетиш заедно  сьс сьпруга си терапист. Така той може да му обясни по добре това което преживяваш и да разбере че това не са измишльотини или превземки. Сигорна сьм че ако получиш подкрепата на сьпруга си, нещата доста ще се променят. Следродилната депресия няма нищо общо с лудост или неустойчивост и ти не трябва да се страхуваш че сьпруга ти ще го използва срещу теб. Не забравяй че малката прекрасна Патриция има нужда от теб и за това е много важно ти да си добре, спокойна и щастлива. Не забравяй, че не само детенцето е важно, ти сьщо си важна и трябва да се грижиш за себе си. 

Може да пишеш на кирилица, като използваш този бутон KREDOR.

# 27
ne moga da povqrvam 4e sre6nah tolokova razbirane...naistina mnogo sam 6tastliva ot tozi fakt,VSI4KI STE MNOGOOOOOO MILI [smilie=smile3525.gif]drudo si 4ovek kato ima podkrepata i to na jeni newsm44.

# 28
  • Мнения: 11 317
Лили Пати, искам и аз да те успокоя, че не си сама на този фронт.
И да споделя като Блажка и Тандури, че при втора бременност нещата стоят доста по-различно.
След първото раждане ми трябваха няколко дни да се осаферя на кой свят съм и ме люсна блуса, но се задълбочи после и се влачи като депресия почти година.
След второто раждане нямаше и помен от подобни чувства и всичко протичаше като по мед и масло.
Само вметвам, че и аз като Нана куул бях предследвана от подобни черни мисли и се чудех дали съм нормална или не е време за лудницата. Много ми помогна разбирането от страна на мъжа ми и заедно се справихме с проблема тогава.
Много е важно наистина и хората край теб да знаят чувствата ти, да можеш да ги споделяш с тях и най-малкото да се опитват да те разберат.
Успех!

# 29
VE4ERNICA,AMI AZ DA TI KAJA MAI S VAS SEGA VZEH TAKA POVE4E DA SPODELQM newsm78na sapruga mi ne kazvam,za6toto go poznavam i ne mislq 4e 6te me rabere to4no v tova otno6enie...na maika mi sam i kazvala,no ne spodrobnosti za da ne q pritesnqvam da me me misli :roll:da sa po spokoini pone te.tuk nqmam noiki s koito moga da govorq na tazi tema,taka,4e vie si mi ostavate.a tova za vtoroto dete me yspokoi,no mnogo me strah da ne izpitam sa6toto pak,vapreki 4e ve4e 6te znam kakvo e,i kak da se spravq,no...po4vam pak ako obi4am pove4e ednoto newsm78.I VSI BLAGODARQ ZA PODKREPATA smile3525

Общи условия

Активация на акаунт