Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно - тема 16

  • 16 986
  • 363
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 182
Не се подвеждайте, нищо не можете да направите като запалите цигари, а освен да си навредите и подкладите никотиновия глад (знам какво е). В най - трудните моменти е най - лесно да се откажеш, защото тогава прекаляваш най - много. Един от пътите, в които съм ги отказвала е бил такъв.
Тези дни и аз имам много неприятни отношения, разправии с една... Когато се ядоса, трепери за цигара, разбирам я. Всеки избира сам своя път и начин на живот.
Поздравявам всички за смелостта. Другите поздравявам също, че са стигнали до тази фаза, в която разбират, че наистина няма смисъл от тях.
Дерзайте!

# 76
  • Мнения: 32 290
Точно това ме спира. Знам, че ако почна, няма да е с една.
Днес ми е трети ден и след вечеря, гладът за никотин беше доста по-слаб.
Но карах кростренажора преди вечеря.

Но корема ми е подут от вчера. Днес повече.
И запека дойде. Сутринта малко беше.

# 77
  • Мнения: 132
Аз си купих едни свещички Изилакс, детски са. И пия пробиотик всяка сутрин. Миналата година именно заради проблеми с ходенето до тоалетната не издържах. Засега съм ок. Това, което забелязах е, че по лесно се спира Айкос. Миналата година пушех димни и реално 10 тина дни издържах.

# 78
  • Мнения: 32 290
Да и аз така спрях айкоса.
Първо махнах обикновените и останах на айкос, но реших, че няма смисъл и тях и да се изчистя напълно.
Та лесно е с тях. Ама и те са си отрова.

# 79
  • Мнения: 1 431
Минавам само да кажа, че вече 3 месеца съм без цигари! Спомням си, че тук писах в началото за подкрепа и много ми помогнахте, момичета! Щом аз успях, можете и вие! В началото ми беше много трудно, имах моменти в края на първия месец почти посегнах, защото се изнервих, но се спрях. Истината е, че става все по-добре с времето, вече не мисля така за това. От време на време сънувам, че пуша, явно все ще си имам някакъв глад...В момента съм качила 2-3 кг,не знам дали е от това, но гледам поне да се движа повече, че много лесно качвам кила. Не се отказвайте, най-тегаво е първи месец, тогава бях кълбо от нерви, не знам как ме изтърпяха другите...Ще се справите!

# 80
  • Мнения: 32 290
Тегаво е началото. Вчера тамън се похвалих как почти нямах позив за пушене след вечеря и сутринта ме почна.
Тялото трябва да се изчисти от никотина напълно. Едновременно с това и мозъка да се научи.
Като отида в кухнята се въртя като пумпал и неосъзнато търся запалка. Не че имам цигара, но търся запалка Joy
Винаги сме пушили в кухнята, има аспиратор, но явно цигарен дим е влизал и по-другите стаи малко. Миризмата вече е променена на апартамента. Свеж е вече.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 133
Здравейте!
Срам ме е да кажа от колко годишна пуша, но сега съм на 27.
Никога не съм искала истински да спра тази отрова, въпреки осъзнаването на всички негативи, а и за бонус имам Базедова болест, която в момента е доста зле и е може би това, което обърна везната и ме реши истински да поискам на спра цигарите.
Моя позната, която беше изключително страстна пушачка, ги отказа с Табекс. Следователно си взех и от утре ще започна да ги пия. Мотивирана съм и искам да махна тази отрова!

# 82
  • Мнения: 32 290
Днес ми е трети ден. Вкъщи съм вече ок, търпи се, но бях на работа.
Ауу, там не съм свикнала. Но може би още два дни и няма да ми дреме.


Здравейте!
Срам ме е да кажа от колко годишна пуша, но сега съм на 27.
Никога не съм искала истински да спра тази отрова, въпреки осъзнаването на всички негативи, а и за бонус имам Базедова болест, която в момента е доста зле и е може би това, което обърна везната и ме реши истински да поискам на спра цигарите.
Моя позната, която беше изключително страстна пушачка, ги отказа с Табекс. Следователно си взех и от утре ще започна да ги пия. Мотивирана съм и искам да махна тази отрова!
Няма нищо срамно. Аз като съм на 42 и  какво. Писала съм от колко съм ги започнала пирончетата.
Това е разковничето. Трябва да поискаш истински. Ако си мотивирана за пари, зарежи.
Първия път издържах точно ден и взех пари назаем. Бях на 22.
Втория път беше преди няколко години, не помня.
Вече осъзнах, че ми вредят. Обаче отказа и рязкото спиране ме доведе до болница - проблем с щж, високо тсх, жесток запек и сърцетуп.
Издържах 42 дни, не преборих запека, купих си, запалих и на първата се разревах, че пак ги почнах.
Този път опитах с намаляне, а не преди да пуша по 2 кутии.
Пък и се разболях и това ми даде шут.
Аз съм с хашимото, обратното на теб, плюс хипо.
Та ги намалих, намалянето траеше 10 дни, после минах само на електронни, но реших, че и това са боклуци.
Този път ще съм по-упорита със страничните ефекти.
Препоръчвам ти да си изтеглиш книгата на Алън Кар и да я започнеш за мотивация.
Тя помага да осъзнаеш някои неща.
Той няма да те плаши как точно цигарите влияят на тялото. Други са му методите.
В интерес на истината първия път като я прочетох не ми повлия да ги откажа, но някои неща ми се набиха в главата. Реално аз тогава нямах желание да отказвам, прочетох от любопитство.
Братовчедка ми каза, че и да не съм искала ако я прочета, ще откажа. Хванах се на бас и спечелих. Не отказах.

# 83
  • Мнения: 2 570
И пак да се повторя, че се гордея с вас , момичета!
Мотивацията е важна и точно когато си аха, аха да лапнеш една- насочи мисълта към друго,спорт, хоби, медитация

# 84
  • Мнения: 32 290
Благодаря ти Щастлива мама.
Иначе дано утре е по-добре на работа.
Още  като отивах ми се пушеше. После дойде време за цигара, там през час и на мен автоматично ми се пуши, поглеждам и то вярно било време.
Отивам де, просто се разхождам, дишам дълбоко.
Помага ми в някаква степен.

Установих, че цигарите са ми пречели за едно дихателно упражнение - вакуум.
Толкова зле съм била Grinning
Вчера беше втори ден и го направих.

На миналото отказване ходех на Тай чи. Сега не мога, друг работен график. Но има доста клипове, та все едно ще съм на курс и ще си наложа два пъти в седмицата тай чи. Плюс и книги съм изтеглила.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 133
Здравейте отново!
Знам, че е рано, но дори това е успех за мен, затова искам да се похваля.

Изпуших две цигари сутринта за сбогуване, преди Табекс.
Преди малко изпих второто хапче, но дори след първото не усещам нужда от цигари. Запалих от любопитство и се закашлях, макар и със запушен нос, усещам че миришат някак различно и отвратително.
Дори след закуска не изпитах нужда да запаля, макар че абсолютно неусетно и по навик грабнах пепелника, но не запалих. 😃

При вас след колко време усетихте първата криза?

# 86
  • Мнения: 1 045
И на мен ми е интересно за Табекс, помага ли? След като го спрете, припушва ли ви се отново? Някак не ми се ще да ползвам медикаменти, но друго яче няма, за мен...

# 87
  • Мнения: 16
Здравейте, исках да споделя опит с нещо, което съм виждала в клипче при американците и съм го пробвала два-три пъти просто от интерес (все още не съм правила опити за спиране на цигарите).

-Л Глутамин (L-Glutamine) на прах - топва се кутрето съвсем малко в пудрата и се слага на външната част на венеца. Помага при порив за пушене, за да може да се удържи.

При мен помогна със сигурност, защото си мислех, че няма да издържа един дълъг полет, но реално нямах проблеми.

Вчера попаднах на едни цветни есенции на Бах в магазин на Зоя - чак странно ми се закова погледът точно в тази опаковка. Мисля да си взема да пробвам, да видим какъв ще е ефектът...

https://www.zoya.bg/en/Dr-Bach-s-flower-essences-Stop-smoking-or … irs-de-Bach.16878

# 88
  • Мнения: 221
Стигнах и аз до този етап отново.
Пуша повече от 15 години, като имам успешен отказ за около година. Постигнат само със желание. За съжаление след това имам много неуспехи.. Желанието пак го има, волята е никаква.. Пробвах с намаляване няколко пъти, пробвах от раз няколко пъти, четох книгата на Алън Кар (два пъти, през голям период от време). И не мога.
Аз съм упорит човек, постигам си целите, а едни цигари ми се опъват.. Направо ми се плаче с глас.. Искам тази победа над себе си, защото боря и много други неща в момента, а това определено ще ми даде тласък да повярвам отново в себе си..
Та си купих Табекс. То ясно, че не е магия, но поне нещо да помага на желанието ми.. Този път ако не успея направо ще се предам..

# 89
  • Мнения: 132
Надявам се да успеем всички! Аз съм болнични и поне нямам дразнители. Само големият ми син пуши, но не му обръщам внимание 🤣. От време на време ходенето до тоалетната, запасих се със свещички и дано...

Общи условия

Активация на акаунт