Зъбобол при изваден зъб

  • 869
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, мили хора,

имам отчаяна нужда от някаква насока или нова идея за надежда по доста наболял проблем.
През 2015та година ми извадиха долен 6ти зъб отдясно, като причината беше, че зъба не беше правилно лекуван и следователно нямаше друга опция за тях. От тогава насам, през някакъв неясен за мен интервал през 1, 2 години или няколко месеца имам болки на мястото, където е изваден зъба. Тези кризи не мога да разбера какво ги предизвиква, но съм усещала, че топлите компреси като че ли влошават положението..
Ходила съм на различни лекари.. стоматолозите казват, че нямам проблеми - всички зъби са окей, правила съм си и снимки за да потвърдим тези твърдения. Правила съм си магнитен резонанс на врата, имаше предположения, че от там тръгва проблема.. Преди няколко години бях и на електромиография, като се установи, че проводимостта на нервите е ОК.
Абсолютно отчаяна се чувствам всички казват, че съм добре, но болките са зверски силни, събуждам се обикновено нощно време с пронизващи и пулсиращи болки, които се разпространяват по цялата челюст..

Първоначално притъпявах болката с аулин, после ми казаха лекарите да пия УРИМИЛ и афламил сашета, до тук добре, но това не са лекарства, които помагат да излекувам проблема някак си. От скоро съм майка и кърмя, и третирам проблема с парацетамол, който също действа.
Доста съм изчела по темата, аз лично имах съмнения и дали не е тригеминална невралгия, но всички лекари казват, че ако беше така лечението с парацетамол не би следвало да помогне.

Моля ви за насока, ако някой има подобен проблем или просто има някаква идея какво мога да направя, кой пореден доктор да посетя…
Благодаря ви от сърце предварително

# 1
  • Мнения: 1 915
Да не би да е останало парченце от зъба ? Как така те боли , а нямаш проблем . Да не би да те боли мъдрец . Болят ли те сливиците ? 6 ти зъб не беше ли мъдрец или зъба преди него ? Слагай нещо студено . На мен скоро ми вадиха мъдрец и 3 дни ме боля адски болки и безсъние . Студеното ме успокояваше . Да не би да не се е затворила раната или пък да е останало нещо вътре ?

# 2
  • Мнения: 2
Да не би да е останало парченце от зъба ? Как така те боли , а нямаш проблем . Да не би да те боли мъдрец . Болят ли те сливиците ? 6 ти зъб не беше ли мъдрец или зъба преди него ? Слагай нещо студено . На мен скоро ми вадиха мъдрец и 3 дни ме боля адски болки и безсъние . Студеното ме успокояваше . Да не би да не се е затворила раната или пък да е останало нещо вътре ?

Ами снимките показват, че всичко е наред и няма останало парченце 😩 това ако беше случаят, мисля че щеше да е най-лесно..

# 3
  • Мнения: 1 915
Да не би да е останало парченце от зъба ? Как така те боли , а нямаш проблем . Да не би да те боли мъдрец . Болят ли те сливиците ? 6 ти зъб не беше ли мъдрец или зъба преди него ? Слагай нещо студено . На мен скоро ми вадиха мъдрец и 3 дни ме боля адски болки и безсъние . Студеното ме успокояваше . Да не би да не се е затворила раната или пък да е останало нещо вътре ?

Ами снимките показват, че всичко е наред и няма останало парченце 😩 това ако беше случаят, мисля че щеше да е най-лесно..

Интересно . А успокоява ли те някое лекарство или не минава . Да не е друг зъб ,а да мислиш че е извадения ?

Общи условия

Активация на акаунт