За уроки и предпазване от уроки

  • 13 112
  • 133
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 418
Лоши очи са светлите очи.
  Да,бе! hahaha
  Тогава да не стъпваме по северните държави(Норвегия,Финландия......),че там процента на лошите очи е 99,9%!
  1.Емоциите и мислите на майката влияят на детето!
  2.Всеки човек може да довлече нещо отрицателно,като енергия,включително и най-близък(и мама ,и тати,уви).
  3.Доброто побеждава злото!Бъдете наистина добри,ама наистина!Усещайте сила в добрината си!Тогава доста от лошите енергии ще се отблъскват от вас!
    Има ли някой повярвал в думите ми?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 252
и аз съм на това мнение, наистина има хора дори без да искат да урочасват. Особено, ако са били отбити и след това пак са сукали.
Невероятно е как млади хора имат средновековно и закостеняло мислене. Това са бабини деветини.
Аз с гордост мога да заявя, че съм от отбитите и отново засукали като бебета и мога да ви уверя, че нямам нито лоши очи, нито урочасвам. Винаги съм била заобиколена от бебета и деца, защото имам огромно семейство - по ваша логика да съм ги изтрепала с поглед още преди години. На всичко отгоре вече съм и майка и се чудя как ли е оцелял синът ми с тези ми "урочасващи" очи.
Никога не съм слагала на сина си червен конец или синьо мънисто (известно като "окото на Дявола"). Срещат ме често познати и непознати хора и се радват на детето, но никога не съм си мислела, че могат да ми го урочасат. И не са ми го урочасвали. Факт е, че детето е плакало, но винаги съм търсила реалната причина за плача, а не съм хуквала по баячки и врачки, или да започна да го мия с мръсна вода минала през бравата или през метлата  Sick.

Слава Богу имам си здраво и щастливо момченце.

# 62
  • Мнения: 374
Вярвам в тези неща дотолкова, доколкото Бебка изпадаше в лоши настроения, когато и аз се изнервях при срещата с неприятни за мен хора.пък и си личи веднага кой се радва искрено на детето и кой злобее. Дъщеря ми е с много сини очи и често ме спират хора да й се радват. Естествено има и такива със завистливи погледи, които няма как да се скрият. За свое успокоение и за успокоение на мъжа ми след среща с такива хора измивам очичките на малката със светена вода.

# 63
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Може би не е рационално в традиционния смисъл на думата, но и аз вярвам в отрицателната енергия и в нейната циркулация. afwitch Има хора, дето са отвъртяли кранчето докрай! Не искам да се срещам с тях и те да виждат мойта бебка, камо ли пък да я докосват. Нямам магическа формула с/у уроки, обаче, освен МНОГО МНОГО ЧИСТА ЛЮБОВ, ВЯРА И НАДЕЖДА! newsm76..

# 64
  • Мнения: 1 367
съгласна съм за хората с отрицателна енергия или така наречените енергийни вампири.общуването с тях някак изтощава.имам такива познати.може би въпросната съседка е точно такъв тип.не знам дали има или няма лоши очи,но измих очичките на детенце поне 100 пъти със светена вода от църква.аз също мразя,когато се надвесят над него и започнат да го заплюват,уж за да не го урочасат.колкото до мнението на една мама,че светлите очи урочасват,не съм съгласна.аз съм със зелени очи и никога не съм урочасвала дете,на което съм се радвала.може би защото винаги съм се радвала от сърце...

# 65
  • Мнения: 2 891
благодаря за мненията и съветите.като допълнение само да кажа,че въпросната жена е стара мома без деца и през цялото време докато беше у дома повтаряше,че тя е добричка и не урочасва,и че децата на приятелките й много я обичали. да ви кажа,не вярвам

Хммм, всичко това ми се струва безмислие... Съжалявам, ако съм обидила, но не съм суеверна!

Не, цялата тема ми се вижда безумна!!!

# 66
  • Мнения: 2 677
... не знам дали си въобразявам ...

Въобразяваш си (защото жената ти е неприятна).


 Peace
Отпусни се и не се връзвай на подобни щуротии и суеверия!

# 67
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не знам дали има "зли очи", но има хора с отрицателна енергия.


И аз съм на това мнение,просто не контактувай с тази жена и намокри бебчо със светена вода Peace

# 68
  • Варна
  • Мнения: 773
естествено че има уроки.Аз като малка съм била доста урочасвана и сега дъщеря ми е така. Помагат някои неща, да не обяснявам че пак ще каже някой че са глупости.

# 69
  • Мнения: 326
Противно на широкоразпространеното вярване всъщност хората с лоши очи не са зли такива или хора, които завиждат и т.н. Лоши очи са светлите очи. Може някой добронамерен и близък да урочаса детето ти.
А във Русия като почти всички, да не казвам всички са със светли очи това означава ли че са лоши хора?  Там например имат за лоши очи кафявите.  А по темата, мисля че съществуват  лоши хора, които  урочасват

# 70
  • Мнения: 393

абсолютно е възможно,за жалост.
тези неща се усещат,аз имим една такава приятелка......близка ми е.
винаги като ми подари нещо,го изхвърлям.......това е усещането ми.не мога да го променя.
от много години сме приятелки,приятно ми е с нея,обаче имам чувството че ми завижда.
та аз така правя,хвърлям нещата които ми подарява и моля Бог да ми прости ако греша.
[/quote]
 Peace  Peace  Peace
Мога да кажа същото за себе си!!! И аз вярвам, че някои хора могат да ти навредят със завистта си, какво остава за беззащитно и толкова чуствително същество!
Аз знам, че трябва да застанеш зад вратата и да имзивеш лицето му три пъти отгоре надолу с малко водичка!

# 71
  • Мнения: 177
Да кажа нещо и аз, била съм урочасвана преди години, болката в главата ми беше ужасна. Ако има начин заведи сина ти на баячка и отидете в накоя черква попа да му прочете Киприянова молитва.

# 72
  • Мнения: 2 616
За да се успокоиш-сложим един буркан, в който си счупила едно яйце до леглото или под леглото на мъника за през нощта, яйцето обира лошата енергия, на сутринта изхвърли всичко в тоалетната  и пусни водата. И те са ти казали момичетата-изплакнои му лицето на мъника със светена вода ако имаш.

# 73
  • Мнения: 7 418
  Звънене със звънци изгонвало негативни енергии!
  Сдобий се със звънчета(за риболов или китайски ,например).И бебето ще ги харесва.Гаранция! Peace

# 74
  • Мнения: 1 212
Вярвам донякъде в такива неща, но без разбира се да изпадам в крайности. Все пак сме майки, а не бабички.  Mr. Green
За твое успокоение му измий очичките на чешмата, когато усетиш нещо такова, ще "отмие" отрицателната енергия и бебо ще се успокои. А на хората, които са ти неприятни, не позволявай да доближават мъничето, за да не се терзаеш после излишно за глупости.
Винаги можеш да ги отбиеш учтиво. Twisted Evil

Съвпада с моето разбиране за нещата!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт