Всичко за всички марки гел лакове - тема 49

  • 22 709
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 384
Чудесно оформена тема както винаги! Благодаря на момичетата, отзовали се със съвети за моите проблемни нокти на краката - ще послушам препоръките ви, макар че ще ми е много некомфортно баш лятото да ходя с половин нокът на големите пръсти 😒.

# 16
  • Мнения: 1 799
Благодаря за темата Flowers Hibiscus
След почти един месец без маникюр днес   за рекордните 5часа, успях да скалъпя нещо.
Виждам много пропуски, но толкова се уморих, че гледах по най-бързият начин да приключа Joy

# 17
  • Мнения: 220
Страхотна нова тема,супер оформление и прекрасни маникюри.

# 18
  • Мнения: 310
Чудесно оформена тема както винаги! Благодаря на момичетата, отзовали се със съвети за моите проблемни нокти на краката - ще послушам препоръките ви, макар че ще ми е много некомфортно баш лятото да ходя с половин нокът на големите пръсти 😒.

Да, много е некомфортно, обаче здравето ви е по-важно. Ако допуснете развитие на гъбичките, може да скапят нокътното легло и да се деформира целия нокът. Успех!

Благодаря и аз за новата тема!

# 19
  • Мнения: 533
Бързо се захабяват диамантените, да. Особено ако имаш остатъчно количество база/гел по ноктите и те захващат и от нея. Аз си поръчвам капка в пакетчета по 10, да си имам и да не ми свършват неочаквано.

Иначе ей този сет са гадните. Не взимайте такива никога. Без да натискам грам - те просто задълбават и даже са ми оставили "грайфери" по ноктите.
https://a.aliexpress.com/_m0QhdO8

Бяха единствените с 3 дни доставка до Испания, затова се прецаках. Не са ми супер зле препилени ноктите, но има дежа вю от първото ми окепазване при ползване на ел.пила.
От тези и аз да се оплача. Аз дупки съм си правила даже. Мислех, че нещо аз не съм в ред, но явно не е в мен проблема. Без да натискам някакси си прави каквото пойска. Направо си "копат". Даже се ядосах и си сложих тези тип "шкурките" и си действам с тях за сега. Иначе е мъчение.

# 20
  • Мнения: 2 724
Идвам да споделя нещо, което прочетох преди малко по повод публикуваните нокти със зелен участък върху тях и се питаше от какво се е получило.


Благодаря и аз за новата тема и за включените мои творения в нея! Нека я пълним с още повече цветни красоти.

# 21
  • Мнения: X
Аз пък да кажа, без да съм експерт, че на мен публикуваната снимка не ми зеленее, а ми жълтее и ми прилича на гъбички (евентуално). Но авторката си знае как изглежда, може да е от моите настройки и цветове на екрана. В дрогериите има разни препарати за гъбички по ноктите, може да види дали нещо няма да помогне. Не мога да препоръчам нищо от личен опит.

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 14:55 от Анонимен

# 22
  • Мнения: 220
Аз имам един много тъп въпрос,но ще го задам. Ако си купя Ел.пила мога ли да свалям с тези накрайници,които са като шкурка до база.Говоря само за гел лак,не слагам гел.Понеже изпитвам ужас да не се окепазя,просто ме е страх от Ел.пилата.А с течност ме е страх да не получавам онихолизата от нея

Ето за тези кафявите питам?

# 23
  • Мнения: 7 590
Можеш, но са много неудобни, сама ще се убедиш. И на по-високи обороти запарват.

# 24
  • Мнения: 220
Можеш, но са много неудобни, сама ще се убедиш. И на по-високи обороти запарват.
А те безопасни ли са или аз съм в грешка?Ако не да не си взимам изобщо

# 25
  • Мнения: 1 860
Stiliyana Tomova 706487, по-добре си вземи накрайника 5 в 1 с фина насечка. Като цяло е по-фин от царевица, чадър и ем подобни, универсален е и няма нужда от излишни гимнастики като сменяш ръката. Само сменяш на ривърс като сваляш с дясната ръка и това е. Според мен една жълта насечка ще ти сваля лака без проблем. Аз моя на краката го свалих с такъв с червена насечка и нямаше проблем, но на краката са ми по-дебели ноктите и за една пълнота пробвай с жълта. Моите съм ги взимала от този продавач. Жълтият универсален накрайник е като натиснеш "view more" и на обратно като почнеш да ги гледаш втори ред, вторият(жълт, керамичен, като цилиндър и зъбчетата са прави):
https://www.aliexpress.com/item/1005005418237243.html?spm=a2g0o. … 29.69e41802iWP16h
Не, не са и с тях можее да се окепазиш. Реално с всеки един накрайник, ако не се внимава и работи правилно може човек да се окепази. След като и с диамантените при неправилна техника можеш да препилиш нокътя, смятай какво е със шкурка.

# 26
  • Мнения: 310
Аз имам един много тъп въпрос,но ще го задам. Ако си купя Ел.пила мога ли да свалям с тези накрайници,които са като шкурка до база.Говоря само за гел лак,не слагам гел.Понеже изпитвам ужас да не се окепазя,просто ме е страх от Ел.пилата.А с течност ме е страх да не получавам онихолизата от нея

Ето за тези кафявите питам?

От течност за сваляне на гел лак няма как да получите онихолиза. Може от всичко друго, но в тази течност гъбички не виреят. А и течността затова е създадена - да разтваря гел лака и да се сваля без проблем само той, без слоеве от накътната плочка. Може да пробвате и с тези гелове за бързо сваляне, вършат чудесна работа. Пробвала съм ги. В никакъв случай не сваляйте със шкурка.

# 27
  • Мнения: 220
Много ви благодаря. Разбрах,значи не е в течността проблема с онихолизата.А все пак,ако си взема Ел.пила ми се иска да е от тук,не мога да поръчам през Али експрес.А от тук само това в Бютимол видях.Ако поръчам тази откъде да си поръчам и накрайници с тази жълта насечка?Ако правилно се изразих де,моля не ми се смей те за невежеството

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 18:03 от Stiliyana Tomova 706487

# 28
  • Мнения: 222
Аз съм сваляла с шкурка, когато нямах керамични накрайници. Става по-бавно и пак изисква техника. Може да се свали само топ лака и после течност. Но течността е ацетон, който не е никак полезен нито за нокътя, нито за кожата.
Геловете за бързо сваляне са най-лошото, което можете да си причините на ноктите!

# 29
  • Мнения: 533
На мен пък ми е най-удобно с шкурките. Първо с по-едрата и после свалям до база с по-финна. Но пилата ми е мощна и не става бавно. Просто явно съм си им свикнала.

Общи условия

Активация на акаунт