Кокали :)

  • 7 984
  • 78
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Сетих се да споделя нещо на майките с по-малки бебета - 9 месеца и нагоре.
Можете да давате на съкровищата да глозгат кокали. Да, да - именно кокали. Значи, взимате големия кокал от пилешкото бутче, махате тънкия кокал от него, махате "капачката" с хрущяла отгоре (за да не се задави) - и го тикате в ръцете на бебето. Обожават да глозгат! Като поотраснат, може и малко месце да пооставяте по кокала.
Това е не само отлична чесалка за венците, но и се брои за храна за ядене с пръсти Wink
Бон апети с кокалите Wink

П.с. И да не ви притеснява, че като ви върнат кокала, може да е по-къс от оригинала Wink

(редактирана е възрастта за даване на кокал - 9 месеца, вместо 6)

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това сериозно ли? Ти пробвала ли си?

# 2
  • Мнения: 717
В никакъв случай няма да забравя да пробвам като стигнем до месенцето. Като си го познавам какъв ми е лакомник според мен много ще се забавлява.

# 3
  • Мнения: 5 713
Може и да пробваме. Не е лоша идея Grinning

# 4
  • Мнения: 1 320

Опитайте и с праз или люспа от голяма глава лук. Обожават ги! newsm10

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Абсолютно сериозно. Сетих се, докато я гледах как ръфа кокал Wink
Давам отдавна.
Моята Мая просто обожава да гризе кокали, омазва се до ушите и е най-щастливото мъниче на земята, а виждам, че не само тя - всички мънчовци обичат да гризат кокали. Mr. Green

Поправка: трябва да е яло от даденото месо (да речем, телешко или пилешко) около седмица, преди да му се връчи кокала в ръчичка.

# 6
  • Мнения: 6 155
Цитат на: vessi

Опитайте и с праз или люспа от голяма глава лук. Обожават ги! newsm10


Как люспа от лук  #Shocked  Тва сериозно ли? Shocked

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
И това съм пробвала 1-2 пъти, като беше по-малка. В началото ядеше много охотно, но вече не ще... "Пали"! и отказва.
Не знам доколко е удачно...все пак лукът отделя етерични масла, които лютят.

# 8
Цитат на: verri_77
Може и да пробваме. Не е лоша идея Grinning
  НАПРОТИВ,МНОГО ЛОША ИДЕЯ  #Shocked ,ОСОБЕНО ЗА ВАШАТА ВЪЗРАСТ!?!... ОСВЕН ДА СЕ ЗАДАВИ ИЛИ ДА АСПИРИРА ПАРЧЕ ДРУГО ПЛОЖИТЕЛНО НЕ ВИЖДАМ!?! ЧЕ ТО И НА КУЧЕТА НЕ СЕ ДАВАТ!....ПЪК ИМА И НЕЩО,КОЕТО ВСЕКИ БИ ТРЯБВАЛО ДА ЗНАЕ :  В КОКАЛИТЕ СЕ НАТРУПВАТ МНОГО ОТ "ГАДОСТИТЕ",С КОИТО СЕ ТЪПЧАТ ПИЛЕТАТА !...  ignore2

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Охо, пак са ни дошли гости...  Mr. Green
Добре, всезнаещ госте - да кажем нещата така - в най-известната книга за кърмене на света, The Womanly Art of Breastfeeding в раздела Захранване гореспоменатият метод с кокали горещо се препоръчва.
Аз лично го "открих" и използвах далеч преди да прочета въпросната книга, но дали толкова стотици хиляди майки и лекари грешат, или пък ти си нещо в заблуда? Rolling Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: boo
Абсолютно сериозно. Сетих се, докато я гледах как ръфа кокал  
Давам отдавна. Няма нужда даже да яде вече месо, защото вие давате кокала оголен в началото.
Моята Мая просто обожава да гризе кокали, омазва се до ушите и е най-щастливото мъниче на земята, а виждам, че не само тя - всички мънчовци обичат да гризат кокали.

Тогава ще пробвам при следващото ядене на пиле! Само не знам как ще се конкурират с кучето! Grinning

# 11
Един съвет,Боо - намери някой,който знае с какво се хранят В БЪЛГАРИЯ /има огромна разлика със САЩ,например/бройлерите и къде се натрупват тези "благини"!....Ще ти подхвърля само една "троха" от тях - огромни количества антибиотици!.....Този някой може да е например ветеринарен лекар - той ще те светне!...

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Един съвет, госте: регни се най-накрая, да видим с кого имаме 'честта' да говорим.
Аз дълбоко се съмнявам, че по света пилетата маспроизводство се отглеждат различно от тук.
Колко ли ще да изяде от този кокал беззъбо или дву-три-зъбо бебе? Rolling Eyes
Добре деее, специално за теб - само кокали от домашни пилета, отгледани от баба на село. ppp

# 13
  • Мнения: 2 258
И аз давам на малката кокалчета и тя е много щастлива и доволна:)Случайно и дадох един ден без да съм чела,че се препоръчва-дойде ми отвътре;)Важното е ,че на детенце му харесва:)

# 14
Цитат на: Anonymous
Един съвет,Боо - намери някой,който знае с какво се хранят В БЪЛГАРИЯ /има огромна разлика със САЩ,например/бройлерите и къде се натрупват тези "благини"!....Ще ти подхвърля само една "троха" от тях - огромни количества антибиотици!.....Този някой може да е например ветеринарен лекар - той ще те светне!...


Със сигурност в Америка ги тъпчат с много повече антибиотици и хормони, отколкото в България. Ти сравнявала ли си българско и американско бутче???  А, ти можеш да си взимаш американски бутчета от магазина, щом смяташ, че са по-добри (ако изобщо имат вкус на пиле, а не на плява!) newsm11

# 15
  • София
  • Мнения: 2 952
Това ще го пропусна - пилешки кости/кокали не се дават и на куче.
Воо, можеш ли да подадеш цитат от книгата?

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Моля:
Цитат
When baby has had a week or so on one meat, try handling him a good-sized bone with no splinters or sharp corners, but with a few fragments of meat still on it. A chicken drumstick is good, and just about the right size for his grasp. (Be sure to remove the needle thin splint bone and gristle cap on the end). Chances are he will chomp away on the bone with great relish, especially if he has the urge to chew and bite. He'll be developing muscle coordination in the process, too.

The Womanly Art of Breastfeeding

# 17
  • Мнения: 6 243
Цитат на: bib.bib
Това ще го пропусна - пилешки кости/кокали не се дават и на куче.

защото се цепят на остри "трески", които са опасни за кучето или котето. Обаче не ми се вярва някой беззъбко за успее да сръфа кокала, че чак да го натроши. Идеята ми се вижда оригинална и практична, но нещо дълбоко във вегетарианската ми душа се надига, като си представя на мама златото с кокал в устата Grinning

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Моята хубавица е вече с 14 зъба в устата, но още не е успяла да сцепи кокала по този начин. Виж, част от мекото в края изчезва, ако не го заменя навреме с нов кокал за близане и глозгане, ама това да е... Laughing

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Я, каква чудна идея !!!!! Страхотно, още утре ще го изпробваме ! Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 2 952
Бу,тенкс за цитата.

# 21
Абе,мила, просто попитай някой ветеринарен лекар и ще се убедиш!Това си е "изпитан" метод от Татово време още!...

# 22
Цитат на: tez4e
Цитат на: Anonymous
Един съвет,Боо - намери някой,който знае с какво се хранят В БЪЛГАРИЯ /има огромна разлика със САЩ,например/бройлерите и къде се натрупват тези "благини"!....Ще ти подхвърля само една "троха" от тях - огромни количества антибиотици!.....Този някой може да е например ветеринарен лекар - той ще те светне!...


Със сигурност в Америка ги тъпчат с много повече антибиотици и хормони, отколкото в България. Ти сравнявала ли си българско и американско бутче???  А, ти можеш да си взимаш американски бутчета от магазина, щом смяташ, че са по-добри (ако изобщо имат вкус на пиле, а не на плява!) newsm11
 Тук ставаше въпрос за ДАВАНЕТО НА КОКАЛИ НА КЪРМАЧЕТА,ако сте забравили.....  ylinfant ВЕЛИКА ИДЕЯ!.................

# 23
Аз мисля да пробвам след като опитаме месце след месец.
А за задавяне не може да става въпрос. На Явор му давам
лъжицата да си я гризе (те са меки като гумени) след ядене
и досега не си я е наварял навътре.
А за вкуса на пилето тук - ами същото си е. Само малко
по-мазно е сякаш. Animal Chicken

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Цитат на: Anonymous
Тук ставаше въпрос за ДАВАНЕТО НА КОКАЛИ НА КЪРМАЧЕТА,ако сте забравили.....  ylinfant ВЕЛИКА ИДЕЯ!.................


Тук ставаше дума за 5-6 месечни и нагоре, ако не сте обърнали внимание.... Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Anonymous
ДАВАНЕТО НА КОКАЛИ НА КЪРМАЧЕТА,ако сте забравили.....  ylinfant ВЕЛИКА ИДЕЯ!.................

кърмачето на БУ е на година и 1/2 Simple Smile...освен това тук всички чести посетители знаят, че Бу е застъпник за изключително кърмене до 6-ия месец и за късно захранване=> месото е още по-късно/към 10 месец, ако не се лъжа/...хайде първо да попрочетем едно-друго, после да нападаме...
това за кокалите съвсем наскоро го четох в една книга, но хич не си спомням коя беше Embarassed

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Месото по принцип може и да е сред първите храни за захранване, т.е. на 6 месеца реално да яде детето и мръвка, ако майката така реши, и в този ред на мисли - да дава и кокал Wink
Иначе мойто лично кърмаче някъде от 10-11 месец гризе кокал, защото по-рано не ядеше месо.

# 27
  • Мнения: 5 713
Цитат на: Anonymous
Цитат на: verri_77
Може и да пробваме. Не е лоша идея Grinning
  НАПРОТИВ,МНОГО ЛОША ИДЕЯ  #Shocked ,ОСОБЕНО ЗА ВАШАТА ВЪЗРАСТ!?!... ОСВЕН ДА СЕ ЗАДАВИ ИЛИ ДА АСПИРИРА ПАРЧЕ ДРУГО ПЛОЖИТЕЛНО НЕ ВИЖДАМ!?! ЧЕ ТО И НА КУЧЕТА НЕ СЕ ДАВАТ!....ПЪК ИМА И НЕЩО,КОЕТО ВСЕКИ БИ ТРЯБВАЛО ДА ЗНАЕ :  В КОКАЛИТЕ СЕ НАТРУПВАТ МНОГО ОТ "ГАДОСТИТЕ",С КОИТО СЕ ТЪПЧАТ ПИЛЕТАТА !...  ignore2

Еееей госте, добре че беше ти да ми кажеш какво е подходящо за нашата възраст!
Нито знаеш на какъв етап сме от захранването, нито какви храни са включени, нито пък, ЯВНО, си чел мои мнения по отношение на захранването.
Да не говорим, че съвет НЕ СЪМ ИСКАЛА........
Еееееех поне да беше се представил да знам кой така ме ядоса...

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ееех боо...Това за кокалите е екстра. Както казах и в една друга тема на нашия гост секса му/и е малко.  На беба съм давала кокали, лук(лук слагам и в пюретата ), банан (от банана си отчупва парченца и си ги смуче -не сме се давили още защото мама е на щрек и дебне.), давала съм морков-МНОГО хубаво чеша зъбки. Децата харесват странните вкусове. Щом успяват да се израдват на купено пюре.Мой пламенник имаше още малко зъби в устата и с удоволствие изяждаше един лимон с кората.

# 29
  • Мнения: 8 163
Това за кокалите наистина е практика. Кръщелникът ми (1г. 2м.) с удоволствие гризе пилешки кокали, а иначе пилешко месо не обича.
Друг въпрос е, че в САЩ наистина си има "екологично чисти" пилета, които не са тъпкани с хормони. Е, има и другата крайност, но тук поне знаеш какво ядеш: има си съответните служби и сертификати.
Ама в БГ като нямаш избор, дали ще дадеш кокалите или месото, все тая, за съжаление  Sad

# 30
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Я каква оригинална идея. Е никога нямаще да се сетя  Embarassed
При първа възможнос му връчвам един кокал  Grinning

# 31
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Сори, но това с кокалите е отвратително. По- добре давайте месо от колкото кокали, бебето да не е куче?!  Shocked

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
А пилешки глави мога ли да му варя? Или пилешки крака :
В краката има повече кокали , а и като гледам кучето как ги яде май и на детето ще му харесат. Да пробвам ли?

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Майтапа си е майтап, но искам да ви кажа, че кокалите далеч не са идеална храна , защото съдържат най-много токсини.
Естестрвено вие сами си решавате дали да им варите кокали, но аз лични не бих дала това нещо на детето си никога!
По-добре му дайте един плод, ябълка или морков да гризе

# 34
  • Мнения: 830
Включвам се и аз  - като ветеринарен лекар и майка , а също и като работила и живяла 2 години от другата страна на океана Simple Smile.
Много странно ми беше това за кокалите и го чувам за първи път днес и тук . Там живеехме в семейството на ветеринар с 4 дъщери  , имахме контакти и с други семейства с малки деца , предимно от ветеринарни и медицински среди - наистина , не съм видяла , и не мога да кажа че това е практика . Ако опита ( "извадката" ) ми е пердставителна , де  Laughing  . Все пак това си беше един ограничен кръг .
Аз като специалист НЕ съветвам стопаните на кучета и котки да дават кокали , дори  напротив , те са вредни , имат много ниска хранителна стойност , да не кажа - никаква , и водят до толкова много проблеми  , с  които всеки ден се сблъскваме .... Това е друга тема обаче Simple Smile .
 Но знайте че съдържанието на кокала е  желатин , мазнини , и НЕРАЗТВОРИМИ ( неусвоими ) минерали .
Относно отлагането на токси4ни вещества в костите - да , това е повод за притеснение . Те се отлагат главно в мазнините ( винаги чистете мазнината и кожата от пилето ) , и в костите . Практика е в самите фуражни смески да се слагат антибиотици и стимуланти на растежа от всякакъв вид , вкл. и хормонален . Така се прави по цял свят - за да има пираст и да няма смъртност .  Но тук практически това е безконтролно - от кое по колко , как , кога ...... Кой както си иска . Нито пък се спазват точните карентни периоди , т.е. колко време след прилагането на даден препарат месото е годно за консумация .
Всичко това ме навежда на мисълта , че едва ли кокала е подходящ за децата . Вярно че не "изяждат" много от него . Но ние сме виждали и много лоши счупвания на зъби от гризане на кости ( вярно , не при деца , но все пак .... ) , силно преждевременно износване , изтъркване на зъбите  също .
Аз лично не бих дала на децата ми да гризат кокал , нито на кучето ми , нито на котката ми Simple Smile))) . А ако случайно погълнат острите като иглички разтрошени части на пилешки кокал , неприятностите са големи !
Не виждам други ползи , освен чесалка за зъби , но както някой беше писал - не е ли по-добре  морков  например ?
Не зная кой е автора на книгата цитирана от Boo , но аз лично не съм съгласна с него . Не мисля  че всичко писано в американска книга ( или в която и да е книга ) трябва да се приема безрезервно .

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Надя, това което си написала е многог полезно. Наистина. Аз също знам,че кокалите изобщо не са позлени.Малкото  пъти, когато съм давала на покоиното ми куче зе е задавяло много лошо

# 36
  • Мнения: 1 320
Напълно съм съгласна с nadia.
Цитат
Не виждам други ползи , освен чесалка за зъби , но както някой беше писал - не е ли по-добре морков например ?

А що се отнася до вегетарианците аз вече ви казах: праз и лук.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Надя - аз знам, че в кокалите се натрупва един много отровен хим. елемент наречен стронции, поради което не е много удачно даването на малко дете(даже и на голям човек) да гризе колкали...друг е въпросът, че аз обожавам тоз вид дейност  Embarassed !
 Arrow Така ли е Надя???

# 38
az davam skilidka chesan i posle ia zameniam s druga.
na den moita hubavitza ismukva po edna glava chesan i dosega ne mi e boleduvala vaobshte Sunglasses

# 39
  • Мнения: 830
Шани , така е - всички тежки метали се натрупват в костите - живак , олово , стронция е радиоактивен  , може да дойде от почвата и да отиде в зърнените храни също така . До колкото знам  , за това не съм абсолютно сигурна . Ще опитам да проверя тук-там , и ако намеря нещо , ще пиша .

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: nadia
Шани , така е - всички тежки метали се натрупват в костите - живак , олово , стронция е радиоактивен  , може да дойде от почвата и да отиде в зърнените храни също така . До колкото знам  , за това не съм абсолютно сигурна . Ще опитам да проверя тук-там , и ако намеря нещо , ще пиша .

от всичко, което си написала си задавам въпрса  - защо тогава в книги за деца се дава кокала като нещо хубаво?

# 41
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: nadia
Шани , така е - всички тежки метали се натрупват в костите - живак , олово , стронция е радиоактивен  , може да дойде от почвата и да отиде в зърнените храни също така . До колкото знам  , за това не съм абсолютно сигурна . Ще опитам да проверя тук-там , и ако намеря нещо , ще пиша .

от всичко, което си написала си задавам въпрса  - защо тогава в книги за деца се дава кокала като нещо хубаво?


Защото не всички книги са хубави..

# 42
Цитат на: Erica
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: nadia
Шани , така е - всички тежки метали се натрупват в костите - живак , олово , стронция е радиоактивен  , може да дойде от почвата и да отиде в зърнените храни също така . До колкото знам  , за това не съм абсолютно сигурна . Ще опитам да проверя тук-там , и ако намеря нещо , ще пиша .

от всичко, което си написала си задавам въпрса  - защо тогава в книги за деца се дава кокала като нещо хубаво?


Защото не всички книги са хубави..
          202uu

# 43
  • Мнения: 3 334
Цитат на: tez4e
Цитат на: Anonymous
Един съвет,Боо - намери някой,който знае с какво се хранят В БЪЛГАРИЯ /има огромна разлика със САЩ,например/бройлерите и къде се натрупват тези "благини"!....Ще ти подхвърля само една "троха" от тях - огромни количества антибиотици!.....Този някой може да е например ветеринарен лекар - той ще те светне!...


Със сигурност в Америка ги тъпчат с много повече антибиотици и хормони, отколкото в България. Ти сравнявала ли си българско и американско бутче???  А, ти можеш да си взимаш американски бутчета от магазина, щом смяташ, че са по-добри (ако изобщо имат вкус на пиле, а не на плява!) newsm11
 202uu

# 44
  • Мнения: 3 334
и аз мисля да пробвам въпреки ужасяващите коментари.Ей боо как е малката Мая?Има ли и нещо от кокалите Grinning ?

# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Малката Мая с удоволствие смуче кокал от пилешко бутче... вреда няма до момента!
Мамчета, аз давам инфо (както и Надя), а всеки какво ще прави след това, е въпрос на лична преценка.
За предпазливите - може би домашни пилци?

# 46
И аз се включвам като гост, но не съм по-горния гост! Grinning
Съществуват твърде много митове относно месните продукти.
На първо място искам да отбележа като много важно, е митът, че най-безвредно и екологично чисто е пилешкото месо!
Не бързайте да ме нападате!

Сигурно сте обърнали внимание как едно пилешко бутче може да тежи например 600-700 гр. Всъщност колко ли е тежало самото пиле? Grinning  Отговорът: преди замразяване пилешките продукти се шприцват с ФОСФАТИ. Всъщност всички замразени меса се шприцват с тази химия.
За сравнение - тя е забранена за използване в Германия и в много други европейски държави. Та, пилешкото месо има най-голямо свойство за усвояване на фосфати и се използва много добре в България.
Съветът ми е - или домашно пиле или охладено!
В кокалите за щастие не попадат фосфати!

Освен това защо всички си мислят, че фуражите неизменно съдържат хормони? Използват се за стимулиране основно аминокиселини, които се потребяват и от човека.

Антибиотици се прилагат предимно при отглеждане на прасета, при пилета това е рядко срещано, защото не е рентабилно. Болестите са съвсем различни, както и отглеждането.

Детето очевидно не може да сръфа един кокал, както кучето и не виждам нищо лошо при едно вече отраснало дете да се даде.
По принцип няма нищо лошо в месото, дори напротив - една пълноценна храна, от която не е добре да се лишаваме!

# 47
  • Мнения: 277
Аз давам също отдавна да гризка кокал и досега не съм забелязала да го е изял, но като се има в предвид в тази възраст какви ли не работи добарват и лапат не мисля, че това е вредно. По нъпроса за аспирирането може да се случи със всяка друга храна.
Сори не бях прочела мнението на Надя което е доста добре аргументирано и след него май не бих дала повече кокал.

# 48
  • Мнения: 3 927
biala
Гост


Мен живо ме интересува с какво се хранят пилетата. И от едно време знам, че готовите смески съдържат освен храни и анибиотици, които превантивно да се борят с болестите. Но като че ли си права, че в днешно време това може да е нерентабилно....
Мерси за инфото за замразените мръФки Simple Smile
За протокола: купувам охладени, щото и аз нямам село.

Цитат

По принцип няма нищо лошо в месото, дори напротив - една пълноценна храна, от която не е добре да се лишаваме!


Аз знам, че протеините от месото не могат да се заместят с нищо друго, било то соя и др.


Иначе, boo, тоз път не съм на твоето мнение...предпочитам бебка да се омаже с нещо друго, отколкото с кокъл Wink

# 49
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Taneto

Аз знам, че протеините от месото не могат да се заместят с нищо друго, било то соя и др.

Могат, Тане - с протеини от други продукти от животински произход - мляко, яйца, риба... Доста се спекулира с това, че вегетарианците не се храним пълноценно. Всъщност "абсолютни" вегетарианци почти няма - кой яде мляко, кой и яйчица, кой даже и пилешко вкарва... така че ... Извинявам се на всички, че се изказах не по темата.

# 50
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile просто...асоциация....Simple Smile
давам кокала и връзвам със синджир до вратата ли?

Simple Smile))) не бих дала кокал просто защото ми е гадно. Аз немога да гриза такова нещо ...самата мисъл ме ужасява...(мразя кокали, кожи, хрущяли, сланинки и всекакви такиви ВКУСОТИЙКИ)
Не сме от много месоядните, а когато се случи да ядем месо е охладено пилешко филе, та кокали няма в къщи.

Но пък от друга страна...все пак не става дума детето да се храни с кокали, нали? Ако смуче някое кокълче за 10-20 мин веднъж в седмицата едва ли е толкова супер вредно.

така, че...не виждам нищо страшно, стига идеята да допада и на майката и на детето...Simple Smile

# 51
  • Мнения: 3 927
Това го знам от лекар, мой приятел.
Той е умна глава, даже много, и сигурно е прав.

Иначе уважавам вегетарианците, защото си е много трудно да караш само на растителна храна, имам предвид разнообразието все пак....мое мнение Simple Smile

# 52
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Ама защо изобщо трябва да смуче кокъл като куче?! Има си залъгалки, моркови, ябълки- все ЧОВЕШКИ неща.
Барем да беше полезно, а то дори е вредно.
Ужас, що за гнусотия  Sick

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Taneto
Иначе уважавам вегетарианците, защото си е много трудно да караш само на растителна храна, имам предвид разнообразието все пак....мое мнение Simple Smile


хм....има един вегетариански ресторант точно над кино "Москва"...до "Тънка Червна Линия"...
Всяка неделя от 11ч до 22ч има шведска маса...даваш 5 лв и ядеш колкот' можеш.....

Отиди някой път:)
ще се учудиш какви неща има....ние много обичаме да ходим там...едвам излизаме после.
Наистина месото дава повече възможности, но ако човек не яде месо не мисли за тях...
Аз се бях отвратила от месото и 8 години неможех да помириша такова нещо...но когато забременях така ми се дояде пиле....че сега се опитвам да спра и ми е трудно.

# 54
  • Мнения: 3 927
Ех, София, София, защо си само на някакви си 600 км Wink

Абе тук не пишат само софиянки Wink

п.с. 'ся да не се обиди някой

# 55
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Taneto
Това го знам от лекар, мой приятел.
Той е умна глава, даже много, и сигурно е прав.

Иначе уважавам вегетарианците, защото си е много трудно да караш само на растителна храна, имам предвид разнообразието все пак....мое мнение Simple Smile


Тане, такива неточни данни не мога да пропусна, колкото и да се отклонявам от темата. Твоят приятел лекар определено не е прав. Обаче се чудя как може още да ги учат така нашите медици...

И преди съм го писала, и пак ще го повторя. 8-те незаменими аминокиселини са незаменими не понеже ги има само в месото и ги няма в растенията. Незаменими са понеже човешкото И ЖИВОТИНСКОТО тяло не може да си ги синтезира само, а се налага да си ги набави с храната - т.е. пак от растенията. Друг е въпросът, че от месото тези протеини се усвояват по-лесно.

А за разнообразието - смея да мисля, че растителната храна прави разнообразието в менюто, а не месото Simple Smile

Да кажа и за кокалите - доста лоша ми се струва тази идея, но няма да повтярям дадените вече доводи.

# 56
  • Мнения: 356
Boo, темата която пусна е нормална тема като всички и аз за себе си научих много полезни неща. Страхувам се обаче, че тя се превърна в арена на сблъсък между модератори, което не прави добро впечатление на нас ''редовите''. Не ме разбирай погрешно, винаги с удоволствие чета твоите мнения, но конкурентите са много язвителни и крайни в изказванията си.

# 57
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Само Реза и Ерика са (освен мен, мен си не броя). И те имат малки (и по-големи) деца, така че предполагам, че темата ги засяга.

Всеки има право на мнение, само ще призова за пореден път за повече толерантност!

# 58
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: andulina
 арена на сблъсък между модератори, което не прави добро впечатление на нас ''редовите''.


тук май има леко недоразумение.
къде видя язвителност в нашите изказвания????

и това делена на "модератори" и "редови" нещо немога да го схвана. Ние също сме съвсем нормални хора, които си гледат децата и имат право на мнение.
Не сме някакви отрядни предсетатели или дружинни ръководители...

# 59
  • Мнения: 356
Цитат на: Reza
Simple Smile просто...асоциация....Simple Smile
давам кокала и връзвам със синджир до вратата ли?

Ето тук!

# 60
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: andulina
Цитат на: Reza
Simple Smile просто...асоциация....Simple Smile
давам кокала и връзвам със синджир до вратата ли?

Ето тук!

правиш ли разлика между язвителност и ШЕГА???
или както пише ПРОСТО АСОЦИАЦИЯ????

не виждам повод за язвителност в темата.

# 61
  • София
  • Мнения: 18 679
Малиииии, к'во се разразило тука, докато аз кротко си се разхождах в снега  Sunglasses Наистина не разбирам смисъла на спора - или си падаш по глозгането и съответно научаваш и детето си, или някак не си го представяш и съответно му даваш само филета Laughing Аз лично съм от втората група - след като съм яла пиле от остатъците могат две кучета да се наобядват.Но пък сестра ми умира да глозга и да ви кажа честно досега не се е тровила Wink Не че е бебе де, ама.....к'во пък толкоз, ако се кефи детето Rolling Eyes Айде стига с тия страхотии за отрови, хормони и прочие, не си гледаме децата навръх Рила в крайна сметка.За каква екологична храна говорим - един път седмично като го преведеш детето през Орлов мост, после ходи го храни ако щеш само с водорасли, все тая....

# 62
  • София
  • Мнения: 2 249
Тоя път съм изпуснала купона Stuck Out Tongue
В интерес на истината, идеята не е толкова странна и необичайна. Срещала съм го на няколко места като предложение за finger food храна. Идеята (както и при другите храни за ядене с пръсти) е да се развива координацията, способностите на бебето да се храни само, да се възбужда в бебето интерес към твърдата храна изобщо и др., а не да се "наяде" с кокал. Др. Сиърс например, също го препоръчва :
Цитат
Give your baby a bone. Our babies have enjoyed a chicken leg bone with all the tiny bone slivers removed and a small amount of cooked meat remaining. Beginning around nine months, babies love to hold this bone like a rattle, gnaw on it, bang it, transfer it from hand to hand, teethe on it, and play with it. They even, occasionally, eat a little chicken.

Истина е, че чужденците имат и "органично" отглеждани и пилета и зеленчуци, така че токсините не са такъв проблем.
Колкото до предложенията на някои да дадеш на бебето да "дъвче" ябълка или морков, не си го и помисляйте да го направите спокойно, понеже твърдите плодове и зелнчуци от сорта не се препоръчват и след годинката поради опасност от отхапване и аспириране на парчета!!!
За протокола, Ради не е голям любител на месото и съответно не е "гризал"Wink кокали, но се дразня от "компетентни" мнения, които видиш ли са толкова загрижени за децата си, а явно им липсват елементарни познания за хранене на бебето.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ива съгласна съм теб и с всичко изписано от защитничките на кокалите, но тези момичета, които имат кучета у домовете си сигурно са забелязали колко опасно е задавянето от пилешки кокали. Не знам защо точно от тях, но те се цепят и стават като иглички. Затова ако Надя има възможност нека се включи в темата. На моя позната кучето голям пес канадски вълк умря точно от пилешки кокал - разпокъса му червата това животно виеше от болка. Затова, да давайте кокали на децата си, но внимавайте с пилешките, защото м...та си е..ло ако стане фал

# 64
  • София
  • Мнения: 6 572
Моето куче е оперирано коремно следствие от такъв кокал, и оттогава не му даваме никакви . Ветеринарят, каза че пилешките кокали от бутчетата ставали като стъкло и цепели червата, но все пак кучето го схрусква яко и го прави на парчета Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Цитат на: DEianaZ
Ива съгласна съм теб и с всичко изписано от защитничките на кокалите, но тези момичета, които имат кучета у домовете си сигурно са забелязали колко опасно е задавянето от пилешки кокали. Не знам защо точно от тях, но те се цепят и стават като иглички. Затова ако Надя има възможност нека се включи в темата. На моя позната кучето голям пес канадски вълк умря точно от пилешки кокал - разпокъса му червата това животно виеше от болка. Затова, да давайте кокали на децата си, но внимавайте с пилешките, защото м...та си е..ло ако стане фал


Това е абсолютно вярно. На куче не се дава пилешка и рибна кост. Пилешка поради изброените причини, рибна - ясно защо.
Но все пак нека да не сравняваме бебетата с по два три зъба или без /като моето дърто магаре на 9 месеца Twisted Evil / с кучетата.
Защото кучетата си ядат буквално кокалите и ги дъвчат и гълтат. А едно бебе какъв Крали Марко трябва да е та да успее да счупи костта с беззъбата си челюст да я глътне и тя да му се забие в корема  Laughing
Егати геройството ще е.Shocked
 Така, че нека се придържаме в рамките на обозримата реалност, а градските легенди - в Клюкарника Laughing

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Цитат на: Iva_D
Тоя път съм изпуснала купона Stuck Out Tongue
В интерес на истината, идеята не е толкова странна и необичайна. Срещала съм го на няколко места като предложение за finger food храна. Идеята (както и при другите храни за ядене с пръсти) е да се развива координацията, способностите на бебето да се храни само, да се възбужда в бебето интерес към твърдата храна изобщо и др., а не да се "наяде" с кокал. Др. Сиърс например, също го препоръчва :
Цитат
Give your baby a bone. Our babies have enjoyed a chicken leg bone with all the tiny bone slivers removed and a small amount of cooked meat remaining. Beginning around nine months, babies love to hold this bone like a rattle, gnaw on it, bang it, transfer it from hand to hand, teethe on it, and play with it. They even, occasionally, eat a little chicken.

Истина е, че чужденците имат и "органично" отглеждани и пилета и зеленчуци, така че токсините не са такъв проблем.
Колкото до предложенията на някои да дадеш на бебето да "дъвче" ябълка или морков, не си го и помисляйте да го направите спокойно, понеже твърдите плодове и зелнчуци от сорта не се препоръчват и след годинката поради опасност от отхапване и аспириране на парчета!!!
За протокола, Ради не е голям любител на месото и съответно не е "гризал"Wink кокали, но се дразня от "компетентни" мнения, които видиш ли са толкова загрижени за децата си, а явно им липсват елементарни познания за хранене на бебето.


 thumbsup

# 67
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Iva_D

Истина е, че чужденците имат и "органично" отглеждани и пилета и зеленчуци, така че токсините не са такъв проблем.
Колкото до предложенията на някои да дадеш на бебето да "дъвче" ябълка или морков, не си го и помисляйте да го направите спокойно, понеже твърдите плодове и зелнчуци от сорта не се препоръчват и след годинката поради опасност от отхапване и аспириране на парчета!!!
За протокола, Ради не е голям любител на месото и съответно не е "гризал"Wink кокали, но се дразня от "компетентни" мнения, които видиш ли са толкова загрижени за децата си, а явно им липсват елементарни познания за хранене на бебето.


ива, твои мнения, на които попадам, винаги чета с интерес и респект, не претендирам за кой знае какви познания за рационално хранене, но не мога да не възразя на мнението ти за екологично и органично отглежданите пилета и зеленчуци на чужденците, поне американците... както е казал шопът "такова животно нема!". не съм вегетарианка, децата ми също не са, но не бих дала на бебе кокал, особено такъв, от който може да изсмучи костен мозък... бих дала обаче стрък зелен лук или праз, или коричка хляб. има все пак достатъчно разнообразие от фингър фуудс за да опрем до кокалите Simple Smile. лично мнение.
ако все пак е наложително да дам кокал, бих предпочела кокал от пържола, не от пиле, поне е достатъчно твърд  Wink (шегичка...).

# 68
  • Мнения: 8 163
Цитат на: DEianaZ
от всичко, което си написала си задавам въпрса  - защо тогава в книги за деца се дава кокала като нещо хубаво?
Ето отговорът:
Цитат на: Iva_D
Истина е, че чужденците имат и "органично" отглеждани и пилета и зеленчуци, така че токсините не са такъв проблем.

Да, тук има екологично чисти (със съответен номер на сертификат) продукти, т. нар. organic. Те са по-скъпи от обикновените - convenitonal, но се радват на огромна клиантела. Можете да сте сигурни, че за нашето щерче купуваме само organic продукти.
Бас ловя, че авторите на книгата дори не предполагат, че има страни, в които не са регламентирани регистрацията, продажбата и контролът на еколкогично чисти продукти. Не винете Бу за това.
А към твърдението
Цитат на: DEianaZ
По-добре му дайте един плод, ябълка или морков да гризе

ще задам въпрос: съдържат ли плодовете и зеленчуците калций?

# 69
  • Мнения: 8 163
Цитат на: миз
не мога да не възразя на мнението ти за екологично и органично отглежданите пилета и зеленчуци на чужденците, поне американците...

Не че издигам американците в култ, ама ти била ли си в Америка? Любопитно ми е на какво се базираш, като възразяваш...

# 70
  • Мнения: 5 713
Цитат на: миз

ако все пак е наложително да дам кокал, бих предпочела кокал от пържола, не от пиле, поне е достатъчно твърд  Wink (шегичка...).

Ами то май в темата, която е на път да се разводни, не ставаше дума само за пилешко, а и за телешко примерно. Бу не го казва в първия си постинг, а малко по- надолу. Четете внимателно. А и да не беше го написала е логично до акъла, че който иска да дава кокал, но го е страх от задавяне с пилешки, може да замести.

# 71
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Abadjieva
Цитат на: миз
не мога да не възразя на мнението ти за екологично и органично отглежданите пилета и зеленчуци на чужденците, поне американците...

Не че издигам американците в култ, ама ти била ли си в Америка? Любопитно ми е на какво се базираш, като възразяваш...


да, била съм Simple Smile

# 72
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: verri_77
Цитат на: миз

ако все пак е наложително да дам кокал, бих предпочела кокал от пържола, не от пиле, поне е достатъчно твърд  Wink (шегичка...).

Ами то май в темата, която е на път да се разводни, не ставаше дума само за пилешко, а и за телешко примерно. Бу не го казва в първия си постинг, а малко по- надолу. Четете внимателно. А и да не беше го написала е логично до акъла, че който иска да дава кокал, но го е страх от задавяне с пилешки, може да замести.


ей че мразя дребните заядки... случайно да забелязваш забележката "шегичка" в скобите? ако ти си направиш труда да прочетеш внимателно какво аз съм писала, може би ще забележиш, че съм написала "не бих дала на бебе кокал", това включва кокали от всякакъв вид животни - пилета, телета, зайци, кучета, котки, какъвто пример искаш, такъв приеми.  това е лично мое мнение, така става ли?

# 73
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: миз

ива, твои мнения, на които попадам, винаги чета с интерес и респект, не претендирам за кой знае какви познания за рационално хранене, но не мога да не възразя на мнението ти за екологично и органично отглежданите пилета и зеленчуци на чужденците, поне американците... както е казал шопът "такова животно нема!".


Сериозно ли говориш? Доколкото си спомням, си в Щатите, нали? Чела съм (не съм била;)), че имат продукти "organic", които макар и да са по-скъпи от другите им, са наистина такива. В смисъл отглеждани без никакви изкуствени торове и пестициди, г. модификации. Даже някъде четох за технологията при плодовете и зеленчуците - "изработване" на компост, някакви особени червеи и др. А и много от майките в един амер. форум, който "посещавах", казваха че купуват "organic" продукти. Или имаш инфо за това колко "органични" са органичните им продукти? Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 5 713
Ами че си правя труда, правя си го........но както и да е. Нямам намерение да се заяждам с никого. Приемам темата като още една идея, а не като анкета " за или против кокалите ".

# 75
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Цитат на: Abadjieva

ще задам въпрос: съдържат ли плодовете и зеленчуците калций?


Плодовете и зеленчуците съдържат витамини, а калцият се съдържа в млякото. Предполага се, че повечето бебоци и деца пият мляко.

# 76
  • Мнения: 6 243
Вижте, следя темата от началото и вече ми се струва, че се изчерпа. Достатъчно се каза и написа. Който е сметнал, че идеята е добра, ще включи кокалчетата като finger food (или по-скоро като зъбочесалка) . Който не - не. Да продължаваме в този дух е все едно да дискутираме кое е по-хубаво - секцио или нормално раждане, за или против гърне, проходилка и пр.
Ако някой иска да сподели нещо полезно - ОК, другото е вече безмислено.

# 77
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Abadjieva

А към твърдението
Цитат на: DEianaZ
По-добре му дайте един плод, ябълка или морков да гризе

ще задам въпрос: съдържат ли плодовете и зеленчуците калций?


Да не би да искаш да кажеш, че като гризка кокал детето си набавя калций? Simple Smile

Най-добрият източник на лесноусвоим калций, който знам, е сусамът, а не млякото.

# 78
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
И аз като Sladka Hapka мисля, че изчерпахме темата и останаха празни дърления.
Имаше достатъчно изказвания и на двете страни, така че всяка майка може да прецени какво и дали да дава.

Общи условия

Активация на акаунт