Кокали :)

  • 7 981
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 952
Това ще го пропусна - пилешки кости/кокали не се дават и на куче.
Воо, можеш ли да подадеш цитат от книгата?

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Моля:
Цитат
When baby has had a week or so on one meat, try handling him a good-sized bone with no splinters or sharp corners, but with a few fragments of meat still on it. A chicken drumstick is good, and just about the right size for his grasp. (Be sure to remove the needle thin splint bone and gristle cap on the end). Chances are he will chomp away on the bone with great relish, especially if he has the urge to chew and bite. He'll be developing muscle coordination in the process, too.

The Womanly Art of Breastfeeding

# 17
  • Мнения: 6 243
Цитат на: bib.bib
Това ще го пропусна - пилешки кости/кокали не се дават и на куче.

защото се цепят на остри "трески", които са опасни за кучето или котето. Обаче не ми се вярва някой беззъбко за успее да сръфа кокала, че чак да го натроши. Идеята ми се вижда оригинална и практична, но нещо дълбоко във вегетарианската ми душа се надига, като си представя на мама златото с кокал в устата Grinning

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Моята хубавица е вече с 14 зъба в устата, но още не е успяла да сцепи кокала по този начин. Виж, част от мекото в края изчезва, ако не го заменя навреме с нов кокал за близане и глозгане, ама това да е... Laughing

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Я, каква чудна идея !!!!! Страхотно, още утре ще го изпробваме ! Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 2 952
Бу,тенкс за цитата.

# 21
Абе,мила, просто попитай някой ветеринарен лекар и ще се убедиш!Това си е "изпитан" метод от Татово време още!...

# 22
Цитат на: tez4e
Цитат на: Anonymous
Един съвет,Боо - намери някой,който знае с какво се хранят В БЪЛГАРИЯ /има огромна разлика със САЩ,например/бройлерите и къде се натрупват тези "благини"!....Ще ти подхвърля само една "троха" от тях - огромни количества антибиотици!.....Този някой може да е например ветеринарен лекар - той ще те светне!...


Със сигурност в Америка ги тъпчат с много повече антибиотици и хормони, отколкото в България. Ти сравнявала ли си българско и американско бутче???  А, ти можеш да си взимаш американски бутчета от магазина, щом смяташ, че са по-добри (ако изобщо имат вкус на пиле, а не на плява!) newsm11
 Тук ставаше въпрос за ДАВАНЕТО НА КОКАЛИ НА КЪРМАЧЕТА,ако сте забравили.....  ylinfant ВЕЛИКА ИДЕЯ!.................

# 23
Аз мисля да пробвам след като опитаме месце след месец.
А за задавяне не може да става въпрос. На Явор му давам
лъжицата да си я гризе (те са меки като гумени) след ядене
и досега не си я е наварял навътре.
А за вкуса на пилето тук - ами същото си е. Само малко
по-мазно е сякаш. Animal Chicken

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Anonymous
Тук ставаше въпрос за ДАВАНЕТО НА КОКАЛИ НА КЪРМАЧЕТА,ако сте забравили.....  ylinfant ВЕЛИКА ИДЕЯ!.................


Тук ставаше дума за 5-6 месечни и нагоре, ако не сте обърнали внимание.... Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Anonymous
ДАВАНЕТО НА КОКАЛИ НА КЪРМАЧЕТА,ако сте забравили.....  ylinfant ВЕЛИКА ИДЕЯ!.................

кърмачето на БУ е на година и 1/2 Simple Smile...освен това тук всички чести посетители знаят, че Бу е застъпник за изключително кърмене до 6-ия месец и за късно захранване=> месото е още по-късно/към 10 месец, ако не се лъжа/...хайде първо да попрочетем едно-друго, после да нападаме...
това за кокалите съвсем наскоро го четох в една книга, но хич не си спомням коя беше Embarassed

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Месото по принцип може и да е сред първите храни за захранване, т.е. на 6 месеца реално да яде детето и мръвка, ако майката така реши, и в този ред на мисли - да дава и кокал Wink
Иначе мойто лично кърмаче някъде от 10-11 месец гризе кокал, защото по-рано не ядеше месо.

# 27
  • Мнения: 5 713
Цитат на: Anonymous
Цитат на: verri_77
Може и да пробваме. Не е лоша идея Grinning
  НАПРОТИВ,МНОГО ЛОША ИДЕЯ  #Shocked ,ОСОБЕНО ЗА ВАШАТА ВЪЗРАСТ!?!... ОСВЕН ДА СЕ ЗАДАВИ ИЛИ ДА АСПИРИРА ПАРЧЕ ДРУГО ПЛОЖИТЕЛНО НЕ ВИЖДАМ!?! ЧЕ ТО И НА КУЧЕТА НЕ СЕ ДАВАТ!....ПЪК ИМА И НЕЩО,КОЕТО ВСЕКИ БИ ТРЯБВАЛО ДА ЗНАЕ :  В КОКАЛИТЕ СЕ НАТРУПВАТ МНОГО ОТ "ГАДОСТИТЕ",С КОИТО СЕ ТЪПЧАТ ПИЛЕТАТА !...  ignore2

Еееей госте, добре че беше ти да ми кажеш какво е подходящо за нашата възраст!
Нито знаеш на какъв етап сме от захранването, нито какви храни са включени, нито пък, ЯВНО, си чел мои мнения по отношение на захранването.
Да не говорим, че съвет НЕ СЪМ ИСКАЛА........
Еееееех поне да беше се представил да знам кой така ме ядоса...

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ееех боо...Това за кокалите е екстра. Както казах и в една друга тема на нашия гост секса му/и е малко.  На беба съм давала кокали, лук(лук слагам и в пюретата ), банан (от банана си отчупва парченца и си ги смуче -не сме се давили още защото мама е на щрек и дебне.), давала съм морков-МНОГО хубаво чеша зъбки. Децата харесват странните вкусове. Щом успяват да се израдват на купено пюре.Мой пламенник имаше още малко зъби в устата и с удоволствие изяждаше един лимон с кората.

# 29
  • Мнения: 8 163
Това за кокалите наистина е практика. Кръщелникът ми (1г. 2м.) с удоволствие гризе пилешки кокали, а иначе пилешко месо не обича.
Друг въпрос е, че в САЩ наистина си има "екологично чисти" пилета, които не са тъпкани с хормони. Е, има и другата крайност, но тук поне знаеш какво ядеш: има си съответните служби и сертификати.
Ама в БГ като нямаш избор, дали ще дадеш кокалите или месото, все тая, за съжаление  Sad

Общи условия

Активация на акаунт