Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 24

  • 26 267
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 6 188
Алина, при тази ПАИ мутация трябва да се изследва  още фактор 13 и АСЕ, за да се прецени имаш ли нужда от нмх.

На мен при същата мутация на ПАИ генетиците в Надежда ми казаха, че всичко е наред и нямало нужда от други изследвания. От форума разбрах, че не е така и искам да си ги пусна сама. Мога ли да си ги пусна в Надежда или ще искат да са назначени от генетик или да отида другаде и къде?
По принцип генетични изследвания е хубаво да пускате в генетична лаборатория.

# 91
  • Мнения: 2 000
Здравейте, момичета,

Искам да пусна профилактично изследвания за тромбофилия след положителен тест. Геника ми е много удобна като лаборатория, достатъчно ли ще бъде да пусна основния панел с включени 4 показателя като начало?
Фактор V Leiden (R506Q), Протромбин (20210G>А), PAI (4G/5G), MTHFR (677C>T)

Или е необходимо още нещо?

# 92
  • Мнения: 604
За начало е добре, ако все пак излезе само PAI, може да си доплатиш (без да ти вземат кръв пак) за ACE и Ф13.

# 93
  • Мнения: 2 000
Много благодаря! Flowers Bouquet

# 94
  • Мнения: 320
Момичета знаете ли за Бургас къде мога да пусна аспи тест,ако изобщо има такава възможност…

# 95
  • Мнения: 1 206
Момичета, има ли някаква разлика между гръцкия и тукашния Клексан? Дадоха ми гръцки да пробвам. Звучи тъпо, обаче направо адски ме боли, едвам забивам иглата, а и като вкарвам лекарството също ме боли. С Фраксипарина не беше така, но се оказва, че правя реакция, бяха ми се покачили доста еозинофилните лефкоцити, и много ме сърбеше..

# 96
  • Мнения: 604
Клексана е неприятен като усещане, с Фракси ми беше доста по-безболезнено, но се подувах и бях като крастава заради реакцията към него. Не е от това, че е Гръцки, просто е по-болезнен, а и сякаш иглата е по-различна.

# 97
  • Мнения: 1 206
За иглата да, едвам я забивам, хем супер бавно натискам и си боли. Ама какво да се прави, а тъкмо купих нова кутия Фраксипарин, но много ме сърбеше от него Sad

# 98
  • Мнения: 5 071
Смени с бг клексан. Но и той си боли. Оксапара пък е най - болезнен от всички.

# 99
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 955
Клексан в хладилника ли се държи

# 100
  • София
  • Мнения: 324
Според указанията на опаковката при температура над 25 градуса е хубаво да е в хладилник. Аз моите ги държа в спалнята където е най-хладно и температурата е около 26-27-28 градуса. Ако започне да става по-топло обаче ще ги прибера и тях в хладилника.

# 101
  • Мнения: 192
Здравейте пак Simple Smile аз бях в събота в Геника, преди малко ми излязоха резултатите, тоест 3 и половина работни дни. Обаче не изглеждат добре Sad приемам всякакви съвети. В края на 9гс съм, с близнаци.

# 102
  • Мнения: 5 071
Трябва да почнеш терапия ... Ти ли беше с близнаците , едното от които изостава? И беше при Вецев ?
Фактор 2 си е класическа тромбофилия , задължително е нмх. А имаш и други мутации, от които не могат да се разграждат тромбчетата. Трябват ти и метилирани форми на витамините,но на първо място е нуждата от нмх тук ....

# 103
  • Мнения: 192
Благодаря ти:) не съм аз, моите към вторник тази седмица си бяха с еднакви размери. Не съм била при Вецев. Препоръки за други?

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 6 188
Аз съм с почти същите мутации :
хетеро Протромбин, хетеро АСЕ, хомо MTHFR и хетеро MTRR (отделно хомо TAFI).
Протромбина е високорисков фактор за повишено кръвосъсирване. АСЕ има отношение към високото кръвно и фибринолизата (процесът, който разбива микротромбчетата и позволява на кръвта да остане течна).
MTHFR и MTRR означават, че не усвояваш синтетичните форми (фолиева киселина за Б9 и цианкобаламин за б12) на витамините от Б група. Трябва да приемаш техните метилирани форми - фолат за Б9 и метилкобаламин за Б12.

Трябва ти консултация с хематолог, който работи с бременни + АГ, което взима под внимание тромбофилията и да следи доплер изкъсо.

Мен Вецев ме следеше редовно на доплер, проф Паскалева следеше коагулацията. Включиха ми НМХ в 13гс.

Росица Колева в Токуда, също и Корсачки знам, че следят бременни с тромбофилия.

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 15:39 от Brin de muguet

Общи условия

Активация на акаунт