въпрос за проходилката

  • 970
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аз, пък, също от ортопед знам, че няма нищо лошо в проходилката!!!
Жената питаше на какво ниво да е проходилката, а не дали да я ползва.
Стига сте си натрапвали мнението!

А ти не натрапваш ли твоето?
Ако се окаже, че на година и половина детето още не е  проходило и има деформирани глезени, какво ще кажеш на майката?
Ако си събори нещо на главата, както се случи на дете на мои познати, какво ще кажеш?

На някои деца им се разминават увреждания от проходилка, на други - не.
Ти не виждаш детето, за което даваш мнение. Майката пише, че е 10 кг. Това е много за краченца на 7 месечно бебе. Не че са нужни диети, а трябва да направи мускули с лазене и тогава да ходи. За всичко си има време и начин.
Нека сега лази, после цял живот ще ходи.

# 16
  • Мнения: 49
И нас ортопедът ни посъветва да не го слагаме в проходилка!Всичко е въпрос на избор,но аз не бих рискувала.Най-добре да се посъветваш с ортопед та дори и с двама.

# 17
  • Мнения: 683
Най-добре хич не го слагай.
Да виси не е хубаво, да стъпва също не е хубаво.
Децата с проходилка много рядко стъпват, в повечето случаи се опират на пръсти и се отблъскват настрани.
Редно е да стъпва, когато само да почне да се изправя, а това става ако го пуснеш да лази на пода. Проходилката създава навик да се пързаля, и увеличава възможността за злополуки, защото бебето става доста лесно подвижно.
Така мисля и аз. Ако все пак го слагаш по-добре да се опират крачетата.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
А ти не натрапваш ли твоето?
Ако се окаже, че на година и половина детето още не е  проходило и има деформирани глезени, какво ще кажеш на майката?
Ако си събори нещо на главата, както се случи на дете на мои познати, какво ще кажеш?

На някои деца им се разминават увреждания от проходилка, на други - не.
Ти не виждаш детето, за което даваш мнение. Майката пише, че е 10 кг. Това е много за краченца на 7 месечно бебе. Не че са нужни диети, а трябва да направи мускули с лазене и тогава да ходи. За всичко си има време и начин.
Нека сега лази, после цял живот ще ходи.
Не, аз не натрапвам мнението си, тъй като отговарям на зададения въпрос по темата. А той е - Как да стъпва крачето на детето?
Няма нищо общо с твоя отговор, че проходилката била вредна. Дразня се, защото такива отговори превръщат всеки нормален въпрос в спор За или Против проходилката по принцип. А жената е направила своя избор, щом вече е сложила детето си. Тя не живее в джунглата и сигурно се е информирала предварително и е взела решение да използва проходилка. А ти, с твоето мнение, освен, че не и отговаряш на въпроса, все едно и казваш колко е тъпа и как не е разбрала, че проходилката е лошо нещо. И какво, като ортопедът ти го е казал това? Мога да намеря няколко ортопеди и то добри, които да потвърдят, че няма нищо опасно в проходилката, ако се внимава, разбира се.

Извинявам се на авторката за отклонението, но темата тръгна в друга посока.

# 19
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не само ортопедът ми го е казал... На рехабилитацията, където се наложи да ходи детето ми, имаше достатъчно убедителни примери. Ако си ги видяла, и ти ще се изкажеш като мен.
Майката има право да види и моето, и твоето мнение, и сама си решава.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
Добре, в такъв случай си дай и мнението за гърнето и за ранното захранване, нищо, че никой не  те е питал... Майката има право да види мнението ти по всички въпроси, по които решиш да я съветваш! Wink

# 21
  • Мнения: 4 621
Трябва да си стъпва на крачетата Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 607
здравейте и аз да си кажа мнението имам две дъщери едната вече пораснала родена е сдалишно и в началото я слагах в проходилката само да виси после плека да стъпва и така до цяло стапало към 8 м.Малката ми дъщеря е подчти на 8 м и вече е в проходилка стъпва с цяло краче . А по повод за висенето няма нищо лошо ,защото лекари ни препоръчеха да висим в прохотилката още на 6 м защото имаме рефлукс.естествено когато бебето е в кошарката е по безопасно и на мамите име по спкойно ,но всеки си взима сам решенията какво да прави с детето си  newsm03

Общи условия

Активация на акаунт