На море в Гърция 2023 - III

  • 48 467
  • 785
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 2 804
Много хубава и полезна тема, Параход! Поздравления за оформянето на за главния пост!

Присъединявам се, за да следя за интересни идеи. Лятото е все още "младо" и до септември вероятно поне още едно-две пътувания ще направим.
Blue Heart Запис

Аз имам малко странен въпрос. В някои от книжките от първия пост действието се развиваше на Спорадите. Не мога да се сетя коя точно беше, или може би се бъркам. Търсех си леко тематично четиво преди самата почивка там.
Преди малко се прибрахме от там. Мога да разкажа накратко в следващите дни. На разположение съм и за конкретни въпроси, ако считате за полезно.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 1 214
Аз да се включа с нашата бърза и импровизирана почивка. Мястото - Aegias camping до Неа Каликратия. Нищо особено като плажове и гледки, но ние за пръв път бяхме на къмпинг в каравана и това направи почивката запомняща се. Къмпинга е добре уреден,  всяко място е отделено от другото с нисък жив плет. Вътре в караваната и отвън, и в общите помещения си има всичко, което ти трябва. Не е лукс, но нищо не ни е липсвало. Рай е за децата. Ако някога сте се чудили дали да опитате на каравана - ОПИТАЙТЕ! Настройте се за по-различно преживяване, отпуснете се у се наслаждавайте на престоя си. И останете поне 5-7 дни. Първите 2 дни бяхме в лек шок с ММ, малкия беше очарован. Къде да сложа багажа, всичко е малко, къде е това, къде е онова...В крайна сметка всичко наместих, че и за още толкова остана. Първите 2 дни - Не е нащо, но ще изтърпим до края. Ден 3-4 - май почва да ни харесва. От ден 5 - Ти помниш ли оня къмпинг, покрай който минахме,виж продават каравана, виж какви хубави къмпинги ми излизат. .. Та това ни беше първия път, но определено няма да е последния. Единственото, което ми липсваше - голяма мивка в караваната, има но не работеше и голяма тераса с гледка. По - скоро гледка нямаше. Наоколо е широк и дълъг пясъчен плаж и равно море, залеза е някъде в страни, тук таме някоя палма за разкош. Но вътре цари една лежерна атмосфера на безвремие и приятелство. Отделно се нагледахме на всякакви превозни средства и приспособления, някои по-скъпи от апартамент в София.
За тези, които питаха - няма опция за допълнителен хладилник, или общ такъв. Цена за три месеца за двама човека с ток, собствена каравана, - около 2000 Евро. От персонала казаха че е скъпо, аз нямам база за сравнение.
Плажа - хареса ни най-много на Сахара. Пясъчен плаж, пясъчно море, плитко, без вълни и най - вече ресторанта. Не бийч бара, ресторанта. По принцип избираме малки семейни ресторанти с домашна храна, но тук такова животно не намерихте и отидохме там. Ресторанта е гурме, но всичко е изключително вкусно, не е голи претенции. Обстановка, обслужване, храна - без забележки. Цените са като във всички бийч барове и ресторанти в района, само че качеството на храната и обслужването са по 2. Обяд или вечеря за трима, без риби - 50 Евро без пиенето, с него към 75. Препоръчвам го с две ръце. Даже и да не ви харесва тоя тип плаж, посетете ресторанта. Ние бяхме на свободата зона - просторна, не прекомерно населена. На платената зона - бири, напитки - всичко около 5-6 евро, но музиката е много силна.
В района открих плаж с потънал кораб https://maps.app.goo.gl/RMZhAE42yYYBXVT18
Но не остана време за него. Мисля, че си заслужава еднодневна разходка. Има ресторанти и кантина там.
Най- интересното и непланирано преживяване беше дайвинга на Ситония. Ние сме абсолютни аматьори. Само със шнорхел на плиткото сме гледали, без да се гмуркане. Сега бяхме с водолазна екипировка и инструктори на Bahia beach на Ситония с  Nemo diving school от  Метаморфози. Уникално преживяване, най-вече за малкия, на 9г. Заведоха ни навътре до скали с много риби, имаше цяла поляна с водорасли отдолу, имаше пропасти. Някои слизаха на 40 метра, ние скромно - на 5-6, но видяхме много. Абсолютно безопасно и за вас и за децата, трябва да са поне на 9. Даже децата се справят доста по-добре.
Плажа е красив, уединен и УЖАСНО чадъросан. Отврат. Посреща ви една девойка, която ви запознава с Правилата на плажа - минимална консумация на сет - 30 Евро, без храни и напитки отвън. Там само гироси и сандвичи. Около 8-10 Евро. Ама няма усмивка и Добър ден, заповядайте, да ви кажа че имаме. .. Много е красива Ситония, но .....Може би догодина ще отскочим пак за няколко дена заради дайвинга, но като цяло ме отвращава там. Нищо общо с гостоприемството, отношението и цените на Пелион.
Снимки нямам почти никакви, само манджата в Сахара и от дайвинга.🤣

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 01:16 от Monadirs

# 78
  • София
  • Мнения: 7 170
Цената от 2000е за 3м. е добра, тук е по-скъпо, но май е за 4м. и си на пясъка с гледка море..Браво, че ви е харесало, а погледна ли къщичките какво представляват, предполагам,,че ще са по-комфортни от караваните..
Ние сме ходили и на каравана и на палатка и на ол инклузиви, на квартири и семейни хотелчета.. всякакъв вариант трябва да опита човек.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 1 214
Къщичките са на първа линия - малко пътче и си на плажа. Имат си и самостоятелна баня и веранда и са малко по-големи. Малкия ходи на гости, даже и с преспиване го каниха, та явно има място. На мен гледката ми липсваше, ама аз си обичам залез с каманяк, светлинки, нещо...Обаче какви къмпинги и палатки почнаха да ми излизат, нещо не ми се ходи вече в обикновена стая. Едни Сахара тентс ми излизат на Пелопонес, направо мечта ...

# 80
  • София
  • Мнения: 615
Здравейте,  въпросът ми не е пряко свързан с морето, но все пак - някой тази година да е посещавал пещерата Алистрати?

# 81
  • София
  • Мнения: 5 423
Monadirs, твоят пост директно ме изстреля за 22.09 на този къмпинг.
Ние сме ходили с палатка на Талата, приятели имат каравана там, но не ни се искаше пак там да ходим!

# 82
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
Стигнах да се запиша в новата тема Simple Smile
Monadirs, забелязала съм, че при къмпингуването няма средно положение след първия път - или не ти харесва или така се запалваш, че...
Из гръцко, а и не само, има страхотни къмпинги. Уредени, със сянка и прочее удобства.
Спомена Пелион. Ние си харесваме Кастри (там мисля, че няма каравани под наем) и Папа Неро.

Ние потегляме в петък за на някъде. Поне засега планът е малко Пелион и после Евия. Но ние си пътуваме с кемпи-буса.

# 83
  • Мнения: 342
Благодаря за инфото за къмпинга. Не сме били на къмпинг до сега и искам да пробваме. Аз харесвам плажа Sahara Resort, но наоколо няма много хотели и квартири и затова като гледам на картата мястото на този къмпинг е идеално. Не ми се ходи с колата до плажа.

# 84
  • София
  • Мнения: 7 170
Monadirs, няма ли баня и wc в караваните?

# 85
  • Мнения: 1 079
Аз пък ще помрънкам, от много хвалене на Илинден, си повисяхме онзи ден над 2 часа. Всичките тия коли на Кулата или Маказа щях да минат за 30 мин.

# 86
  • Мнения: 11 266
Върнахме се след седмица на Кеа - остров, който никога не е коментиран в темата, макар че не е нито далечен, нито труднодостъпен. Оказа се скрита лимонка и ни изненада много приятно. Слагам няколко снимки, а по-късно ще драсна и малко впечатления.















Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 16:32 от Параход

# 87
  • София
  • Мнения: 13 282
Аз пък ще помрънкам, от много хвалене на Илинден, си повисяхме онзи ден над 2 часа. Всичките тия коли на Кулата или Маказа щях да минат за 30 мин.
Днес дъщеря ми видя в Гугъл, че на Кулата има 3 км опашка и мина през Илинден. Били са единствена кола. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 12 465
И ние минахме миналата седмица и на отиване и на връщане през Илинден. На отиване имаше две коли, на връщане бяха четири, а по пътя от Илинден нататък трудно срещахме каквато  и да е кола. Пътят е много живописен и красив и това увеличи удоволствието ни, но ние като цяло включване и пътуването в общото преживяване и целенасочено избягваме магистрали. По този повод в Гърция, карайки по планинските пътища, се нагледахме на страхотна природа и гледки, спиращи дъха.

# 89
  • Мнения: 226
Аз пък ще помрънкам, от много хвалене на Илинден, си повисяхме онзи ден над 2 часа. Всичките тия коли на Кулата или Маказа щях да минат за 30 мин.
Кой ден и по кое време? Утре пътуваме оттам. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт