Момичета, работите ли още?

  • 1 787
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 777
Аз съм в 21г.с и въпреки, че съм само наполовината път засега - започва да ми тежи по малко и да се изморявам... След една седмица излизам в болничен и така ще изкарам до края на бремеността. И без това работя на две работи и не мога да насмогвам - сега поне ще остана само на едната...  Blush

# 16
  • Мнения: 2 757
Ако се чувстваш добре с работата си не виждам защо да спираш. Но щом се уморяваш по някое време какъв ти е проблема да се прибереш и да си почиваш, ако усещаш таква нужда. За мен лично работата на компютър не е работа - може да се каже, че кисненето тук по форумите по цял ден си е горе долу същото като твоето занимание  Wink

# 17
  • Мнения: 1 531
аз много се изморявам предимно от градския транспорт  Sick  Tired  ooooh!  
вечер обаче заспивам най-късно в 22ч и то без шанс да остана будна направо = значи и, че, като цяло, много се изморявам...  освен това и цял ден имам нужда да си полегна...

определено от другата седмица съм в дъъълъг болничен и най-вероятно до края  Peace  за съжаление съм държавен служител и "гъвкавостта" на управлението ни не ми позволява половин ден - иначе това бих избрала: да не пътувам в пик часовете и да работя само към 4 часа би било идеално  Peace    

# 18
  • Мнения: 49
И аз да си кажа.Родих на 29.09.2006 ,работех до 15.09.06 на пълен работен ден защото таткото ходеше на очни.След това на половин работен ден,докато не дойде великия момент Grinning
Моят съвет е :до обяд на работа а след това се отдай на себе си.
Лека бременност Laughing

# 19
  • Мнения: 800
Благодаря на всички ви за отговорите. Явно при всеки е различно, а аз съм решила към края на месеца да си остана вече в къщи, дотогава няма как - знаете какво е да разчиташ на служители, на които въобще не им пука за фирмата и за работата, а сега има толкова работа, че не е истина...

# 20
  • Мнения: 4 428
Аз исках да роботя до 2 седмици преди термина, но на 4часа. И така си беше, но се наложи да спра по-рано, защото в началото на 9м ми отчетоха силни контракции. Иначе аз се чувствах супер и нито ми е тежало, нито ме е боляло нещо  Grinning
Но ти препоръчвам да минеш на 4ч щом се изморяваш. Аз направо не ги усещах. Както отивах и идваше време да си ходя  Grinning

# 21
  • Мнения: 9 990
Аз съм в 30 г.с и съм на работа също.Умората се е натрупала, не мога и да спя нощем, но водя и детето на градина, та при мен това е връзката.Да, най-лесно е за мен да си взема болничен, още повече, че имам и показания, но пък това означава да затворя детето вкъщи, защото градината е далече от нас.
При теб, щом ти е такава работата, не можеш ли част от вкъщи да поемеш?Или да си до обяд?Иначе-имам си тичане и по други задачи и вкъщи няма да се задържа така или иначе,чак до там да изкукуригам от скука-няма как да стане-имам и по-голямо дете и с него са свързани повечето неща.
Иначе не си съвсем права-аз съм служител и си ходя на работа и въпреки умората, върша и на колеги нещата и понасям всички негативи и от неразположението си паралелно.Също и болничен за голямото не съм позлвала, не съм ощетила работодателя си никак, даже напротив-благодарение на корема си съм симпатична на доста повече от клиентите WinkТа знаем какво е да работиш в това състояние за надницата, не за себе си Wink и пак да се бориш за фирмата.
Успех  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз също още работя, но вече едвам издържам. Работата ми е много лека, но това ранно ставане и недоспиване ме разбива. smile3507 Да не говорим,че недоспала съм още по-нервна и раздразнителна  newsm61 Аз лично мисля да работя до края на февруари,ако всичко е наред, дай Боже Praynig и след това да си почивам до раждането. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 350
След петият месец излязох в болничен и така ще остане до края на бремеността. Моята работа е доста напрегната и точно в момента стресираща. Въпреки че си я обичам и за това съм учила, но изглежда на бебка не и харесва, защото още в петия месец ми се появиха контракции и доки каза,  че  ще е по добре да си стоя в къщи. Сега ми е малко скучно, но нали ви има вас момичета , а и уча задочно право, така че се развличам и не затъвам в домакинството.

# 24
  • София
  • Мнения: 276
Извинявай NikiFin, но това, което си казала

"За мен лично работата на компютър не е работа - може да се каже, че кисненето тук по форумите по цял ден си е горе долу същото като твоето занимание"

... не е вярно. Напрежението в офиса понякога е много по-голямо отколкото ако работиш физически труд. Аз понякога си мечтая да работя на поточна линия и да извършвам механични движения, а мозъкът ми да е свободен. В офиса на главата ми стоят трома души, мейлите пристигат един след друг през минута, телефонът звъни нон-стоп, а трябва и да пиша презентации, да измислям проекти и тн. Какво като съм седнала на стол?

# 25
  • Мнения: 872
Аз работих до последно,добре се чувствах,не се спирах,бях пълна е енергия,за разлика от сега.В крайна сметка родих към 22.00,след като през деня същия ден съм била на работа до 17.00. За друга  луда ,като мен не съм чувала.
Желая на  всички лека бременност и раждане!

# 26
  • Мнения: X
Здрасти, аз съм само в 8 седмица, но ме сложиха да лежа.
То моето си е от чисто непазене, защото изобщо не намалих ритъма - по 2-3 срещи на ден, тичане с лаптопа на рамо, притеснения за хиляди глупости и накрая леко прокървяване.

Цяла седмица си почивам уж, но не съм си изключвала компютъра - работя от вкъщи.
Установих откъде идва умората. Не толкова от тичането, а от притесненията по организацията на хилядите неща, които върша. И затова го дадох на уволнение. От два дни използвам лежането за гледане на филми и четене на книжки. В крайна сметка работата никога няма да свърши, но нещата с една бременност могат да се влошат само веднъж...

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 12:16 от Анонимен

# 27
  • Мнения: 545
Здрасти, аз съм 32 г.с. и от тази седмица в къщи. Мислех да си работя до 45 дневния болничен, а евентуално и малко след това, но на последната консултация се оказа, че имам малко разкритие, изписаха ми магнерот и ме посъветваха да си остана в къщи и повече почивки. Отначало се дърпах, още повече, че в работата не са ми намерили заместник, но мъжът ми ми спретна такъв скандал  #Cussing out, а освен това и кръста доста ме понаболява, така че предадох се и сега "мътя" в къщи. Моят съвет е, ако се уморяваш, да не се замисляш и да прекъснеш работа, няма нужда от планина от геройства точно сега. Вярно, в къщи е скучно, но човек винаги намира как да си подреди деня и какво да прави.

# 28
Аз съм в 33г.с. и съм екстра. Е тежи ми, но ми е приятно да ходя на работа. От сряда излизам официално в отпуска, за прословутите 45 дни. Но сигурно още 2-3 пъти ще мина през офиса. Ти трябва да си прецениш как се чувстваш и да решиш.

# 29
  • Мнения: 701
Не ми се ходи честно да си призная.Мисля си да изляза в болничен от седмия месец  и после направо майчинство.
Нервите и интригите в офиса ми идват в повече,а и доста се изморявам.

Общи условия

Активация на акаунт