За КРАЖБИТЕ докато спите-предупреждение!

  • 7 691
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
вчера беше направен опит да ограбят офиса ни. В 8,30 часа. Крадците са влезли първо в жилищният вход да прережат кабелите /СОТ алармите са вързани и към телефона/. Голяма грешка обаче, `щот към кабелите навхода е вързана и една атнена на Вива тел и тяхните техници са се отзовали моментално на "сигнала за повреда", та без да искат са осуетили обира. Крадците обаче освен че са печени, нещо не са имали достоверна информация `щот в офиса няма какво да ни вземат Wink /пари ТЦЪ, вечер не държим в касата, техниката малко и стара ... ядец/

# 16
  • Мнения: 3 248
И на мен ми се случи абсолютно същата ситуация, в нощта срещу 31.12, преди няколко години. Ние живеем в къща ... моята стая бе подробно разгледана, а аз по принцип спя изключително леко. #Crazy Бяха ми взели пари, бижута и ... слънчевите очила. ooooh!
И най-интересното ... бяха ми изяли настърганите моркови, които вечерта сложих в хладилника, имаше и нещо готвенко, което си го бяха взели за вкъщи, с чинията - честен кръст. #Crazy ooooh!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Отвратително Confused!
За съжеление крадците имат много точна информация къде какво има. Преди години имах такъв познат. Като му казах, че се притеснявам ми каза, че няма от какво и изброи всичката техника у нас с марките/това без да е влизал никога вкъщи/ Shocked. Общо взето се оказа, че ни "спасява" това, че повечето не е маркова и "не си заслужава" риска. Аз за това продължавам упорито да купувам немаркова техника и да отлагам мераците на съпружеството за един мноого скъп телевизор, щото не искам заради него да не спя. Живея и сама с детето и също понякога се притеснявам, но- каквото е писано и сто резета да сложа ще се случи.

# 18
  • Мнения: 4 546
леле, ужас  #Crazy
ние сме на 4тия етаж и има едно голяма дърво, клоните му са в терасата. до където стигаме ги чупим , но някои не ги стигаме и си растат дебели. направо си е покана за крадци и незнам какво можем да направим по въпроса  Sad
аз знам, че много често таксиджиите са "очи и уши" - кибичат някъде и не им обръщаш внимание. а те следят кой кога излиза.

# 19
  • Мнения: 14 493
Ще понеса ли наказателна отговорност ако някой влезе незаконно в дома ми и аз го нараня?

Да.

Не! Naughty

ето извадка от Наказателния кодекс:
Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.



 

# 20
  • София
  • Мнения: 900
Уриел  Peace
online,
спокойствието ми струва до 20 лв. месечно.
Съветвам те да поискаш оферти от няколко фирми и да се пазариш за техниката - има различни варианти - на изплащане, с депозит и т.н.
Ползвам услугите на две различни фирми за офиса и за в къщи и от двете съм доволна!  Peace
 Hug

# 21
  • Мнения: 3 268
  Малииии,ужас.
  Приятелка на майка ми преживяла подобен ужас докато била сама с децата у дома.Разликата е в това,че тя ги е усетила,когато вече били вътре.Била будна,лежала си в леглото без да смее да мръдне и само се молела някое от децата да не се събуди. #Crazy Sick.Горката жена,не знаела на кой свят е после дни наред.
  Полицаите и казали,че добре е постъпила,можело по-лошо да стане ако се е била опитала да направи нещо. #Crazy
Защо е лежала будна,а не е звъннала на полицията.Предполагам е имала мобилен до нея.Моя е винаги до главата ми.

# 22
  • Мнения: 3 268
По принцип най-доброта решение е СОТ и ние от 1 година живеем по-спокойно така.

# 23
  • Мнения: 2 700
Системата ми е позната уви, при това не от София, а от морето.
По същия начин това лято обраха приятелите ни, които спяха в съседната стая и имаха навик да спят на отворен прозорец. Напръскаха ги и ги обраха до шушка. Според полицаите бандата не била местна, а гастролирала по морето през сезона.

# 24
  • Мнения: 410
 Умирам от страх след тази тема! 50% от времето живея сама с децата. Имаме много скъпа врата и брава и си мислех, че това е достатъчно. Никога не заключвам и дори когато излизам (имаме отвън топка). Като за капак съседите ми са крадци от класа. Единия брат го прибраха сега в затвора, а другия... спим  на една стена...
Дали някой ще посмее да им се бърка в територията? А колкото до тях, като не са ме обрали за 5 години сега могат ли да се сетят?
И най- голямата глупост от моя страна. Веднъж ми се случи като се прибираме от разходка да видя вратата отворена. Отдръпваме децата и мъжът ми влиза да види да не е обир. Ама не! Тъпата му жена що да затвори вратата, да не би съседите да са крадци!?
 

# 25
  • Мнения: 1 058
В двора ни влизаха три пъти. Крадат железа. По всяка вероятност са цигани. Единия път баща ми ги изненада и добре, че са били страхливци и са избягали, че сънен докато разбере какво става е могло да стане лошо. Мен определено ме е страх, а доскоро дори не се заключвахме. Ужас!

# 26
  • София
  • Мнения: 142
Едни комшии ги бяха обрали също докато спят, но без да им пускат газ.
А като си купувах вратата от фирмата ни препоръчаха да ни монтират едно много странно резе, което ползваме вечер.
Иначе да пази господ и да не те нарочат бандюгити, че....

# 27
  • Мнения: 7 474
Намерих днес в Бриколаж много хубав стопер за вратата, закача се долу на вратата и влиза в пода - 7лв. при бравите.  ooooh! пък нека си отключват Mr. Green слага се за 5 мин.

# 28
  • Мнения: 3 091
Крадците са ужасно нагли и изобретателни!
Има ТРИ неща, които смятам за задължителни:
1) застраховка
2) нищо ценно в къщи + никакви решетки по прозорците
3) и договор с много респектираща фирма СОТ (знаете какво имам предвид).
Нека крадат, но като ги спипат охранителите после - да видим кой как ще го боли.

# 29
  • Мнения: 1 356
Уриел  Peace
online,
спокойствието ми струва до 20 лв. месечно.
Съветвам те да поискаш оферти от няколко фирми и да се пазариш за техниката - има различни варианти - на изплащане, с депозит и т.н.
Ползвам услугите на две различни фирми за офиса и за в къщи и от двете съм доволна!  Peace
 Hug
Благодаря Мина !  Hug Мислех, че е доста по-скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт