За КРАЖБИТЕ докато спите-предупреждение!

  • 7 704
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Пускам тази тема , за да ви кажа как обраха наши близки преди дни ooooh! Влезнали са през вратата посреднощ и са ги напръскали цялото семейство барабар с детето  с газ (или нещо такова) за да не се събуждат Shocked Сутринта всички са се събудили подпухнали и са видяли обран апартамента. Тършували са си на спокойствие хората. Полицаите са казали, че са банда и обират по 4-5 апартамента на нощ - случаят е в Лозенец. Вратата е била със скъпи клучалки, но това не се оказва проблем, отключена е съвсем спокойно.
 Явно си трябва някакъв райбер само отвътре  ooooh!
Нямат граници вече ooooh! Спомняте си случая с КАРЧЕВА преди месец Tired

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 10:26 от Leo*

# 1
  • Мнения: 10 758
Баси майката Shocked
Спомням си случая с Карч.
Ейййй, нема оправия братче.
Гадовете му с гадове.

# 2
  • Мнения: 9 110
И аз си въобразявам, че в някои квартали е по-спокойно и сигурно, отколкото в други... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 311
Ужас! На такъв да му извадиш гръкляна, малко му е! От нищо не се стряскат мършите му с мърши.  #2gunfire Побърквах се, когато ми се налагаше нощно време да оставам сама вкъщи с детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 900
За мое съжаление сме обирани два пъти
Миналата година са влезли през терасата, а ние живеехме на 14 етаж  #Crazy
В новия апартамент вратата не е от най скъпите, но имаме вътрешен райбер-резе, без възможност за достъп от вън и се принудихме да сложим и СОТ.
Имаме опция, която позволява да включим алармиране само на входната врата.
Е, докато се научим сутрин да я изключваме ни анатемосваше целия блок  Grinning

Лошото е, че никога няма да има спокойствие и сигурност, каквото и да направиш  Sad  newsm78

Да пази Бог - усещането е гнусарско!

# 5
  • Мнения: 7 474
mina33   Shocked последен етаж ли сте? Аз съм на високо и все му викам на мъжа ми ,че и през прозореца могат да влезнат да обезопасим ooooh!

# 6
  • Мнения: 4 053
случи се и на наши познати,
значи полицайте бяха казали,
вечер,когато се заключва вратата,да се вади ключа,
така ставало по трудно за влизане,а до като ровичкат по вратата, има шанс някой от собствениците да се събуди,и да спре обира
пази боже Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 1 481
Явно никоя врата и ключалка не могат да спрат обирджиите  Close  Преди години бях започнала да мисля върху охранителна система с електрошок, ще взема да се напъна и да я доизмисля  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 5 370
У дома сме със СОТ -на всички възлови места има датчици, на входната врата сме сложили"греда" . Наистина кварталчето ни е сравнително спокойно, но си мисля и друго-просто крадците знаят къде какво има да се измъкне. Tired ooooh!

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Малииии,ужас.
  Приятелка на майка ми преживяла подобен ужас докато била сама с децата у дома.Разликата е в това,че тя ги е усетила,когато вече били вътре.Била будна,лежала си в леглото без да смее да мръдне и само се молела някое от децата да не се събуди. #Crazy Sick.Горката жена,не знаела на кой свят е после дни наред.
  Полицаите и казали,че добре е постъпила,можело по-лошо да стане ако се е била опитала да направи нещо. #Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 900
Лео, над нас имаше два етажа още, а и балконската врата беше затворена - е, разбили са я  Sick
Нещастници, за такива искам законите на Крум!!!  Mr. Green
А за ключовете е вярно - касовия ключ го въртят гениално просто - с антена от радио  Twisted Evil

Задължително слагайте вътрешно резе - поне докато сте в къщи да не влизат мизерниците  #2gunfire

# 11
  • Мнения: 15 619
И на мен ми се налага понякога да оставам сама с детето.
Ей, цяла вечер си примирам от страх и се ослушвам кат` заек да не прескочи някой оградата.
Все ми се причуват разни подозрителни звуци.
Ако влезне някой /не дай си Боже!!! Praynig/, съм опикала кълките на секундата. Praynig
И да усетя, сигурно ще се панирам.
Да пази Господ!
Как пък не ги хващат?!

# 12
  • Мнения: 9 110
Аз пък винаги съм си мислела, че ключът трябва да е във ключалката, завъртян на позиция обратна на изваждането му (ама че обяснение...)  Blush
Да не дава Господ, наистина...

# 13
  • Мнения: 1 370
Можете ли да ми препоръчате локална аларма? Нещо което да отчита отваряне на врата или движение по балкона и да пищи много силно? Колко излиза СОТ-а на месец? Ще понеса ли наказателна отговорност ако някой влезе незаконно в дома ми и аз го нараня?
Силно ме притеснихте с тази тема.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Ще понеса ли наказателна отговорност ако някой влезе незаконно в дома ми и аз го нараня?

Да.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 929
вчера беше направен опит да ограбят офиса ни. В 8,30 часа. Крадците са влезли първо в жилищният вход да прережат кабелите /СОТ алармите са вързани и към телефона/. Голяма грешка обаче, `щот към кабелите навхода е вързана и една атнена на Вива тел и тяхните техници са се отзовали моментално на "сигнала за повреда", та без да искат са осуетили обира. Крадците обаче освен че са печени, нещо не са имали достоверна информация `щот в офиса няма какво да ни вземат Wink /пари ТЦЪ, вечер не държим в касата, техниката малко и стара ... ядец/

# 16
  • Мнения: 3 248
И на мен ми се случи абсолютно същата ситуация, в нощта срещу 31.12, преди няколко години. Ние живеем в къща ... моята стая бе подробно разгледана, а аз по принцип спя изключително леко. #Crazy Бяха ми взели пари, бижута и ... слънчевите очила. ooooh!
И най-интересното ... бяха ми изяли настърганите моркови, които вечерта сложих в хладилника, имаше и нещо готвенко, което си го бяха взели за вкъщи, с чинията - честен кръст. #Crazy ooooh!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Отвратително Confused!
За съжеление крадците имат много точна информация къде какво има. Преди години имах такъв познат. Като му казах, че се притеснявам ми каза, че няма от какво и изброи всичката техника у нас с марките/това без да е влизал никога вкъщи/ Shocked. Общо взето се оказа, че ни "спасява" това, че повечето не е маркова и "не си заслужава" риска. Аз за това продължавам упорито да купувам немаркова техника и да отлагам мераците на съпружеството за един мноого скъп телевизор, щото не искам заради него да не спя. Живея и сама с детето и също понякога се притеснявам, но- каквото е писано и сто резета да сложа ще се случи.

# 18
  • Мнения: 4 546
леле, ужас  #Crazy
ние сме на 4тия етаж и има едно голяма дърво, клоните му са в терасата. до където стигаме ги чупим , но някои не ги стигаме и си растат дебели. направо си е покана за крадци и незнам какво можем да направим по въпроса  Sad
аз знам, че много често таксиджиите са "очи и уши" - кибичат някъде и не им обръщаш внимание. а те следят кой кога излиза.

# 19
  • Мнения: 14 502
Ще понеса ли наказателна отговорност ако някой влезе незаконно в дома ми и аз го нараня?

Да.

Не! Naughty

ето извадка от Наказателния кодекс:
Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.



 

# 20
  • София
  • Мнения: 900
Уриел  Peace
online,
спокойствието ми струва до 20 лв. месечно.
Съветвам те да поискаш оферти от няколко фирми и да се пазариш за техниката - има различни варианти - на изплащане, с депозит и т.н.
Ползвам услугите на две различни фирми за офиса и за в къщи и от двете съм доволна!  Peace
 Hug

# 21
  • Мнения: 3 268
  Малииии,ужас.
  Приятелка на майка ми преживяла подобен ужас докато била сама с децата у дома.Разликата е в това,че тя ги е усетила,когато вече били вътре.Била будна,лежала си в леглото без да смее да мръдне и само се молела някое от децата да не се събуди. #Crazy Sick.Горката жена,не знаела на кой свят е после дни наред.
  Полицаите и казали,че добре е постъпила,можело по-лошо да стане ако се е била опитала да направи нещо. #Crazy
Защо е лежала будна,а не е звъннала на полицията.Предполагам е имала мобилен до нея.Моя е винаги до главата ми.

# 22
  • Мнения: 3 268
По принцип най-доброта решение е СОТ и ние от 1 година живеем по-спокойно така.

# 23
  • Мнения: 2 700
Системата ми е позната уви, при това не от София, а от морето.
По същия начин това лято обраха приятелите ни, които спяха в съседната стая и имаха навик да спят на отворен прозорец. Напръскаха ги и ги обраха до шушка. Според полицаите бандата не била местна, а гастролирала по морето през сезона.

# 24
  • Мнения: 410
 Умирам от страх след тази тема! 50% от времето живея сама с децата. Имаме много скъпа врата и брава и си мислех, че това е достатъчно. Никога не заключвам и дори когато излизам (имаме отвън топка). Като за капак съседите ми са крадци от класа. Единия брат го прибраха сега в затвора, а другия... спим  на една стена...
Дали някой ще посмее да им се бърка в територията? А колкото до тях, като не са ме обрали за 5 години сега могат ли да се сетят?
И най- голямата глупост от моя страна. Веднъж ми се случи като се прибираме от разходка да видя вратата отворена. Отдръпваме децата и мъжът ми влиза да види да не е обир. Ама не! Тъпата му жена що да затвори вратата, да не би съседите да са крадци!?
 

# 25
  • Мнения: 1 058
В двора ни влизаха три пъти. Крадат железа. По всяка вероятност са цигани. Единия път баща ми ги изненада и добре, че са били страхливци и са избягали, че сънен докато разбере какво става е могло да стане лошо. Мен определено ме е страх, а доскоро дори не се заключвахме. Ужас!

# 26
  • София
  • Мнения: 142
Едни комшии ги бяха обрали също докато спят, но без да им пускат газ.
А като си купувах вратата от фирмата ни препоръчаха да ни монтират едно много странно резе, което ползваме вечер.
Иначе да пази господ и да не те нарочат бандюгити, че....

# 27
  • Мнения: 7 474
Намерих днес в Бриколаж много хубав стопер за вратата, закача се долу на вратата и влиза в пода - 7лв. при бравите.  ooooh! пък нека си отключват Mr. Green слага се за 5 мин.

# 28
  • Мнения: 3 091
Крадците са ужасно нагли и изобретателни!
Има ТРИ неща, които смятам за задължителни:
1) застраховка
2) нищо ценно в къщи + никакви решетки по прозорците
3) и договор с много респектираща фирма СОТ (знаете какво имам предвид).
Нека крадат, но като ги спипат охранителите после - да видим кой как ще го боли.

# 29
  • Мнения: 1 370
Уриел  Peace
online,
спокойствието ми струва до 20 лв. месечно.
Съветвам те да поискаш оферти от няколко фирми и да се пазариш за техниката - има различни варианти - на изплащане, с депозит и т.н.
Ползвам услугите на две различни фирми за офиса и за в къщи и от двете съм доволна!  Peace
 Hug
Благодаря Мина !  Hug Мислех, че е доста по-скъпо.

# 30
  • Мнения: 2 229
Това с газа ме уби, така ли действат вече. #Crazy

# 31
  • София
  • Мнения: 8 940
По принцип най-доброта решение е СОТ и ние от 1 година живеем по-спокойно така.
Съгласна съм. Но, нали знаеш, трябва да си им "верен до гроб". Иначе веднага след раздялата, те посещават крадците!

# 32
  • Мнения: 936
А как имат информация какво точно има по къщите?Винаги ми е било интересно.Някой знае ли?

# 33
  • Мнения: 211
По принцип най-доброта решение е СОТ и ние от 1 година живеем по-спокойно така.
Съгласна съм. Но, нали знаеш, трябва да си им "верен до гроб". Иначе веднага след раздялата, те посещават крадците!

И освен това сот-аджиите имат минимално време за пристигане.Примерно 5 мин. И ако крадците са се изнесли преди 5-тата минута сот-а не носи отговорност.
Това го знам от опит ( за щастие не личен).

# 34
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Вече съм се оплаквала, да не се повтарям. Два пъти са ни обирали до шушка и то, докато сме си в къщата. Нищо не ги спира. С газ още не са ме тровили...

# 35
  • Мнения: 184
И ние "изгърмяхме" по същия начин. Само, че при нас влязоха през балкона /на втория етаж сме/. Ние сме си спали през нощта, имахме и питбул, но те са пуснали някакъв газ под вратата и са си действали на спокойствие. Хола беше празен сутринта. После бях на успокоителни цели шест месеца. Само при мисълта, че са могли и на нас с децата да посегнат и ми призляваше. Голям ужас е. Чувстваш се осквернен.

# 36
  • Мнения: 7 474
 Shocked  Като си помисля какво могат да правят с нас и детето докато спим  Shocked Ако ни пипат дали ще усетим се чудя  newsm78

# 37
  • Мнения: 27
Ужас, друго не мога да кажа.
Ама ако мъжа ми ги усети #2gunfire
Няма шега.

# 38
  • Мнения: 5 647
Това с газа ме уби, така ли действат вече. #Crazy

О, да. Така бяха обрали цял един блок преди време. При това с ОХРАНА отпред!!! Разказвах за този случай тук във форума и се намериха разбирачи, които казаха, че това е научна фантастика. Е, не е научна фантастика, а действителност.


2) никакви решетки по прозорците

И на тях ли им намират цаката? Thinking

# 39
  • Мнения: 5 370
Това с газа ме уби, така ли действат вече. #Crazy

О, да. Така бяха обрали цял един блок преди време. При това с ОХРАНА отпред!!! Разказвах за този случай тук във форума и се намериха разбирачи, които казаха, че това е научна фантастика. Е, не е научна фантастика, а действителност.


2) никакви решетки по прозорците

И на тях ли им намират цаката? Thinking
По-скоро проблемът е другаде-където има решетки, това за тях по дефолт значи "тук има за крадене".
Поне аз така го разбирам. newsm78

# 40
  • Мнения: 2 407
Маникюристката ми я обраха преди 2 години по същия начин.Егаси няма оправия.Те са такива нагледци.

# 41
  • Мнения: 669
Егати ужаса!!!  Shocked Ама сме бедни, на това разчитам!!

# 42
  • Мнения: 835
Нас така ни обраха в 2ч посред нощ, но ние още не бяхме заспали. Сега сме с аларма, но изобщо не се чувствам спокойна. 

# 43
  • Мнения: 5 647

По-скоро проблемът е другаде-където има решетки, това за тях по дефолт значи "тук има за крадене".
Поне аз така го разбирам. newsm78

И мъжът ми разсъждава по същия начин. Имам един приятел, който е хърватин и като дойде в България се хваща за главата. Всеки път ме пита защо навсякъде апартамените са като затвори, а вратите приличат на същите от банковите сейфове...

# 44
  • Мнения: 2 849
Ужас . ShockedАко влязат ,както съм сама  с детето .....ще хвърчат глави
Карчева ,какво ти се е случило ,нещо подобно ли ? Rolling Eyes

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ох, настръхва ми косата като си помисля и припомня  Sick
Нас мин. ноември ни обраха посред 18.00ч., докато сме си били и тримата на втория етаж, взели, каквото взели, яли грозде от хладилника  #Crazy, после ни изчакали с малкия да слезем двамата долу (баща му излезе), отаршили и на втория етаж, крили се на третия етаж и след като сме си легнали- изчезнали  Sick Sick Sick
Бог ни е пазил с Влади,че не са били някакви изроди, и само с кражба се разминахме Praynig, че и досега си мисля как полицаите казаха,че били банда маскирани- с чорап на лицето, не ми се мисли,ако се бяха изпружили пред мен  ooooh! ooooh! ooooh!
От тогава - СОТ по всички етажи, по двора, на покрива и паник-бутон в джоба  Embarassed
И докато спим, само на на нашия етаж не включваме СОТ-а, надявам се да е достатъчно  Praynig

# 46
  • София
  • Мнения: 5 606
Родителите ми ги обраха така, точно в Лозенец, две вечери по-късо и съседите над тях. След седмица и 2 апартамента в съседния вход. Абсолютно еднотипто - явно са напръскали с газ гадовете и са взели само и единствено много ценни, но малки неща. Мен ми беше много чудно, при положение, че и баща ми и съседа му и единия съсед от другия вход са ловджии и имот в къщите си сейфове с  по няколко пушки. А ние предвидливо /понеже живеем от другата страна на улицата/ си сложихме денонощна охрана на входа., който не пуска да влиза никой, ако не получи потвърждение.  То май само това е оправията. Малко е неудобно, ама..поне е сигурно.     

# 47
  • Мнения: 2 534
Егати ужаса!!!  Shocked Ама сме бедни, на това разчитам!!
И при мен така  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 2 162
Явно никоя врата и ключалка не могат да спрат обирджиите  Close  Преди години бях започнала да мисля върху охранителна система с електрошок, ще взема да се напъна и да я доизмисля  Twisted Evil

Ти пак добре с електрошок, а баща ми, макар че не е за разправяне, преди 2 години като му откраднаха за втори път колата в новата  под седалката сложи някаква самоделка- бомба /в казармата е бил сапьор/. Само той знаеше как да я изключи и от родата никой не прибарваше до колата, ама на 3-я месец го убедихме да я махне, че не си заслужава да го лежиш някой такъв изрод.

# 49
  • Мнения: 1 389
Леле като ви чета и ми настръхна косата.Това с газта не го бях ,чувала още. То човек в собствената си къща да го е страх да спи. Не се връщам в тази страна за нищо на света. Лятото си мислех ,че баща ми преиграва като каза да сложим СОТ на гаража,защото се прибрахме с чисто нова кола.Ама имало защо май.Но това за газта........... думи нямам. #Crazy #Crazy

# 50
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Само СОТ му е майката, с нощна аларма!!! #2gunfire

# 51
  • Мнения: 814
   Не съм сигурна  "къде му е майката", но наскоро четох  в пресата, че всяка ключалка може да се отвори от "специалисти" и то за  минути. Има резон в СОД и в тази   система вярвам. Само дано не се налага да очаквам защита от тях, защото ми стигат ужасът и изживяването до онзи момент!

# 52
  • Мнения: 7 474
 #Crazy Боже, аз си мислех, че тези случаи са все пак изключения , а то си било масово  #Crazy #Crazy #Crazy

# 53
  • Мнения: 814
Пък аз си имам от 15 год. бухалка за художествена гимнастика,която стои  до входната врата на апартамента,заедно  с несгъйваемитеу чадъри, откакто засякох един психясал клиент в междублоковото ни пространство. Моментът отдавна отмина, но сърце не ми дава да я преместя или махна, тя просто си стои на отреденото й някога място.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 105
Ужас! Тази вечер сме сами с детето! newsm43

# 55
  • Мнения: 4 300
По принцип най-доброта решение е СОТ и ние от 1 година живеем по-спокойно така.
Съгласна съм. Но, нали знаеш, трябва да си им "верен до гроб". Иначе веднага след раздялата, те посещават крадците!

И освен това сот-аджиите имат минимално време за пристигане.Примерно 5 мин. И ако крадците са се изнесли преди 5-тата минута сот-а не носи отговорност.
Това го знам от опит ( за щастие не личен).

Не че съм адвокат на СОТаджиите, ама хич не си права. Първо времето е по малко от 5 минути. Второ за времето, за което идват, е достатъчно на келешчетата да грабнат нещо от коридора и да изчезнат в най лошия случай. И трето, във всички оферти, които проучвах за СОТ преди да подпишем имаш безплатна застраховка до определена сума ( нашата беше 3 000 мисля). Това горе долу покрива нещата, които могатд а изнесат от вкъщи. Горе долу казвам, защото на комшията ни по вила даже и матраците му бяха изнесли преди 6-7 години.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 421
 Вчера я четох тази тема, а мъжът ми е в командировка и се ослушвах като заек и не можах да спя спокойно.
 Довечера ще видя как ще подпирам вратата от вътре(явно ключалките не ги спират).

# 57
  • Мнения: 410
Леле като ви чета и ми настръхна косата.Това с газта не го бях ,чувала още. То човек в собствената си къща да го е страх да спи. Не се връщам в тази страна за нищо на света. Лятото си мислех ,че баща ми преиграва като каза да сложим СОТ на гаража,защото се прибрахме с чисто нова кола.Ама имало защо май.Но това за газта........... думи нямам. #Crazy #Crazy
Само за инфо да кажа, че мои роднини в UK ги обраха до като си спяха. Влезли, взели само ключовете за колата и гаража. Отключили си и си взели Мерцедеса. Да ли пък не са наши момчета от BG?

# 58
  • Мнения: 7 474
Вчера я четох тази тема, а мъжът ми е в командировка и се ослушвах като заек и не можах да спя спокойно.
 Довечера ще видя как ще подпирам вратата от вътре(явно ключалките не ги спират).

И аз така  Shocked будувах след темата на КАрЧЕВА и се сдобих със стопер от Бриколаж. Монтира се на вратата и влиза в пода-много е готино и спиш що годе спокойно Tired

# 59
  • София
  • Мнения: 8 940
Леле като ви чета и ми настръхна косата.Това с газта не го бях ,чувала още. То човек в собствената си къща да го е страх да спи. Не се връщам в тази страна за нищо на света. Лятото си мислех ,че баща ми преиграва като каза да сложим СОТ на гаража,защото се прибрахме с чисто нова кола.Ама имало защо май.Но това за газта........... думи нямам. #Crazy #Crazy
Само за инфо да кажа, че мои роднини в UK ги обраха до като си спяха. Влезли, взели само ключовете за колата и гаража. Отключили си и си взели Мерцедеса. Да ли пък не са наши момчета от BG?
Защо си мислите, че само в България се краде? Навсякъде има изроди, няма спасение от такива хора.

# 60
Здравейте!
Хайде да ви "успокоя"-добрите крадци отключват не само всякакви ключалки ами имат и техника за заглушаване на СОТ.Така,че решат ли да влязат някъде нищо не ги спира, та ако ще и собствениците да са си вкъщи.А що се отнася до дограмите и вие да пробвате ще успеете.Най-лесно се отключват касовите ключалки.Има само едни много рядко срещани и скъпи ключалки , които затрудняват проникването, но не го правят невъзможно!

# 61
  • Мнения: 12
Мои близки ги обраха, докато си спят хората на заключена врата, и то доста блиндирана и с доста добра касова брава. Изнесоха им всичкото злато, напълнили чанти с дрехи и каквото им попадне, взели им и каймата от хладилника и обувките от антрето. Добре, че децата не са били при тях вечерта. Даже им бяха взели парите от палтата, чантата с документи и всичко що може да се хване. А те, милите, вечерта били на банкет и заспали изморени. През това време други работили. Така и не ги хванаха. Два месеца бяха на успокоителни и психотерапия.

# 62
  • Мнения: 410
 Какво според вас е скъпа брава? Имам предвид колко горе-долу?
Ние като си купувахме нашата казаха, че ще е необходимо,за да се отключи около 7-8 часа. Това ни успокои и решихме, че никой крадец няма да си играе толкова време. Май голяма реклама ни направиха, мислите ли?

# 63
  • Мнения: 1 798
И ние "изгърмяхме" по същия начин. Само, че при нас влязоха през балкона /на втория етаж сме/. Ние сме си спали през нощта, имахме и питбул, но те са пуснали някакъв газ под вратата и са си действали на спокойствие. Хола беше празен сутринта. После бях на успокоителни цели шест месеца. Само при мисълта, че са могли и на нас с децата да посегнат и ми призляваше. Голям ужас е. Чувстваш се осквернен.
#Crazy #Crazy #Crazy
Мислех, че нашия ротвайлер е по-сигурен от СОТ...Почвам да се плаша.....

# 64
  • Мнения: 2 237
 Много гадно,такива наистина заслужават да им се отрежат ръцете !
на нас преди дни ни обраха офиса.Всичката техника взеха,до шушка.Най-необезпокоявани,влезли,взели каквото си решили и си отишли.Долу на входа има охрана,как ги е пуснал....И не е ли видял че носят техники,не се ли е сетил че може да са крадци !?
А на комшията от горния етаж - всичко ! До шушка,оставили му гола,празна стая.... #2gunfire

# 65
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ще понеса ли наказателна отговорност ако някой влезе незаконно в дома ми и аз го нараня?

Да.

Не! Naughty

ето извадка от Наказателния кодекс:
Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.



 



Това е много трудно доказуемо!

А за протокола и нас ни обраха докато спим през 2004год!

# 66
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Не! Naughty

ето извадка от Наказателния кодекс:
Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.


Това е много трудно доказуемо!

Е как ще е трудно доказуемо? Ако някой непознат е в моята къща, мястото му очевидно не е там! Няма какво да доказвам. По закон  домът е неприкосновен!

# 67
  • София
  • Мнения: 2 162
Точно така Нансен Peace. Законът приема, че НЯМА превишаване пределите на неизбежна отбрана, ако нападението е извършено чрез взлом или проникване с насилие в жилище. Който твърди обратното трябва да го докаже.

# 68
  • Мнения: 7 723
  Shocked Е, нямам думи просто  ooooh!

# 69
  • София
  • Мнения: 2 162
За кое, Миленка? Това означава, че ако някой влезне с взлом у вас  и ти го гръмнеш със законното ти оръжие или му разбиеш главата с точилката си била в границите на неизбежна отбрана по презумция от закона и не носиш наказателна отговорност.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 320
Не! Naughty

ето извадка от Наказателния кодекс:
Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
..........................................................
 Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.


Това е много трудно доказуемо!

Е как ще е трудно доказуемо? Ако някой непознат е в моята къща, мястото му очевидно не е там! Няма какво да доказвам. По закон  домът е неприкосновен!

Да, ама не е точно така.... На моя близка позната техен роднина лежа в затвора 4 год. за това, че е прострелял един от крадците. Установиха, че действотелно "посещението" е било с цел кражба, но....  ooooh!
Инече и при нас влиза крадец преди 2 години. Бяха приспали и двете ни кучета (доберман и канадски вълчак), за щастие комшиите ги видяли и ни събудиха та се разминахме само със стреса. Включихме СОТ. Ама то след дъжд качулка...

Хайде да ви "успокоя"-добрите крадци отключват не само всякакви ключалки ами имат и техника за заглушаване на СОТ.Така,че решат ли да влязат някъде нищо не ги спира...................

С това не съм съвсем съгласна. Техниката за заглушаване на СОТ е доста скъпа и едвали тея мушмоли дето извършват квартирните кражби с цел пари, телефони, техника, която може да изкарат бързо, бижута,не биха могли да си я позволят. Да, има такава техника, ползваща се от крадци извършващи доста по големи кражби.... И да ти кажа, няма такова  нещо като "добър" крадец има такива с повече късмет и такива с по-малко. И има патрони, които повярвай ми, няма как да отворят, няма такава техника, или поне не тук, в България!!!

# 71
  • Мнения: 7 723
lilfi , прочетох само заглавието и първия пост на Лео- затова нямам думи, с които да изразя възмущението си, относно наглостта, до която са стигнали днешните крадци . Думите ми не са продължение на твоя пост.  Confused

Сега прочитам написаното от теб и абсолютно те подкрепям  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 2 162
 EmbarassedИзвинявай.

# 73
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте! Преди няколко седмици сестра ми я обраха точно така,влизайки в дома й посред нощ през балкона,който искам да подчертая ,че е с алуминиева дограма остъклен.Напънали са прозореца и са го извадили някакси от пантите.Бил е полу отворен от горната си част.Добре че са си спяли непробудно самички сестрами и 2 год. и син.Иначе не искам и да си помислям какво е можело да стане!

# 74
  • Мнения: 1 547
Да, ама не е точно така.... На моя близка позната техен роднина лежа в затвора 4 год. за това, че е прострелял един от крадците. Установиха, че действително "посещението" е било с цел кражба, но....

Това вероятно е било преди повече от година-две?? Ако не ме лъже паметта, точно преди толкова време промениха закона по отношение на неизбежната отбрана и сега е така, както казва lilfi.

Покрай мен също имаше немалко случаи на подобни нагли обири, които до такава степен ме втрещиха, че се превърнах в доживотен фен на СОТ-а. Очарована бях от опцията, която позволява да го ползваш, дори когато си вкъщи. Не че се чувствам 100% сигурна и спокойна, но все пак е нещо. Идват светкавично, патрулират редовно... А и какво повече бихме могли да направим, ел.ток ли да пуснем по вратите?!  Tired

# 75
  • София
  • Мнения: 642
Ох, ужас!!! Това е някакъв кошмар....Два пъти ни обираха, но понеже живеем в къща, не бяха влизали на етажа, а само в гаражите и мазетата #Cussing out
Първия път си спяхме кротко и нищо не бяхме чули...Няколко месеца бях като болна. Страх ме беше и да спя. Така до втория път...Спомням си, че се събудих от някакъв шум. Събудих и мъжът ми, а той сънен тръгна надолу. Поогледа и като не видя нищо съмнително на пръв поглед, се качи. На сутринта като видяхме, че пак са ни обрали щях да се побъркам.  #Crazy
То е ясно, че са били някъде долу, а аз да го вдигна да провери #Crazy Ами ако го бяха фраснали с нещо, така както си е сънен....
Въпреки, че мина доста време оттогава още ми държи ядът, надявам се, че все някъде някой ще ги сгащи и тогава #2gunfire #2gunfire
И аз съм за Крумовите закони.  Peace Един да има с рязани ръчички, другите ще се замислят....

Да, ама не е точно така.... На моя близка позната техен роднина лежа в затвора 4 год. за това, че е прострелял един от крадците. Установиха, че действително "посещението" е било с цел кражба, но....

Това вероятно е било преди повече от година-две?? Ако не ме лъже паметта, точно преди толкова време промениха закона по отношение на неизбежната отбрана и сега е така, както казва lilfi.

По повод на това:
Когато ни обраха говорих с полицаите точно по този повод, какво би се случило ако хванеш крадеца вкъщи и примерно му направиш нещо. Те ми отговориха, че ако е мъжът ми ще си понесе отговорността, но ако съм аз това значело, че аз съм с по-малка физическа сила от него (крадеца) и съм действала при неизбежна самоотбрана...Важното било ако мъжът ми го хване примерно можел да го бие, ама да го остави жив. Щото после да си понесял последствията (крадеца). От кого ли????? Правете си изводите...

Само се моля да не се случва трети път baby_neutral baby_neutral

# 76
  • Мнения: 472
А как имат информация какво точно има по къщите?Винаги ми е било интересно.Някой знае ли?
Чувала съм за лекар работещ в бърза помощ(в София), който давал подробна информация.

# 77
  • Мнения: 13 512
А как имат информация какво точно има по къщите?Винаги ми е било интересно.Някой знае ли?
Чувала съм за лекар работещ в бърза помощ(в София), който давал подробна информация.

Еееееее,  за това никога не бих се сетила! безобразие..

# 78
  • Мнения: 14 502
А как имат информация какво точно има по къщите?Винаги ми е било интересно.Някой знае ли?
Чувала съм за лекар работещ в бърза помощ(в София), който давал подробна информация.


е това наистина е върха!!!!доктор - не стига че не ги бива ами и това да правят. аз съм си мислела дали тия дето засичат водата като влизат и оглеждат не биха могли да докладват на крадците

# 79
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
тук вече се разказват приказки от 1001 нощ Laughing

# 80
  • Мнения: 472
тук вече се разказват приказки от 1001 нощ Laughing
Преди о/ло 7-8години подпийнал млад лекар се е хвалил на мой познат за лесно изкараните си пари.Аз не съм пресъствала но не го изключвам като вариянт,имайки предвид смешно ниските им заплати.

# 81
  • Мнения: 2 180
Аз знам за шофьор на линейка, който постоянно е задигал по нещо от домовете, в които е бил викан на адрес. Даже се хвалел на докторите, с които е бил на смяна. Вече е уволнен.
Винаги съм подозрителна към куриери, техници и т.н. идващи по домовете. Обирана съм 2 пъти и умирам от ужас. Хората не са ми виновни, че съм параноичка, но дори от момчетата, които ми скачваха нета ме беше страх. Rolling Eyes Мислех си преди да дойдат да разкарам всичко набиващо се на очи в другата стая, но се случи така, че ми звъннаха докато се прибирах от работа и ме чакаха пред вратата, така че нямаше начин. Луда съм и това е!

# 82
  • Мнения: 13 512
че каква работа има шофьорът на линейка  в апартамента на пациента? Той нали си седи да си чака в линейката? Аз нямам спомен шофьор да се е качвал у нас.

# 83
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 491
че каква работа има шофьорът на линейка  в апартамента на пациента? Той нали си седи да си чака в линейката? Аз нямам спомен шофьор да се е качвал у нас.

Разбира се  Stop

# 84
  • Мнения: 2 180
Шофьорът помага при изнасянето на пациента с носилката. Не знам при вас как е, но да не дава Господ да се стига до там, за да разберете.

Общи условия

Активация на акаунт