Не иска да имаме общо дете?

  • 9 513
  • 332
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 791
Всички въпроси в главата ви е редно да ги зададете на партньора директно.
Личното ми мнение е, че мъж ма 40 с 2 деца трудно би се навил да мине отново през бебешкия период и всички сетресения в личния живот, които съпътстват бременност и бебе. Финансовата част също не е за подценяване.

# 16
  • Down south
  • Мнения: 7 802
В началото е нормално да се казват подобни неща.
Човекът е на 40 с две деца, напълно разбираемо е да не иска повече.
От твоя страна ти имаш свое. Щом се чувствате добре заедно - наслаждавайте се един на друг, на децата си и най-вече на съвместния си живот!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 14 832
Не е лошо и грешно - повече от нормално е да искаш дори не дете, а деца. Но зорлем не става. Без всякакво значение е дали е лошо и грешно, ако той не иска.
Иначе не, повече от едно дете съвсем не е твърде много. Неговите деца не са твои и твоето няма как да стане негово също. Колкото и мили отношения да имате с тях, както би трябвало да бъде.
Вече ти го казаха, всичко е възможно - и да не е мислил много тогава, и да те е лъгал, и да не те е лъгал, а да си е променил мнението, но каквото и да е, с него трябва да се обсъди въпросът. Или той отстъпва, или ти отстъпваш, или се разделяте.

# 18
  • Мнения: 5 743
Всеки има право да си промени мнението по които и да е въпрос.
Три деца са грижа, четири още по-голяма.
Не знам, аз не си го представям нямам и възможност да обгрижван еднакво 4 деца, защото не върви четвъртото-общото да се радва на комфорт, за разлика от другите. В моята глава е така 🙁.
Виж, ако финансовите възможности не са проблем, е друго.

# 19
  • Мнения: 25
Ми чукнал е 40 човека и може би си е дал сметка, че на тия години не му се сменят вече памперси. Пък и пишеш че, има две негови, предполагам все нещо помага и за твоето. Сега и четвърто...

Говориш в единствено число -сменя, има, помага. Аз също помагам финансово, емоционално и физически по еднакъв начин. Всъщност аз съм тази, която главно се грижи за домакинството, работя също, може да е с по-малка заплата, но общо взето не съм легнала да чакам на него. Нещата са горе-долу еднакви като задължения. Затова моля не мисляте, че жена като иска да има децА и чака мъжа да сменя памперси, готви, чисти и се грижи финансово до живот.

# 20
  • Down south
  • Мнения: 7 802
Пишейки предния итговор ми се стори, че историята ми е позната.

Последна редакция: пт, 07 юли 2023, 18:41 от Daylily

# 21
  • Мнения: 46 599
Всъщност аз съм тази, която главно се грижи за домакинството, работя също, може да е с по-малка заплата, но общо взето не съм легнала да чакам на него. Нещата са горе-долу еднакви като задължения. Затова моля не мисляте, че жена като иска да има децА и чака мъжа да сменя памперси, готви, чисти и се грижи финансово до живот.
Неминуемо едно бебе ще промени сегашните ви приходи/разходи и отговорности.
Може и да си го е мислил в началото, но на 40 вече да е променил решението си. И като човек 40+ го разбирам напълно. Ти си много млада и е нормално да искаш деца, но не всеки след 40 е склонен.

Редно е обаче да каже директно какво иска/не иска (по принцип, не сега в момента), за да си прецениш положението.

# 22
  • Мнения: 9 878
Колко са големи децата му?

# 23
  • Мнения: 25
Колко са големи децата му?

на 11 и на 12 г.

# 24
  • nowhere
  • Мнения: 313
Дрийми, мисля, че желанието ти за второ дете е напълно естествено и човешко и най-добре е да поговорите открито и да изслушате аргументите си. Тези неща се решават заедно, не ми се струва ок единият партньор да заяви не и точка.

Може би сте си изградили ежедневие, което му е удобно, всичко е влязло в коловоз и мъжът ти предпочита да не излиза от зоната си на комфорт.

Аз лично бих говорила по темата и бих напуснала мъж, ако аз искам дете, а той не. Просто знам, че цял живот бих съжалявала, ако съм искала дете, а не съм го имала заради желанието на друг човек.

Може би той ще промени мнението си, но ако не го направи, ти трябва да решиш кое е по-важно за теб - тази връзка или копнежът по второ дете.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 799
Предполагам, че разходите по децата са се увеличили и той си дава сметка, че оттук нататък ще е все така. Предполагам, че мотивът е основно финансов, а отчасти и липсата на желание да си разваля комфорта. Не мисля, че ще отстъпи.

# 26
  • Мнения: 7 538
Съвсем нормално е да се замисля и да не иска повече деца. Та неговите още са малки.
То така се гледат 4 деца.

# 27
  • Мнения: 18 765
Тя иска дете точно от този мъж, къде я пращате за деца?

# 28
  • Мнения: 25
Всъщност аз съм тази, която главно се грижи за домакинството, работя също, може да е с по-малка заплата, но общо взето не съм легнала да чакам на него. Нещата са горе-долу еднакви като задължения. Затова моля не мисляте, че жена като иска да има децА и чака мъжа да сменя памперси, готви, чисти и се грижи финансово до живот.
Неминуемо едно бебе ще промени сегашните ви приходи/разходи и отговорности.
Може и да си го е мислил в началото, но на 40 вече да е променил решението си. И като човек 40+ го разбирам напълно. Ти си много млада и е нормално да искаш деца, но не всеки след 40 е склонен.

Редно е обаче да каже директно какво иска/не иска (по принцип, не сега в момента), за да си прецениш положението.

Не мисля, че да имаш или не дете се определя от годините. Въпросът не е дали иска или не дете на или над 40, а дали иска или не дете с мен. Според мен, ако срещнеш човек, с който толкова си пасвате, вярвате и уважавате, другите фактори остават на заден план. Разбира се, финансовата страна е важна за всичко и все пак, това ли е водещото нещо, което трябва да определи дали една двойка да има дете/деца или не.

# 29
  • Мнения: 5 276
Когато има любов броя на децата не е от значение. Където 3 там и 4.
Аз лично не искам, но при мен ситуацията е различна.

Общи условия

Активация на акаунт