Как кърмите нощем?

  • 1 058
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 423
Каката винаги си спеше в нейната си кошара и нощем ставах и я кърмех седнала. За това и постоянно бях недоспала. Даже преди да родя второто се питах как ще издържа на темпото по същия начин. Обаче се научих да кърмя легнала и "се родих". Сега спим заедно с бебо и си го кърмя без да се разбуждам много, много. Всъщност не винаги, защото напоследък той спи по цяла нощ и в такъв случай го оставям в кошарата.

# 16
  • Мнения: 1 328
Аз кърмя легнала - както сме един към друг с бебето, му давам от гърдата, която е по-горе, а не от тази, която е на леглото. Като задължително съм се попривела към него. И една цака си намерих за ръцете - някой спомена, че трябва да са перпендикулярни на тялото - точно така, но слагам една малка възглавничка под тях, че иначе ми изтръпват ръчичките Simple Smile  Rolling Eyes Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 12 232
   Аз отскоро кърмя легнала без възглавница, която да ги повдига. Просто в началото главичките им бяха много малки и т.к гърдите са ми още по-малки нямаше как да застана за да стигат и да ми е удобно  Simple Smile Сега само така си ги кърмя нощем стига да се будят една по една. Почти не усещам че се събуждам. Вчера дори след като хапнаха ги изпишках и после ги приспах и пак успях да се наспя  Simple Smile А за тези който говорят да не ги учим така нека си бодуват по нощите, аз друг начин освен да са при мен и да ги кърмя легнали за да се наспя не открих.
   

# 18
  • Мнения: 487
И ние спим заедно спалнята. Памперси сменях в началото, но видях, че така само напразно го събуждам. Иначе си суче без да се събуждаме много много  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 896
Само ме интересува ваште мъже как го приемат?...
Ами приема го супер, щото и на него му се спи. При сегашното положение таткото не чува изобщо и не разбира дали и кога се е будило детето. Него никой не го закача да дундури нощем, така че го устройва перфектно.
Е, сега май ни чакат някои промени, но отговорът ми във всеки случай важи за първите две години на детето.

# 20
  • Мнения: 3 205
Само ме интересува ваште мъже как го приемат?...

Абсолютно нормално, даже ако много ми се спи на мен, си го гушка под мишница и така спят двамката  Mr. Green

Аз рядко го кърмя легнала нощем (много студено ми става на кръста Crazy ) и всъщност практиката да спи при нас е от около 2 месеца - зъбите се оказаха проблем в един момент. Кърменето няма общо със спането при нас и откакто е при нас броят на кърменетата нощем не се е увеличил.
При нас спи много спокойно, ако изпусне бибка, я давам без да се разсънваме и двамата. Аз МРАЗЯ да се будя и да ставам нощно време, така че докато не почне да спи по цяла нощ, ще спи при нас. Това е единственият начин да се наспим с татето, защото и двамата сме уморени и нямаме нито време, нито желание да се занимаваме със среднощно приспиване.

Памперс сменям само ако се наака или измокри. Той обаче много пишка нощно време, затова обикновено има преобуване към 6 и после пак сънчо.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 671
Нашият тати абдикира от спалнята доста преди Косьо да започне да спи на нашето легло и да се буди многократно  Confused

# 22
  • Мнения: 1 691
При нас режимът е следният: вечер малкият мъж заспива на гърдата и го оставям в креватчето му. Когато се събуди през нощта, го взимам при нас и така се кърмим на пресекулки до сутринта. Защото и аз МРАЗЯ да ставам през нощта и не ми се занимава с приспиване по никое време.
Кърмя легнала, защото като седна ми се схващ кръстът, изстиват ми раменете и на следващия ден съм болна. 
Как кърмя: с бебчо лягаме лице срещу лице, т.е. цица срещу лице Simple Smile Ако искам да сменя гърдите, или го прехвърлям от другата си страна, или го слагам да легне върху моята възглавница, за да е по-нависоко и да стига до горната гърда без аз много да се кривя. Когато се пусне и заспи - прекрасно, и аз заспивам. Когато се събуди и размрънка, просто отново пъхам зърното в устата и продължаваме да спим всички.
Как се отнася таткото - рядко се събужда от някое мрънкане, на което не съм реагирала навреме. Казва, че ми е много благодарен, че съм го спасила от ревовете и дондуркането посред нощ.
Памперс през нощта сменям изключително рядко - ако момъкът се е наакал и съм го усетила.

# 23
  • Мнения: 320
и ние спим на едно легло и е много удобно и не сменям памперс през нощта

# 24
  • Мнения: 1 321
Да ви се похваля ние тази нощ се кърмихме легнали и наистина е едно невероятно облекчение. Mr. Green Laughing
А аз си мислех че е невъзможно.

# 25
  • Мнения: 1 382
Спим заедно с бебо и кърмя легнала Simple Smile

# 26
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
И ние се кърмехме точно по начина, който си описала. Много е гот! Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 039
Памперс не сменям нощем от 2 месечен Peace Не спим заедно,но аз го кърмех нощем само до 2 месец,после той сам взе да спи напробудно по цяла нощ,та нощем спим  Peace  Party

# 28
  • Мнения: 2 807
През нощта кърмя както през деня - седнала...защото Мони предпочита така  Wink

Пампи сменях допреди няколко дни - наакани.
Ако е много напишкан (памперса, де) пак го сменям  Peace

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 00:34 от Maminka

# 29
  • Мнения: 348
При нас всеки си спи в своето си легло, дългото спане е от 6 до 8 часа, по-често 8 и не го кърмя. Така си е още откакто навърши месец. Аз имам доста кърма и се засища за дълго време. За сега не съм имала проблем с кърмата. По принцип му давам и от двете гърди на всяко кърмене, освен сутрин, когато му давам само от едната, а другата я цедя, защото не може да насмогне  hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт