Билла, Метро, Фантастико, Хит, Т-маркет и др. - Тема 16

  • 66 244
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 791
Бонго, това  за избора на опаковка решено ли е или е предложение?

# 721
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 311
предложение.
сравнително скоро го чух да се коментира. и презумцията беше, че клиента трябва да има избор.
в случая ти вямаш избор - плащаш кутията. за да имаш избор би трябвало да има и друга опция - примерно да си
носиш собствен съд. това трябва да е регламентирано от чиновниците от БАБХ.  аз не виждам проблем. преди години си носихме празни бутилки от олио за да ни ги напълнят. дали са чисти или не ... наш проблем си е.
не сме се заразили от каквато опасност някой се притесняват. Smiley  друг вариант е да има машини в суперите, в които да можеш да връщаш  тези кутии и да си получаваш платените парите за тях.

# 722
  • Мнения: 791
Ами доколкото си спомням , К излязоха със съобщение, че го правят заради екологията. Но не видях да се предлага алтернатива на това им решение. Няма избор на друга,  по-еко опаковка от която да се избира. И си остава впечатлението у клиента , че всичко е заради печалбата.

# 723
  • Мнения: 3 383
Мда, много екологично прибират едни пари. .

# 724
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 311
в случая, да. прибират пари за нещо, което ние не го желаем. и на друго ниво това се прилага. примерно в моб.оператори.
трябва да уточним , че това се отнася за стоки в насипно състояние. когато е директно от производителя той е включил в крайната си цена и тази пластмаса. но когато не е включена (в случая с насипни маслини) продавача трябва да си вземе парите за кутийките, които предварително е закупил в огромни количества заради лесна печалба. сламки и бъркалки вече отпаднаха, скоро и тези кутии трябва да отпаднат като съд в който ти слагат стоката. поне такива са моите предвиждания. все пак живеем в БГ. Smiley

# 725
  • Мнения: 3 383
Ами да си ги калкулират в цената, така поне няма да дразнят клиентите, че плащат за нещо което не искат.

# 726
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 311
доколкото схващам няма как да стане това. получават стока за 10 лв, имат право на 50% увеличение и стоката трябва да се продава на 15 лв.  кутията не влиза в цената. същото е и като торбичките - заплащаш ги допълнително. това е моето обяснение.

# 727
  • Мнения: 36
Пуснали са семена по различните вериги. Мисля да си взема босилек и магданоз.
Бихте ли споделили, от семената на коя верига сте доволни?

Благодаря.

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 3 273
Пуснали са семена по различните вериги. Мисля да си взема босилек и магданоз.
Бихте ли споделили, от семената на коя верига сте доволни?
To не е до верига, а до късмет какви семенца ще ти се паднат и с какъв процент кълняемост.
Миналата година взех от К. босилек - няколко саксии и сандъчета станаха, много ароматен. 2 пъти правих песто, режа го и пак расте. Още е жив Simple Smile

# 729
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 311
вземи си от някой познат, който вече се е обзавел с тях.
няма отърване и всеки би ти дал с кеф.

# 730
  • Мнения: 36
вземи си от някой познат, който вече се е обзавел с тях.
няма отърване и всеки би ти дал с кеф.


Нямам такъв за жалост, явно аз ще съм този, който ще раздава Grinning

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Пуснали са семена по различните вериги. Мисля да си взема босилек и магданоз.
Бихте ли споделили, от семената на коя верига сте доволни?

Благодаря.
Похвалвам семената на Била, чудни босилеци си отгледах на терасата от тях.

Последна редакция: ср, 24 яну 2024, 19:24 от Bellatrix*

# 732
  • Асеновград
  • Мнения: 516
...продавача трябва да си вземе парите за кутийките, които предварително е закупил в огромни количества заради лесна печалба. сламки и бъркалки вече отпаднаха, скоро и тези кутии трябва да отпаднат като съд в който ти слагат стоката.

Ама цялата работа не е , че си ги плащаме когато ни ги дадат , а за това , че не ни ги дават а ги калкулират на касата . Плащаш за нещо , което не си получил .

# 733
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 311
така е. но касиери или персонал нямат вина в повечето случаи.
директно отгоре е заложена таксата за кутиите при покупка на насипна стока.
просто няма как да ти измерят стоката ако не е поставена в нещо.

# 734
  • София
  • Мнения: 5 258

просто няма как да ти измерят стоката ако не е поставена в нещо.

Една година и отгоре го нищим вече 🙃
Слагат в плик, тоест има как да измерят, но системата им е настроена автоматично да калкулира и кутия за определени продукти.

Общи условия

Активация на акаунт