Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 562
И аз се водя по режима на децата вечер заспиват в 22.30 -23.00, но ние започваме къпането в 22, а допреди 2 седмеци и в 22.30, но аз съм малко нощна птица и този режим ме устройва повече, сутрин се будят в 7.30 - 8.00 часа

# 16
  • Мнения: 955
Последния отговор също ме окуражи. Може би и моя Жорко като стане на 10 месеца като вашето бебе сам ще усети, че не е нормално едно бебе да щъка с проходилката напред-назад и да се киска до 24 часа като ето това инджикиплякторче  #Onfire . Понякога го гледам и ми е смешно понякога тъжно. Дано и той влезе в ритъм като другите бебета. Чао от мен и много целувки на вашите бебета!!! Heart Eyes

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и Елина си лягаше много късно....до момента в който тръгна на детска градина и започна да става с 7ч, пък и през деня се изморява много повече с другите деца.
Жорко е малък още...на тази възраст по никакъв начин не можех да убедя Елина да си легне по-рано, пък ако и се доспи следобяд нямаше как да я държа будна. Тя започваше да плаче, да рита, да се тръшка...и си запиваше........
Умора му е майката и ранно ставане:)

Колкото до мъжа ти...ОХ:) Нашият тати от самото начало си беше доста ангажиран и не съм му спирала мерака никога.  Още повече като са две с малка разлика...ако не ти помага и на него няма да му е добре...ти ще се изнервяш...ще започнете да се карате....
Според мен е добре да поговорите от сега...Simple Smile
Сподели му, че ти тежи и че се изморяваш и изнервяш да правиш всичко сама... Ако е от типа, който ще ти отвърне, че "какво пък толкова правиш..." предложи му да гледа един ден САМО ТОЙ детето...и после пак ще си говорите.

НО...само КРОТИЧКО:) без караници... целта е не да се налагате един на друг, а да направите така, че всички да сте доволни в крайна сметка.....Simple Smile

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Ellypr
Здравей,
Аз разсъждавам като мъжа ти и в подобна ситуация, просто не бих слагала детето да спи в 5 след обяд. Ще го забавлявам до 6 и нещо, после къпане , ядене и ако трябва ще го сложа в леглото 7 и нещо, но ще си легне на време. Всъщност аз това и правех  Wink . За седмица и нещо детето ще се научи да компенсира съня си и ще започне да спи повече след обяд и ще запази този режим години.


   202uu

Тук всички знаят моето мнение относно бебешкия режим на сън и храна, така, че не бих искала повече да отегчавам публиката с това нещо.

дъщеря ми когато беше на 9-10 месеца - къпането беше в 20ч , яденето в 20ч30 и после в леглото - дали и се е спяло или не - малко ме е интересувало, важното за мен беше това 9-10 месечно бебе да бъде в леглото в 20ч30 - толкова.
варвайте ми - едно бебе със създаден режим (ама точен)  на хранене и спане се гледа много, много лесно.
сега, вече на 2г и 5 мес - никога не оставям дъщеря ми след 21ч30 да не е в леглото, 21ч - ядене , миене , зъби (вечерен тоалет демек) и в леглото, може да не заспи на секундата, но тя трябва да знае и знае вече, че в 21ч30 малките деца си лягат, навън е тъмно и Сънчо идва.
При мен в това отношение намя 6,5.

за хранене - храни се до ден днешен под час, както и аз, и баща и, имаме си определени часове за хранене всички.

и така до 1 клас ще запазя този режим, но е много лесно вече, защото билогичният и часовник отдавна се е настроил.

толкова от мен.
така е при нас.

# 19
  • Мнения: 516
Ние също заспиваме
много късно-22-22.30h  
После се буди,като по 4асовник в 02h,за да го накърмя,още
не сме се отказали от нощното храненe.
Към 6h пак се храним,но пропуснах да кажа,4е аз през ноща взимам бебето в моето легло и е нормално да се буди и да су4е по-4есто даже и само за успокоение.
Таткото спи в друга стая,аз само му ходя на гости Wink
Ве4ер аз ако не успея,мъжът ми взима бебо на ръце и го приспива.Заедно го къпем и 4есто заедно го разхождаме,но виждам,4е не при вси4ки е така Close
Незнам да има трик,мъжът ти да ти помага пове4е,май това трябва да идва от вътре,но е недопустимо,да не ти помага щом отново си бременна,скоро наистина ще имаш нужда от още"две ръце".

# 20
  • Мнения: 161
никога не бих събудила бебо, дори когато трябва да яде , а той спи.

# 21
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Ивета Вучева
Има ли тук от онези хитруши, които успяват да накарат половинките си да бъдат по-всеотдайни и какви са техниките. Макар това да е една нова тема за разговор ще се радвам да науча някои трикове от вас.


Ами аз не се възприемам като хитруша  Wink , но и не се правя на майка героиня  Embarassed  Wink . Приемам, че е нормално да се уморявам и казвам когато имам нужда от помощ. Вечер когато таткото се прибере от работа просто му връчвам детето (вече децата) и отивам в кухнята да си върша другата работа. Събота и Неделя сутрин обличам децата, правя списък с покупките и пак с усмивка ги връчвам, а аз вадя прахосмукачката, отварям прозорците, пускам пералнята и печката  Grinning . Не питам таткото дали му се играе с децата, просто моля да ми помогне и толкова. Вярно е, че и той го прави често с удоволствие, но и да не му се играе точно в този момент какво да прави. На нас винаги ли ни се играе  Rolling Eyes . Децата са обща грижа, а и хората създават семейства за да си помагат.
Според мен сега, когато си бременна е идеалния момент да помогнеш на таткото да се сближи с малчо, защото след някой и друг месец ще си имаш 2 бебета, но не близначета  Wink  и голямото ще има нужди, които ти не винаги ще имаш възможност да задоволяваш и тогава той ще трябва да се включи.
Успех и лека бременност.

# 22
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Liorena
дъщеря ми когато беше на 9-10 месеца - къпането беше в 20ч , яденето в 20ч30 и после в леглото - дали и се е спяло или не - малко ме е интересувало, важното за мен беше това 9-10 месечно бебе да бъде в леглото в 20ч30 - толкова.

А, като по-малко бебе пак ли така ? и до колко е спала сутрин като легне в 20.30 ?
Чудя се дали малкото ми зверче някога въобще ще се научи да спи нощем Sad ляга си към 22.30 и се буди към 4 Sad рядко, ама наистина много рядко заспива пак и до към 6 Sad повече - абсурд! не е гладна 100% ! сигурна съм ! храненето по принцип и е в 6 сутринта и чак към 6 без нещо започва да мрънка от глад.

# 23
Моят син няма ражим за спане ,когато му се приспи почва да си търка очичките и аз го слагам да спи. Вечер заспива след банята към 9-9:30.А относно превъзпитанието на мъжа не съм съвсем съгласна.Първите 6 месеца от раждането на детето живеехме разделени. Той виждаше детето веднъж в месеца за по няколко дни и пък заминаваше. Когато се събрахме един ден го попитах иска ли да смени памперса на детето, но с такова вдъхновение, сякаш да сменяш памперс е блаженство не виждано.Така постепенно почна да се включва по-активно. Може би е до човек, но докато не опиташ няма да разбереш.Успех ти пожелавам.

# 24
Цитат на: T o n i
Цитат на: Liorena
дъщеря ми когато беше на 9-10 месеца - къпането беше в 20ч , яденето в 20ч30 и после в леглото - дали и се е спяло или не - малко ме е интересувало, важното за мен беше това 9-10 месечно бебе да бъде в леглото в 20ч30 - толкова.

А, като по-малко бебе пак ли така ? и до колко е спала сутрин като легне в 20.30 ?
Чудя се дали малкото ми зверче някога въобще ще се научи да спи нощем Sad ляга си към 22.30 и се буди към 4 Sad рядко, ама наистина много рядко заспива пак и до към 6 Sad повече - абсурд! не е гладна 100% ! сигурна съм ! храненето по принцип и е в 6 сутринта и чак към 6 без нещо започва да мрънка от глад.

А ми примерно моята кака си лягаше в 20.30ч допреди година.Лятото малко по късно към 9ч.От тази година не иска вечер да си легне преди 10ч и понеже вече знае числата следи часовника дебелата стрелка да показва 1 и 0.А че може да е 10 без 25 нали не разбираме лъжем се.Мъника си ляга в 9ч вечер никой него пита дали иска.
Преди спеше през 3ч и се падаше в 18ч да си дремне 30мин,ама започна да не иска да заспи до 10ч.На мен ми писна и и смених режима .Сега ставаме в 6ч Пие мляко и продължава да спи до 7ч.След това заспива към 10ч.Следващото спане е в 13.30ч,После си дремва в 17ч и в 20,30 се къпем ядем и в 21 е заспала.
Подяволите и ние сме хора искаме да изгледаме един филм на спокойствие вечер.Бебето е спокойно и ще си и нагласям съня както на нас ни е удобно

# 25
  • Мнения: 1 581
Според мене лично режимът на малкото бебе трябва да се нагласи, а не да се разчита, че му е зададен биологично. Както и за всичките му останали навици.
Аз на няколко пъти съм сверявала часовника на Виктор според часовника на семейството, разбира се, че и ние сме хора  Grinning
През деня давам относителна свобода, съобразявам се с желанията му, но за съня вечер не го оставям да ляга след 10.30. И спи до 8-9 сутрин. Много рядко правя компромиси. И детето свикна така и сега нямаме проблеми.
Не съм за твърд режим, а за разумен.  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 6 562
По повод татковците - когато бях бременна моят мъж се шегуваше, че една година ще си отспя в къщи  Twisted Evil . Помолих го да си вземе 10 дни отпуск, като се родиха бебетата ( изринахме от къщи всички баби Twisted Evil ) и на третия ден - викаше, ауууу, ма то мното работа беееееее. Сега някак си негласно си разделихме задълженията - сутрин в 7.30 ставаме и ги храним заедно ( преди той да отиде на работа), в 19.00 пак, в 23 - също. Аз къпя, той носи вода ( викаме му водоноската  #Silly ),  вече той държи Плами при къпането, защото стана много тежка, изхвръля памперсите, стерилизира и мие шишета и биберони само той, когато си е в къщи. Сутрин пълни и пуска пералнята, аз като стана я простирамм, ако е в почивен ден простираме заедно. Приготвя папото - щото аз не съм го правела с математическа точност, пюрета правим заедно в неделя т.е. днес за първи път правихме де  Grinning .
Вечер ги занимаваме заедно ( любими моменти са ми тези когато сме натъркаляни на спалнята 4-мата заедно - голяма идилия).
Вече знае всички видове, пюрета, памперси, препарати за пране - и акъл раздава , чете и тук ( ама тайно - не ще да се регистрира) и така - майката му е малко време насаме тате+бебе, за да им стане ясно за какво става въпрос и така со кротце со благо ....

# 27
  • Мнения: 1 246
И НА6А АЛИСИА ЗАСПИВА КЪСНО,23-24,ИЗКЪПВАМ Я КЪМ 9.30,И СЕ ЗАПО4ВА ЕДНО ДРУСАНЕ....ДЕНЕМ ЗАСПИВА ТРУДНО,ИЗНЕРВЯ СЕ,ДАЖЕ СЕ 4УДЯ КАК ИЗДЪРЖА НА ТОЛКОВА МАЛКО СЪН.СУТРИН СТАВА 9.30ПО 4АСОВНИК,НОщЕМ РАЗЛИ4НО,ИМА НОщИ КОГАТО СЕ ДРУСАМЕ МЕЖДУ 4-6,ОМА И НО6ТИ КОГАТО ЗАСПИВА В 24 И СЕ БУДИ 4АК В 8-9,НЕ ЗНАМ НА КАКВО  СЕ ДЪЛЖИ. А НА6ИЯТ ТАТКО,ПОМАГА МНОГО,СТАВА НО6ТЕМ,СМЕНЯ ПАМПЕРСИ,ХРАНИ Я....О6ТЕ ОТ НА4АЛО ЗАПО4НА ТАКА,БЕЗ ДА ГО КАРАМ ИМА ЖЕЛАНИЕ...

# 28
  • Мнения: 955
Стават чудеса! Днес Жорко явно е разбрал, че не може повече така и сам си измести спането напред. А на таткото реших да му въздействам индиректно и го оставих да прочете темата, като все едно уж съм забравила да затворя страницата. Веднага почувствах промяна в отношението. След това ме бъзикаше, че съм се оплаквала от него в интернет. Но така или иначе вечерта си поиграха доста. Дано и за в бъдеще всичко бъде като днес - ПРЕКРАСНО! Лека нощ мами и бебета!

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Ивета Вучева
Стават чудеса! Днес Жорко явно е разбрал, че не може повече така и сам си измести спането напред. А на таткото реших да му въздействам индиректно и го оставих да прочете темата, като все едно уж съм забравила да затворя страницата. Веднага почувствах промяна в отношението. След това ме бъзикаше, че съм се оплаквала от него в интернет. Но така или иначе вечерта си поиграха доста. Дано и за в бъдеще всичко бъде като днес - ПРЕКРАСНО! Лека нощ мами и бебета!


поздравления! Simple Smile страхотно Grinning  #Milti  #Milti

Общи условия

Активация на акаунт