За плуването, уроците по плуване и страха от водата

  • 5 495
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 816
Моля те кажи нещо повече за баня Мадара-от каква възраст приемат,колко пъти седмично и каква е цената. Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 223
Мисля ,че най -ранната възраст е седем години.За дванадесет тренировки плащаме 48лв.Самата тренировка протича 45мин.Мога да кажа,че за това време хем ги изморява достатъчно,хем имат време да се порадват на водата и  дисциплината е страхотна.Наистина е тренировка,не плацикане като на Спартак!

# 17
  • Мнения: 1 734
А някой знае ли къде мога да запиша детето си на такава крехка възраст на плуване - 2,8г. До колкото знам най-ранната е поне от 7 години. В градината си имат басейн, но все още не се ползва от толкова малки деца.

# 18
Синът ми ходи в Спартак, на 4 и половина е. Аз съм много доволна, сигурно зависи от треньора най-вече. Нашата се казва Сотирова и ни я препоръчаха приятели. В Мадара ни отказаха, защото бил малък. Сега сме много шастливи, защото мъжът ми го води и вместо да чака на пейката - плува в големия басейн. Аз не искам да става състезател, така че нямам нищо против плацикането.

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
А някой знае ли къде мога да запиша детето си на такава крехка възраст на плуване - 2,8г. До колкото знам най-ранната е поне от 7 години. В градината си имат басейн, но все още не се ползва от толкова малки деца.
Ето ТУК има една стара тема за плуване с бебета, но като инфо става и за малко по-големи дечица, като твоето.
Аз като ги гледам тук, пък и от опит, до 3 години курсовете са с родителите в басейна, защото децата си имат нужда от индивидуален асистент  Grinning
От 3 до 4 ги пускат в малки групички с учителя при тях в басейна.
След 4 зависи от възможностите на децата. Ако са начинаещи, треньорът е при тях, но ако учат вече стил на плуване, той само ще им се пречка, затова и гледа от вън Wink
В момента аз обучавам моята в басейна и мисля до 3 години така да си остане.

# 20
  • Мнения: 130
А някой може ли да ми предложи вариант за треньор, който би влизал в началото с 7 годишния ми син, койо има страх от водата. Самата аз не плувам и точно затова ми се иска един ден да не е в моето неизгодно положение... да оставим настрана безспорните ползи от плуването.
Бих направила всичко по силите се да преодолее този страх и да се научи. Или поне да знам, че съм направила всичко възможно.

# 21
  • София
  • Мнения: 194
И аз се интересувам от треньор, който да влиза с децата - поне в началото.
Имам син на 13 години и преди 2-3 години го записахме на плуване в БСФС (идеята бе да може и ние да плуваме, докато той има тренировка) Там треньорката НЕ влиза с децата и честно казано не съм доволна. Каза ни "Такова страхливо дете за пръв път виждам. Научете го да влиза в големия басейн и тогава аз ще го тренирам" Ами ние ако можехме да го научим нямаше да я търсим .... Sad а той изпитва панически страх от големия басейн. в малкия плува добре  - но знае че има дъно и винаги може да стъпи...
така че спяхме тренировките и сега отново търсин - дори и да е индивидулно занимание само с него ... Важно е да може да плува всяко едно дете.

# 22
  • Мнения: 306
Моята щерка плува в Спортната палата при Мария Александрова (писала съм и в друга тема).
Там има детски басейн, в който треньорката не влиза. Има 3 стъпала по цялата дължина на басейна и там започват начинаещите. Всяко стъпало е с височина около 20 см. и там трябва да се отпусне детето и да навлезе постепенно.
Треньорката ми е казвала, че е имала деца, които едва се престрашават да си натопят крачетата и първите няколко пъти стоят само в края на басейна.
Може да пробвате там.

# 23
  • Мнения: 192
Много хубава тема.  Ами 7 годишната ми дъщеря плува от 2.5 г.  Сега вече е в отбор и има тренировки 3 пъти седмично. До 2 месеца се надявам да я преместят в горната група, която тренира до 6 пъти седмично (по1.5ч.на ден). 

Тренъорите са в и извън басейна.  По често вътре, обаче.  Практикуват гръб, кроул, бътерфлай и брус (мисля така се казваше).  Ходим редовно на състезания.  И аз нямам амбиции детето ми да стане Аманда Биърд, но искам да се научи да плува, пък и този спорт е най-добрия cardio workout с минимални контузии. 

В отбора приемат от 4г. нагоре, но правят изпит.  Една майка сподели, че записала детето си на 2г. на плуване (преди този отбор на друго място), т.к. не можела да го къпе въс ваната от страх на детето от водата. Сега това момченце е на 7г. и е шампион за age group 7 and under в North East US. Така че не се отказвайте!

# 24
  • Мнения: 45
Хубаво е, че има и треньори които влизат с децата.
За преодоляването на страха може да помогне ходенето на тренировки с приятелче. Особено ако децата са по-блилзки и започнат заедно да тренират. Винаги е по-весело с компания.

# 25
  • Мнения: 1 470
   В нашето ОДЗ имаше плувен басейн,е това беше смисълът на синовете ми тогава,само за това се говореше...Но това дето калява Thinkingне знам,средният ми все си боледуваше!Сега обаче нямам наблизо,макар че в началото на зимата ми казаха за частнен басейн във Княжево,та пролетта смятам да го проверя.Мисля че позволяваха на родителите да влизат с децата във Вилхем Пик,но може и да ми е грешна информацията,във всеки случай там не ни пуснаха когато бяхме на 5 или на 3.6м. Hug

# 26
  • Мнения: 3 323
Синът ми ходи в Спартак, на 4 и половина е. Аз съм много доволна, сигурно зависи от треньора най-вече. Нашата се казва Сотирова и ни я препоръчаха приятели. В Мадара ни отказаха, защото бил малък. Сега сме много шастливи, защото мъжът ми го води и вместо да чака на пейката - плува в големия басейн. Аз не искам да става състезател, така че нямам нищо против плацикането.
Малкия ми син е при нея втора година. Първо беше в детския басейн където водата се подгрява непрекъснато, сега вече е в големия където изобщо не стига до дъното , а плува като рибе.Говоря за дете което като сме ходили на море от страхне стъпваше на мокрия пясък.

# 27
  • Мнения: 705
Ето по-стари теми, в които се обсъжда плуването за бебета и малки деца:
плуване за най-малките
Uraaa! Плуване за бебета!!!!!

# 28
  • Мнения: 2 292
има детски градини и училища с басеини. Имам поzната, която работи, като треньор по плуване в такива градини. Според нея проблема не бил в децата , а в родителите (иzкаzването на потребителката detence!! ме шокира направо ) . Имало всякакви деца. Едно цяла година не искало да плува и седяло на стълбичката с потопени крака, на следващата година не може да го иzкара от водата ... Имало и малки 3 годишни, като жаби , имало и деца в училищата, които страшно искали да спортуват и да плуват, но родителите им не давали и те се моткали беzцелно иz двора на училището и се чудели какво даправят  newsm78

# 29
  • Мнения: 928
Здравейте Simple Smile
И аз съм решила да водя малкия на плуване. Най-удобно ми е в Спартак, но не откривам много инфо за там. Ще съм много благодарна на всички, които споделят впечатленията си от там   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт